Elektronika.lt
 2026 m. vasario 9 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 9 d. 11:55
Metai po BRELL: ar pasikeitė nematoma energetikos pusė?
Vasario 9 d. 08:01
Programėlės „Waze“ incidentas atskleidė informacinių sistemų spragas
Vasario 8 d. 20:12
Jūsų telefonas pagaliau veiks be trikdžių: dideliuose renginiuose bus naudojama nauja technologija
Vasario 8 d. 16:20
Investicijų strategas: dirbtinis intelektas keičia finansų rinkas, bet didina ir rizikas
Vasario 8 d. 12:08
5G namų interneto mitai, kuriuos metas pamiršti
Vasario 8 d. 08:01
Elektroninių knygų skaitymas: patogumas ir tvarumo iššūkiai
Vasario 7 d. 20:30
Ar automobilio signalas gali išsekti? Ekspertai įspėja, kad dėl vienos klaidos jis gali nutilti amžiams
Vasario 7 d. 16:57
„Husqvarna“ pristatė robotus vejapjoves su dirbtinio intelekto technologija
Vasario 7 d. 12:26
118 vietoje „Google“ ir melodijos už tris litus: kaip gyvenome prieš programėlių erą?
Vasario 7 d. 08:51
Vairuojant naudojate išmanųjį laikrodį? Atsakė, ar galima taip daryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, RDR2 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos energetikos institute – Tyrėjų naktis

Publikuota: 2010-09-17 12:07
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Lietuvos energetikos institutas

Rugsėjo 24 dieną 18 val. Lietuvos energetikos institutas (LEI, Breslaujos g. 3, Kaunas) atvers duris visuomenei ir pasiūlys bent vienam vakarui pasinerti į atradimų kupiną mokslo pasaulį.

Vakaro renginiais siekiama supažindinti įvairių amžiaus grupių žmones su institute vykdomais aukščiausio lygio tyrimais, sudominti vaikus ir jaunimą mokslu. „Pastaruoju metu gyventojai labai aiškiai suvokia energetikos aktualumą, todėl ir susidomėjimas institute vykdomais tyrimais yra smarkiai išaugęs. Pagrindinė rugsėjo 24-osios renginių LEI idėja – „mokslas arčiau Tavęs“, todėl stengsimės įtraukti lankytojus, kad nė vienas neliktų pasyviu stebėtoju. Neapsiribosime vien energetika, nes numatomi renginiai yra skirti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms: kiekvienas galės rasti ką nors naujo ir įdomaus. Būtent renginių įvairove, galimybe ne tik pamatyti, bet ir dalyvauti, Tyrėjų naktis skirsis nuo tradicinių institute rengiamų ekskursijų“, – teigė renginius koordinuojanti dr. Diana Meilutytė-Barauskienė.

Lietuvos energetikos institute išties bus ką pamatyti. Prie įėjimo į LEI įrengtame „Europos kampe“ bus galima ne tik susipažinti su ES mokslo programomis, instituto vykdomais tarptautiniais projektais, bet ir gauti „Europos tyrėjo pasą“, papuoštą lankytojo termovizine nuotrauka.

Nuo aštuonioliktos valandos bus rengiamos ekskursijos po instituto laboratorijas, kurių darbuotojai rodys ir padės patiems renginio dalyviams atlikti įdomius eksperimentus. Lankytojų lauks Branduolinių įrenginių saugos, Degimo procesų, Medžiagų tyrimų ir bandymų, Plazminių technologijų, Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijos, Vandenilio energetikos technologijų centras.

Daug dėmesio sulauks į institutą atėję vaikai. Vyks piešinių ir skulptūrų konkursas „Mokslininkas ar mokslininkė vaikų akimis“, vaikiška viktorina, suspaustu oru varomų mašinėlių ir sraigtasparnių lenktynės, kiti užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams. Bus galima žaisti laisvai prieinamus kompiuterinius žaidimus, kuriuose patraukliai pristatomi mokslo tyrinėjami reiškiniai, susipažinti su nemokamomis mokslui ir mokymuisi skirtomis kompiuterinėmis programomis.

Parodoje „Mokslo pasaulis“ dalyvausianti KTU studentų korporacija „Tautito“ demonstruodama veikiančius saulės, vėjo ir vandens elektrinių modelius supažindins su atsinaujinančia energetika. Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Bus demonstruojami įvairių gyvūnų pėdsakų gipsiniai atspaudai, kuriuos pasigaminti mokys ir lankytojus. Parodos metu stebins V. Augustino vilkų nuotraukos iš Baltarusijos, bus galima išmokti vobintojo meno – prišaukti vilką staugimu.

LEI salėje vyksiančios Paskaitos-diskusijos apims labai platų temų lauką. Per tris valandas bus galima sužinoti apie pėdsekystę, ekstremalių įvykių riziką, vaistų kūrimą, branduolinę energetiką ir mokslo filosofiją. Kaip ir kituose Tyrėjų nakties LEI renginiuose, paskaitose bus siekiama ne tik dalintis žiniomis, bet ir išprovokuoti gyvas diskusijas.

Baigiamuoju Tyrėjų nakties Lietuvos energetikos institute akcentu bus „Gudruolių viktorina“, kurioje susirungs mokslininkų ir kitų šventės dalyvių komandos. Viktorinos klausimai reikalaus ne sausų žinių, o sumanumo, todėl klausimas „ar tikrai tie mokslininkai tokie gudrūs“ išlieka labiausiai intriguojantis. Atsakymą sužinosime rugsėjo 24 d. Lietuvos energetikos institute.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Elektromobiliams ir vandeniliu varomam transportui viešajame sektoriuje – papildomi 1,2 mln. eurų

Viešojo sektoriaus įstaigos, planuojančios šiais metais atnaujinti savo autoparką ir rinktis aplinkai palankesnius, elektrinius ar vandeniliu varomus automobilius, kviečiamos ir toliau teikti paraiškas kompensacijoms gauti. Susisiekimo ministerija skiria papildomus 1,2 mln. eurų šiuo metu vykstančiam kvietimui.

Garsus aktorius atskleidžia netikėtas dalykus: algoritmai keičia kino scenarijus, kad neatitrauktume akių

Aktoriai Mattas Damonas ir Benas Affleckas pasidalijo įžvalgomis, kaip srautinių transliacijų platformos – visų pirma „Netflix“ – keičia kino kūrimo taisykles, prisitaikydamos prie žiūrovų įpročių.

Musko sprendimas pakeis visą žmoniją: ruošiasi gyvenimui už Saulės sistemos ribų

„SpaceX“ ir „Tesla“ vadovas Elonas Muskas dar kartą atkreipė pasaulio dėmesį savo ambicingais pareiškimais apie žmonijos ateitį kosmose. Jo kalba „SpaceX“ aikštelėje Teksase, transliuota per televiziją, sukėlė plačias diskusijas tiek mokslo bendruomenėje, tiek visuomenėje.

2026 m. vasaris
2026-02-07 10:43
Smūgis elektromobilių gamintojams: Prancūzijos teismas nurodė grąžinti visus pinigus už automobilį
2026-02-06 16:12
Sausis sugriovė seną e. prekybos taisyklę: internetu lietuviai pirko daugiau
2026-02-06 10:14
Nuo sausio – gyventojams aiškesnės elektros energijos sutartys
2026-02-04 19:48
EIMIN įsteigė dirbtinio intelekto kompetencijų centrą viešajam sektoriui
2026-02-03 14:10
Dėl kaustančio šalčio galimi elektros tiekimo sutrikimai, ESO perspėja laikytis atokiau oro linijų
2026-02-02 12:32
Lietuvos technologijų scenos ryškiausieji įvertinti apdovanojimais
2026-02-01 14:32
Vilnius kviečia pažinti Nikolą Teslą – naujoje parodoje Energetikos ir technikos muziejuje
2026-02-01 10:26
Gyventojams, įsirengiantiems saulės elektrines kartu su kaupikliais nekeičiant ankstesnių sąlygų – papildomi 10 mln. eurų
2026 m. sausis
2026-01-29 13:27
Baltijos šalių ir Lenkijos elektros tinklų atsparumui stiprinti skirta 113 mln. eurų ES lėšų
2026-01-28 19:50
Gyventojai aktyviai naudojasi parama elektromobiliams įsigyti: lėšų dar yra
2026-01-26 10:24
Lietuvos-Danijos verslo ir mokslo forume – dėmesys tvariai energetikai ir gynybos bei kosmoso inovacijoms
2026-01-25 10:26
Lietuvos nacionalinis muziejus pradeda naują kryptį: rengiama pirmoji aukštųjų technologijų istorijos paroda Lietuvoje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama