Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 15 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 15 d. 08:12
Nauja kalėdinių dovanų paieškos realybė: kaip tapti DI rekomenduojamu prekių ženklu?
Gruodžio 14 d. 21:08
„Panasonic“ paleidžia šilumos siurblių monstrą: naujoji serija keičia taisykles visoje Europoje
Gruodžio 14 d. 19:23
Internete sukčiai seka skaitmeniniais pėdsakais: kaip juos sumažinti?
Gruodžio 14 d. 17:30
KTU „Informiko žinių forumas“: kur mokiniai pamato, kiek daug sugeba
Gruodžio 14 d. 15:11
„Telia“ pradeda teikti 5G SA internetą namams – VIP klientams rezervuos srauto pajėgumus
Gruodžio 14 d. 13:15
Šventinis bruzdesys didina elektros tinklo rizikas: ekspertai įspėja apie pavojus
Gruodžio 14 d. 11:25
„OpenAI“ duomenų nutekėjimas: kas nutiko ir kaip apsaugoti verslą?
Gruodžio 14 d. 09:33
Globalus investicijų lėtėjimas: kaip Lietuva gali laimėti permainų laikotarpiu?
Gruodžio 14 d. 07:10
Šalies keliuose modernizuoti šviesoforai ir eismo valdymo sistemos: kaip dėl to pasikeis eismo pralaidumas
Gruodžio 13 d. 21:03
Tankai tampa bejėgiai: JAV kariuomenė testuoja spiečių robotų atakas prieš šarvuotą techniką
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Į lietuviškas mokyklas užsienyje atkeliauja „Švari kalba – švari galva“

Publikuota: 2014-02-24 19:55
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Jaunimas ir vėl raginamas pasitikrinti savo gimtosios kalbos žinias prie kompiuterio. Šiandien prasideda septintasis nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“.

Šiemet konkursas dalyvius pasitinka atsinaujinęs. Prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6–10 klasių moksleiviai, bet ir užsienio šalyse lietuviškas mokyklas lankantys jaunuoliai. Norintys dalyvauti konkurse turi nuo vasario 24 iki kovo 7 dienos registruotis interneto svetainėje www.lituanika.lt.

„Mintis pakviesti pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias bei gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje užsienyje gyvenančius lietuvių moksleivius nebuvo spontaniška. Jau kuris laikas brandinome šią idėją, mat vis sulaukdavome laiškų su tokiu pageidavimu iš pačių užsienio mokyklų. Be to, pats konkurso principas – užduočių atlikimas nuotoliniu būdu – leido neriboti jo geografijos“, – teigė konkurso „Švari kalba – švari galva“ sumanytojos Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Anot jos, konkursas „Švari kalba – švari galva“ iš kitų lietuviškumą tarp moksleivių skatinančių renginių išsiskiria tuo, kad jo užduotis patogu atlikti absoliučiai visiems vaikams, nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje šie gyventų, – tereikia tik kompiuterio ir interneto ryšio. „Konkursas šiemet, kaip ir ankstesniais metais, tradiciškai vyks dviem etapais. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt. Jas atliekant bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat programine įranga „Tildės Biuras“. Ji turėtų ypač pasitarnauti tiek konkurso dalyviams, tiek visiems besimokantiems lietuvių kalbos ir norintiems ją vartoti taisyklingai. „Tildės Biure“ yra įvairių sričių žodynai, rašybos tikrintuvas, vienintelis pasaulyje lietuvių kalbos gramatikos tikrintuvas“, – tvirtino R. Špukienė.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, jog gramatikos tikrintuvus, kurie tikrina ne tik tai, ar žodžiai parašyti taisyklingai, bet ir visą sakinį, linksnių vartojimą, pasaulyje turi sukūrusios vos keliolika kalbų, iš jų beveik visos didžiosios. Iš mažųjų pasaulio kalbų tokius skaitmeninius kalbinius įrankius turi tik kelios, mes esame vieni iš jų.

„Moksleiviai labai greitai išmoksta naudotis naujovėmis. Siekiame, kad patrauklios lietuvių kalbos technologijos kaip įmanoma labiau motyvuotų mūsų jaunimą mokytis, kad jiems padėtų visapusiškai ir plečiant žodyną, ir rašant tekstus, ir mokantis gramatinių formų ar taisyklių“, – teigė R. Špukienė.

Globoti konkursą šiais metais sutiko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o skleidžiant informaciją apie jį talkina ilgametis informacinis partneris LRT ir naujas draugas interneto naujienų portalas 15min.lt.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama