Elektronika.lt
 2026 m. vasario 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 25 d. 14:39
Žiemos išbandymai elektromobiliams: šalčio poveikis nuvažiuojamam atstumui tampa vis mažesnis
Vasario 25 d. 11:31
Elektromobilių įkrovimo tinklo operatorių investicijos formuoja ateities degalinių viziją
Vasario 25 d. 08:26
AOC GAMING Q27G4ZD: trečios kartos QD-OLED ekrano technologija
Vasario 24 d. 20:37
Mokslininkai intensyviai ieško alternatyvos Žemei, naujas teleskopas žada revoliuciją kosmoso paieškose
Vasario 24 d. 17:36
Kompiuteriniai žaidimai – nebe vaikų žaislas: lietuviai tam renkasi galingiausią įrangą
Vasario 24 d. 14:28
Į Lietuvą atkeliavęs naujasis „Lexus“ elektromobilis – pirmasis su visiškai elektronine vairavimo sistema
Vasario 24 d. 11:31
KTU žengia į naują erą: įsigijo kvantinį kompiuterį
Vasario 24 d. 08:47
Naujasis „Audi RS 5“: 639 arklio galių hibridinė jėga
Vasario 23 d. 20:28
Nauja kūrybos era: „Nvidia“ ir „Microsoft“ dirbtinio intelekto įrankiai keičia 3D menininkų darbą iš esmės
Vasario 23 d. 17:28
Elektromobilių populiarumas didėtų, jei daugiau gyventojų tiesiog juos išbandytų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kaip mokslas virsta pinigais?

Publikuota: 2009-10-13 06:38
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Klaipėdos mokslų ir technologijų parkas (KMTP) sėkmingai įgyvendina tarptautinį projektą, kuriuo siekiama padėti moksliniais tyrimais paremtoms inovacijoms rasti kelią į rinką. Specialistų teigimu, dėl prasto dialogo tarp verslo ir mokslo net 85 proc gerų idėjų nebūna įgyvendintos. Apie problemas, trukdančias sėkmingai diegti inovacijas versle ir trikdžius moksliniams tyrimams išvysti dienos šviesą bus diskutuojama seminare „Valorizacijos politika ir praktika Pietų Baltijos regione“. Jis vyks š.m. spalio mėn. 16 d. 10:00 KMTP konferencijų salėje.

„Šiemet KMTP kartu su partneriais iš 5 Pietų Baltijos šalių pradėjo diegti projektą VALOR. Jo tikslas – išlaisvinti universitetų ir viešojo sektoriaus mokslinio tyrimo institucijų inovacinį potencialą Pietą Baltijos regione. Su sunkumais diegiant inovatyvias idėjas versle susiduria ne tik lietuviai. Klausimą, kaip paskatinti verslo investicijas į mokslinius tyrimus ir aukštųjų technologijų plėtrą sprendžia ir aplinkinės valstybės. Dalindamiesi patirtimi, tikimės surasti būdą, kaip paskatinti verslą prabilti mokslo kalba ir atvirkščiai“ , - apie įsibėgėjantį projektą pasakojo KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Pasak projekto vykdytojų, aktyvi globalizacija verčia ieškoti būdų, kaip išlikti konkurencinėje rinkoje ir sėkmingai plėtoti savo veiklą. Deja, mūsų šalies verslo įmonės yra gana konservatyvios ir inovatyvias idėjas bei mokslinius išradimus savo veikloje diegia gana vangiai. Pasaulinė patirtis rodo, kad tik novatoriškos įmonės gali sėkmingai konkuruoti vietinėje ir tarptautinėse rinkose, neinvestuojant į mokslą ir inovacijas, gali grėsti bankrotas. Vienas iš tokių pavyzdžių – savo veiklą turėjęs sustabdyti „Ekranas“.

Projektu VALOR norima paskatinti naujų, moksliniai tyrimais paremtų, inovacinių kompanijų atsiradimą. Neabejojama, kad tai į regioną pritrauks daugiau rizikos kapitalo ir aukšto lygio mokslininkų. Projektas taip pat leis pagerinti politikos kūrimo ir vykdymo struktūrą bei paskatins technologijų perdavimo procesą. Organizacijos, dalyvaujančios projekte, pakels savo profesionalumo lygį, susikurs platesnį bendradarbiavimo tinklą bei įgis didesnės lobistinės galios.

