Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 4 d. 20:44
Vaizdo registratorius už keliasdešimt eurų gali išgelbėti tūkstančius: pasakė, kaip nepadaryti klaidos
Gruodžio 4 d. 17:21
Tyrimas atskleidė, kur kryps Lietuvos verslų IT investicijos kitąmet: branda auga, bet atotrūkis nuo pasaulio lyderių išlieka
Gruodžio 4 d. 14:23
Vilniaus rajono gyventojai problemas galės registruoti mobiliojoje programėlėje
Gruodžio 4 d. 11:02
Rinkos audra ar išsikvėpę vėjai: kas nutiko pirmajam jūriniam vėjo parkui?
Gruodžio 4 d. 08:27
Ekrane pranešimas ragina skubiai imtis veiksmų: ekspertas pataria – nepasiduokite panikai
Gruodžio 3 d. 20:39
Naujoji „Toyota Corolla“ tapo elektrine ir keičia automobilių rinkos istoriją
Gruodžio 3 d. 17:10
Kalėdinės nuolaidos: pirkimas ar taisymas? Buitinės technikos servisas ragina rinktis ekologiją ir taupymą
Gruodžio 3 d. 14:34
Tyrimas parodė, kad DI įmonėse kelia naujas rizikas: vadovus ragina atsižvelgti į dvi sritis
Gruodžio 3 d. 11:35
„Garmin“ pristato naująjį „inReach Mini 3 Plus“: suteikia galimybę susisiekti net ir esant už ryšio zonos ribų
Gruodžio 3 d. 08:25
Kaip patikrinti „Mac“ akumuliatoriaus ciklų skaičių ir įgalinti „Low Power“ režimą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Įdomi „Mazda“ pozicija – sintetiniai degalai ir elektromobiliai tik papildo vienas kitą

Publikuota: 2021-11-29 12:03
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Mazda“ yra labai įdomus automobilių gamintojas. Kai visi kiti mažino variklius ir prie jų montavo turbokompresorius, „Mazda“ ieškojo kitų išeičių mažinti emisijas ir degalų sąnaudas. Dabar „Mazda3“ hečbeke plaka santykinai didelė 2,0 litrų širdis. O ką jau kalbėti apie rotorinio variklio bandymus. Dabar „Mazda“ ruošiasi ateičiai, kuri, atrodo, bus ne tik elektrinė.

„Mazda MX-30“ elektromobilis.  Gamintojo nuotrauka
„Mazda MX-30“ elektromobilis. Gamintojo nuotrauka

„Mazda“ prisidėjo prie „Toyota“ buriamos japoniškų automobilių gamintojų komandos, kuri stengsis pailginti vidaus degimo variklių tarnavimo laiką šiame elektrifikacijos amžiuje. Manoma, kad greitas šuolis prie elektromobilių gali stipriai apsunkinti vairuotojų gyvenimą ir elektros tinklų darbą. Be to, yra ekspertų, kurie abejoja ir nauda aplinkai – kam išmesti tai, kas veikia?

„Mazda“ tyrimų Europoje direktorius Christianas Schultzeas „Autocar Business“ seminare paminėjo, kokią automobilių ateitį kompanija įsivaizduoja. „Mazda“, žinoma, kuria elektromobilius – tokius, kaip viršuje matomas „MX-30“. Tačiau tuo pačiu žvalgosi ir į sintetinius degalus. „Dviejų kelių sekimas padės greičiau pasiekti neutralumą klimato atžvilgiu“, sakė Schultzeas.

Jo teigimu, tiek elektromobiliai, tiek sintetiniai degalai turi savo trūkumų. Pavyzdžiui, vidaus degimo varikliai niekada nebus tokie tylūs kaip elektromobiliai. Tačiau ilgose kelionėse benzininis automobilis yra žymiai praktiškesnis. Taigi, „Mazda“ mano, kad artimiausioje ateityje mums reikia abiejų.

Be to, negalima pamiršti fakto, kad daug žmonių tiesiog naudos vidaus degimo variklius, nebent jie bus visiškai uždrausti. Juk ir dabar daug kelyje matomų automobilių nėra labai ekonomiški, praktiški ar greiti – žmonės juos vairuoja tik dėl to, kad jiems patinka tokios transporto priemonės.

Automobilių pramonės konsultavimo įmonės SCE atstovas Steveas Sapfordas pabrėžė, kad sintetiniai degalai nepanaikins elektromobilių būtinybės. Jie tiesiog padės naudoti dabartinius automobilius šiek tiek ilgiau. Nes kam išmesti gerą, veikiantį daiktą? Be to, Sapfordas pabrėžė, kad kova su vidaus degimo varikliais tiesiog yra netikslinga – juk priešas yra ne jie, o iškastiniai degalai.

Sintetiniu benzinu domisi ne vienas automobilių gamintojas. „Porsche“ norėtų jų pagalba išsaugoti 911 unikalumą, „McLaren“ irgi norėtų ir toliau girdėti variklių griausmą, o Formulė 1 ateityje planuoja naudoti tik aplinkai draugiškus degalus, bet vidaus degimo variklių neatsisakys.

Schultze teigia, kad sintetiniai degalai savo kaina su įprastu kuru pradės varžytis jau 2030 metais. Tiesa, jis teigia, kad ši sritis turėtų būti subsidijuojama panašiai kaip elektromobiliai. Jei tikslas yra taršos mažinimas, kova su dabar populiariais vidaus degimo variklius turinčiais automobiliais yra bereikšmė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Nauja eros pradžia vandenyse: „Falcon 130“ elektrinis variklis sugriauna visas senąsias ribas

Danų bendrovė „EPTechnologies“ pristatė inovaciją, kuri primena įrenginį iš Jameso Bondo filmų. Jų sukurtas elektrinis jūrinis variklis „Falcon 130“ sveria vos 27 kilogramus, tačiau generuoja galią, prilygstančią tris kartus sunkesniems tradiciniams varikliams. Šis technologinis žingsnis gali sukelti tikrą perversmą laivų ir katerių pasaulyje.

Daugiau jokių trikampių keliuose Ispanijoje: vairuotojai privalės naudoti šviečiančią lempą

Atrodo, kad klasikinis įspėjamasis trikampis netrukus taps praeitimi. Ispanija nusprendė jį pakeisti moderniu įrenginiu, tai „V16“ lempa, kuri, pasak specialistų, yra saugesnė ir veiksmingesnė alternatyva.

Kosmoso istorijos posūkis: Japonija pristatė savo pažangiausią krovininę kapsulę

Japonijos kosmoso agentūra JAXA pasiekė didelį laimėjimą. Po sėkmingo paleidimo iš Tanegašimos salos krovininis laivas „HTV X“ sėkmingai pasiekė Tarptautinę kosminę stotį.

2025 m. gruodis
2025-12-02 15:11
„Tesla Robotaxi“ skaičiai kelia klausimų: be vairuotojo dar nesaugu, o avarijos užklumpa ir su juo
2025-12-02 13:10
Į kosmosą pakilo dar vienas Lietuvos įmonės „Kongsberg NanoAvionics“ pagamintas palydovas
2025-12-02 09:32
Istorinis NASA eksperimentas: „X-59“ pakilimas sukrėtė aviacijos pasaulį, skrydis tapo istoriniu įvykiu
2025-12-01 21:03
„Bolt“ planuoja autonominių automobilių bandymus
2025-12-01 19:15
Kinija pasiekė beveik 100 proc. elektromobilių baterijų perdirbimą
2025 m. lapkritis
2025-11-29 16:33
Lietuviai – tarp paštomatų naudojimo lyderių Europoje: siuntas į paštomatus renkasi net 78 proc. pirkėjų
2025-11-29 12:13
Net ir apynaujai automobiliai nėra apsaugoti nuo ridos klastojimo
2025-11-29 06:49
„Dreame“ pristatė „Pano S1“ ir „Pano S2“ garso kolonėles su „Dolby Atmos“ garsu ir daugybe galios
2025-11-28 09:38
„Oppo“ pristatė naujuosius „Enco X3s“ belaidžius ausinukus, kurie pasiūlys išskirtines galimybes
2025-11-28 06:26
Naujas humanoidinis robotas „Phantom MK1“ gąsdina pasaulį, ar kare dar liks vietos žmogui?
2025-11-27 10:26
Vilniaus oro uoste kitąmet keleivius veš tik elektriniai autobusai (1)
2025-11-26 19:23
Vienas įperkamiausių elektromobilių „Dacia Spring“ sulaukė patobulinimų ir žemesnių kainų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama