Kinijos startuolis „Nio“ yra vienas pirmųjų elektromobilių gamintojų, pasirinkęs greitojo maitinimo baterijų keitimo stotelių kelią, užuot sutelkęs dėmesį tik į jų įkrovimą. Pirmiesiems atitinkamų automobilių pirkėjams tokios paslaugos buvo teikiamos nemokamai ir be laiko apribojimų, tačiau bendrovei teko atsisakyti šio dosnumo dėl vis dažnėjančių išradingų klientų piktnaudžiavimų.

2020 metais pirmiesiems savo elektromobilių pirkėjams „Nio“ suteikė ne tik viso gyvenimo baterijos garantiją, bet ir teisę neribotą skaičių kartų keisti ją į įkrautą firminėse stotyse. Šį mėnesį „pirmosios bangos“ klientai pradėjo gauti pranešimus iš „Nio“, kuriuose buvo nurodoma, kad tokios eksploatacijos taisyklės nebegalioja. Bendrovė pabrėžė, kad šios privilegijos buvo skirtos tik tiems elektromobilių markės pirkėjams, kurie naudojo juos pagal tiesioginę paskirtį, o ne komerciniais tikslais. Išradingumas tų, kurie norėjo piktnaudžiauti tokiomis galimybėmis, privertė „Nio“ peržiūrėti savo politiką.
Elektromobilių naudojimas taksi paslaugoms teikti siekiant finansinės naudos dar laikomas gana nekalta išdaiga. Tačiau, kaip parodė vieno Kinijos leidinio atliktas žurnalistinis tyrimas, kai kurie automobilių savininkai naudojo savo „Nio“ elektromobilių traukos baterijų įkrovą mobiliesiems biurams ar statybų aikštelių apšvietimo įrangai maitinti. Vienas klientas netgi naudojo traukos bateriją savo parduotuvės energijos poreikiams tenkinti, kur veikė šeši šaldytuvai, du kondicionieriai ir vaizdo stebėjimo sistema. Per mėnesį jis taip sutaupydavo iki 280 JAV dolerių elektros sąskaitoms, netiesiogiai gaudamas energiją iš „Nio“ nemokamai.
Nuo 2023 m. lapkričio „Nio“ leidžia klientams nemokamai sunaudoti ne daugiau kaip 15 kWh elektros energijos per mėnesį, o už bet kokį papildomą kiekį, viršijantį šią ribą, reikia mokėti. Kadangi „Nio“ tik ruošiasi pasiekti pelningumą, kovodama su išlaidomis bendrovė buvo priversta apriboti savo senų klientų, kuriems prieš kelerius metus buvo pažadėtos viso gyvenimo privilegijos, interesus. Juolab kad tarp jų atsirado ne itin sąžiningų, nors ir gana išradingų žmonių.