Spalio 16 d. KMTP rengiamas seminaras yra projekto vykdomo pagal Europos Sąjungos Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos „Žiniomis paremtų idėjų valorizacija Pietų Baltijos regione „VALOR“ veiklos dalis. VALOR projektui vadovauja Meklenburgo - Vorpommerno Patentų ir Valorizacijos agentūra (Vokietija). Projekte dalyvauja 8 konsorciumo nariai iš penkių Pietų Baltijos šalių.

Seminaras – nemokamas. Vietų skaičius - ribotas! Paskubėkite užsiregistruoti iki š.m. spalio 14 d. tel. 8 46 390857; 8 46 310461 arba el. paštu laima.luksiene@kmtp.lt.

Seminaro laikas - spalio 16 d. 10:00 val. Seminaro vieta – KMTP (H. Manto 84) , konferencijų salė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Aukštųjų mokyklų mugė – vasario 24-tą dieną, Kauno „Žalgirio“ arenoje

Vasario 24-tąją Kauno „Žalgirio“ arenoje lankytojams vienai dienai duris atvers 23-oji Lietuvos „Aukštųjų mokyklų mugė 2026“. Šiemet po didžiausios ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, arenos stogu, esamiems, būsimiems studentams ir aukštesniųjų klasių mokiniams savo studijų programas pristatys net 40 Lietuvoje veikiančių mokslo įstaigų.

Energetikos ministerija atveria naujas galimybes: daugiau lankstumo degalų tiekėjams ir galimybių elektromobilių naudotojams

Energetikos ministerija atnaujino Degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių apskaitos vienetų sistemą. Energetikos ministro įsakymo pakeitimai suteikia daugiau lankstumo rinkos dalyviams ir sudaro sąlygas kiekvienam elektromobilio savininkui tapti aktyviu energetikos sistemos dalyviu.

Skandalinga byla: populiarios platformos slapti algoritmai kaltinami griaunant paauglių psichiką

„TikTok“ pasiekė taikos susitarimą byloje, kurioje bendrovė buvo kaltinama sąmoningai kurianti priklausomybę savo naudotojams. Platformos atstovai patvirtino, kad susitarimas įvyko, ir teigė esantys patenkinti bylos baigtimi, tačiau nei kompensacijos suma, nei kitos susitarimo sąlygos viešai neatskleidžiamos.

2026 m. vasaris
2026-02-25 12:47
Valstija atveria piniginę: elektromobilių pirkėjams skiriamos dosnios išmokos, bet tik trumpam
2026-02-23 12:25
Senatorius siūlo radikalų planą: autonominiai automobiliai JAV gali išvengti federalinės kontrolės
2026-02-23 10:07
VERT patvirtino atnaujintą „Litgrid“ elektros energijos perdavimo sutartį
2026-02-17 16:33
JAV valdžia pripažino šiltnamio efektą sukeliančias dujas saugiomis žmonėms
2026-02-16 22:09
Pirmą kartą pademonstruoti technologiniai sprendimai oro erdvės saugumui užtikrinti
2026-02-16 18:10
Penkioliktoji Pasaulinė radijo diena – dėmesys dirbtiniam intelektui ir Lietuvos radijo 100-mečiui
2026-02-16 06:12
Elektronikos lentynos tuštėja: vaizdo plokštės ir atmintis dingsta akyse, pirkėjai neslepia panikos
2026-02-15 18:25
Apsipirkimas internetu Lietuvoje vėl populiarėja – žmonės grįžta prie įpročio
2026-02-15 10:46
Naujas vagių taikinys: nerimą kelianti tendencija elektromobilių savininkams
2026-02-14 10:37
NASA atskleidė tai, ko dar nematėme: teleskopas užfiksavo stulbinančius kosmoso vaizdus
2026-02-14 06:13
Eurokomisija smogia: populiarioje platformoje plinta seksualizuoti vaizdai, gresia milijoninės baudos
2026-02-13 13:39
Lietuvoje veikiančiai technologijų įmonei – europinis pripažinimas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama