Elektronika.lt
 2025 m. rugpjūčio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugpjūčio 25 d. 17:24
Lietuvių budrumas prieš sukčius auga, bet to nepakanka: apklausa parodė silpnąsias vietas
Rugpjūčio 25 d. 14:35
MG pristato naują HS versiją
Rugpjūčio 25 d. 11:50
Namuose vis įsijungia signalizacija? Priežastys – ir kurioziškos, ir verčiančios sunerimti
Rugpjūčio 25 d. 08:23
Vaiko rankose – telefonas: patarė, kaip saugiai įvesti atžalą į skaitmeninį pasaulį
Rugpjūčio 24 d. 20:22
Stulbinanti dirbtinio intelekto realybė: jūsų slaptažodį gali pavogti vien tik iš klavišų garso
Rugpjūčio 24 d. 18:24
Atnaujintas praktiškasis „Toyota Corolla Cross“ – jau ir Lietuvos salonuose
Rugpjūčio 24 d. 16:28
Suomija rodo pavyzdį Europai: vaikų telefonus pamokose keis laikrodžiai
Rugpjūčio 24 d. 14:28
Moterų higiena po gimdymo: kaip pažangūs WC su integruotu bidė iš esmės keičia higienos standartus
Rugpjūčio 24 d. 12:18
Beveik kas antras lietuvis norėtų persėsti į elektromobilį, tačiau sprendimą atitolina kelios priežastys
Rugpjūčio 24 d. 10:30
Kaip „macOS Sequoia“ nurodyti neslėpti naudotojo „Library“ aplanko
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Kaune 4-ą kartą vyks studentų programavimo varžybos

Publikuota: 2008-09-23 11:39
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Baltic Software Solutions, UAB

Rugsėjo 27 d. (šeštadienį) 10 val. KTU Skaičiavimo centre (Studentų g. 48A, Kaunas) 4-ą kartą vyks atranka į Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybas. Pirmą−penktą vietas užėmę studentai pateks į Pasaulio studentų komandinio programavimo varžybų ACM ICPC ketvirtfinalį, vyksiantį spalio pabaigoje Minske.

Kauno technologijos universitetas Lietuvoje atrankas ruošia nuo 2005 m. Pasaulyje varžybos vyksta daugiau nei trisdešimt metų – nuo 1977 m. Pirmą kartą šių varžybų finalas vyko Amerikoje, Atlantoje.

Komandai, kurią sudaro 3 studentai, skiriamas tik vienas kompiuteris. Per 5 valandas studentai turi parodyti visus savo sugebėjimus ir išspręsti tam tikrą kiekį uždavinių, pateiktų anglų kalba. Iš pradžių komandos varžosi ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose. Praėję atranką dalyviai patenka į finalą. Lietuvos ketvirtfinalio regionas yra Minske (dalyvaus Lietuva, Latvija, Estija, Baltarusija, Kaliningrado sritis). Iš šio regiono atrinktos komandos keliauja į pusfinalį Sankt Peterburge (visa Rusija ir dauguma buvusios Sovietų Sąjungos šalių). Šiemet pusfinalis vyks lapkričio 26 d..

KTU Minske rengiamose varžybose dalyvauja nuo 2001 m. Pernai pavyko laimėti turnyrą Minske ir pasiekti geriausią KTU rezultatą per visą šių varžybų istoriją (48 vieta iš 197 Sankt Peterburge).

„Atrankoje Lietuvoje vertinami individualūs rezultatai. Studentai sprendžia uždavinius patys už save. Tuomet jau atrinktus kandidatus pagal rezultatus suskirstome į komandas. Varžybos rengiamos studentų iniciatyva, tikintis atrinkti geresnius kandidatus į tarptautines varžybas. Iki 2005 m. nebuvo aiškios atrankinių varžybų struktūros. Paprastai apie šį konkursą žinojo ribotas skaičius studentų, todėl šiemet stengėmės jų pritraukti kuo daugiau. Šiuo metu užsiregistravusiųjų yra beveik trisdešimt. Dalyvavimas šiame konkurse yra puiki proga įvertinti savo galimybes, susipažinti su bendraminčiais ir geriausiais KTU programuotojais. Taip pat laimėti įvairių prizų“, − sako vienas iš atrankinių varžybų organizatorių, KTU studentas Leonidas Šišlo.

Pirmųjų trijų vietų laimėtojams atiteks varžybų rėmėjos – programinę įrangą įmonėms kuriančios UAB „Baltic Software Solutions“ – įsteigti prizai: žavingas ir mažas grotuvas „iPod nano“, patogi naudoti „Logitech“ klaviatūra ir USB raktas, kiti atminimo prizai. Be to, trims studentams bus suteikta galimybė atlikti trijų mėnesių praktiką įmonėje. „Studentai galės susipažinti su naujausiomis technologijomis, jų taikymu įmonės viduje, o gal netgi susirasti stabilų darbą ne vienerius metus veikiančioje įmonėje. Manome, kad ir pačios varžybos lietuviams studentams suteikia progą išplaukti į tarptautinius vandenis, deramai reprezentuoti ne tik mokslo įstaigose, bet ir šalyje plėtojamas informacines technologijas, sėkmingai konkuruoti šimtus IT specialistų pritraukiančiame projekte“, − teigia Lietuvoje vykstančią atranką remiančios UAB „Baltic Software Solutions“ generalinis direktorius Aidas Kavaliauskas.

Varžybų programa

10−11 val. testinio konkurso pradžia,
11 val. pertrauka,
11.15−16.15 val. varžybos, uždavinių sprendimas,
16.15−17 val. apdovanojimai ir sprendimų aiškinimas,
17 val. konkurso pabaiga.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Masiškai atsisakoma bankinių kortelių: vis daugiau žmonių renkasi tik grynuosius pinigus, stulbinančios detalės

Nors vis daugiau šalių eina skaitmeniniu keliu ir siūlo atsiskaityti tik kortelėmis ar telefonais, yra žmonių, kurie tvirtai laikosi savo pasirinkimo – naudoti tik grynuosius pinigus.

Nuo „Titaniko“ iki „Black Mirror“: KTU diskusijos festivalyje „Būtent!“

Rugpjūčio paskutinį savaitgalį Vilniaus Bernardinų sodas taps vieta, kurioje idėjos, diskusijos ir įžvalgos susilies į vieną didelę šventę – čia vyks diskusijų festivalis „Būtent!“.

EIMIN: steigiamas gynybos ir saugumo inovacijų kūrimo bei testavimo centras

Ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas su partneriais pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl gynybos ir saugumo inovacijų kūrimo, testavimo ir sertifikavimo centro „Vytis“ steigimo. Centras veiklą turėtų pradėti po kiek daugiau nei dvejų metų, investicijos sieks iki 20 mln. eurų.

2025 m. rugpjūtis
2025-08-24 19:25
Žaibai šiemet jau sugadino šilumos ir vandens siurblius, elektros sistemas, namų techniką ir net vejos robotus
2025-08-23 13:24
Mokslo ir žinių dieną Kaune – išskirtinė šventė
2025-08-22 21:09
Šauliai kviečia į mūšį gynybos technologijų erdvėje: Kaune vyks hakatonas „Ugninis skydas: misija DI 2025“
2025-08-22 07:53
Lietuva nebėra piratavimo lyderė: LRTK užkardė šimtus neteisėtų svetainių, o MUSO duomenys klaidina
2025-08-21 21:02
Patentų paraiškų pusmečio statistika: mokslo institucijų dalis – didžiausia
2025-08-21 16:37
Į Vilnių atvyko antrasis elektrinis keleivinis laivas „Lašiša“ – vilniečiai galės jį išbandyti jau šį savaitgalį
2025-08-20 21:08
BOE pripažinta kalta dėl „Samsung“ OLED technologijų vagystės
2025-08-20 18:23
Kaimynų gudrybės, kurios stebina net lietuvius: vairuotojai pergudrauja greičio matuoklių sistemą
2025-08-20 15:37
Didžiulis skandalas dyzelinių automobilių rinkoje: paaiškėjo, jog kai kurių automobilių vairuotojai buvo apgaudinėjami
2025-08-19 19:01
Gyventojai, įsirengę elektros kaupiklius, jau gali kreiptis dėl paramos: skirta 5,7 mln. eurų
2025-08-17 22:04
Energetikos ministras: ESO turi keisti savo klientų aptarnavimo algoritmus
2025-08-16 22:04
„Sony“ pelnė šešis apdovanojimus už produktų kokybę 2025 m. EISA apdovanojimuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama