„LG Display“ pranešė, kad pirmoji pasaulyje pradeda komercinę ekranų, naudojančių mėlynus organinius fosforescencinius šviesos diodus, kuriuos pati vadina „svajonių OLED“, gamybą. Bandomoji gamyba buvo pradėta praėjusių metų rugpjūtį. Šiais metais bendrovė pasirengusi tiekti unikalius ekranus į rinką.
Iki neseniai organiniai šviesos diodai (OLED), veikiami elektros srovės, fluorescavo. Elektronų ir skylių rekombinacija OLED šviesos diodų darbinėse sluoksniuose sukeldavo trijų bangų ilgių fotonų – raudonos, žalios ir mėlynos – spinduliavimą. Tačiau niuansas tas, kad fotonus spinduliavo tik rekombinacijos metu susidarančios kvazidalelės – singletos, o šalia jų susidarydavo ir kitos kvazidalių rūšys – tripletos. Kiekvienai singletui tekdavo trys tripletos, bet fotonus spinduliavo tik singletos. Tripletos tik kaitindavo darbinį šviesos diodų sluoksnį, veltui ir netgi žalingai eikvodamos elektrą.
Padėtį galėjo ištaisyti perėjimas prie fosforescencijos. Tokiu atveju elektronų ir skylių rekombinacija leistų fotonus spinduliuoti ir tripletoms – argi tai ne svajonė? Tokie ekranai turėtų 100 % kvantinį efektyvumą. Problema buvo ta, kad iki neseniai nebuvo patikimų medžiagų mėlynai fosforescencijai – tik žaliai ir raudonai.
Prieš dvejus metus buvo pranešta, kad pirmaujanti šviesos diodų medžiagų gamintoja „Universal Display Corp.“ (UDC) pagaliau sukūrė stabilų mėlynos fosforescencijos medžiagą. Kartu su LG Display iki 2024 m. rugpjūčio UDC sukūrė fosforescencinių organinių šviesos diodų (PHOLED) gamybos technologinį procesą. Vis dėlto stebuklas dar neįvyko.
Dabar paaiškėjo, kad „LG Display“ nepavyko sukurti masinės visiškai fosforescencinių ekranų gamybos proceso. Todėl bendrovė komercializavo hibridinę technologiją. Jos esmė – ekranų pikseliai bus dvisluoksniai, sudaryti iš OLED ir PHOLED. Tokių ekranų energijos sąnaudos bus 15 % mažesnės nei įprastų OLED, o ryškumas ir spalvų perteikimas, kaip žadama, išliks aukšto lygio.
Naujo ekrano demonstracija įvyks gegužės 11 d. JAV, parodoje SID 2025 (International Information Display Society). Gamybos technologija patentuota Pietų Korėjoje, taip pat pateiktos patentų paraiškos JAV. Apie serijinių šių ekranų tiekimų pradžią kol kas nepranešama.