Elektronika.lt
 2026 m. liepos 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 6 d. 13:22
Elektros laidai iš 90-ųjų: kada baigiasi nostalgija ir prasideda rizika?
Liepos 5 d. 13:26
Telefonas tampa pagrindiniu darbo ekranu? Kone kas antras lietuvis išmaniuoju nori dirbti kaip kompiuteriu
Liepos 4 d. 13:29
Telefonas atsparus vandeniui? Tai dar nereiškia, kad jis pasiruošęs vasarai
Liepos 3 d. 19:32
„Visa“ ir bankai visoje Europoje pasiekė naują agentinės prekybos etapą​​​​​​​
Liepos 3 d. 15:25
„Luminor“ pristato naują skaitmeninę kortelę „Bloom“
Liepos 3 d. 12:29
EY tyrimas: investuotojų dėmesys Lietuvai auga, DI sritis dar laukia proveržio
Liepos 3 d. 09:24
VU fizikų sukurtas jutiklis tiksliai aptinka radiaciją ir jos vietą
Liepos 2 d. 18:21
Pasaulis keičiasi. Kaip tokiomis sąlygomis abiturientui priimti vieną svarbiausių gyvenimo sprendimų?
Liepos 2 d. 15:23
„Philips Evnia 32M2N8900P“ suderina 4-os kartos QD-OLED grožį, 4K detalumą ir 240 Hz greitį
Liepos 2 d. 12:58
DI kuria darbo vietas naujų įgūdžių turintiems IT specialistams
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Spausdinti

323 kilometrai – „Porsche Taycan“ ekonomijos bandyme pasirodė tiesiog juokingai blogai

Publikuota: 2019-12-13 11:21
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Jungtinių Valstijų energetikos departamentas (ED) atlieka įvairių automobilių bandymus, kad išsiaiškintų realų jų nuvažiuojamą atstumą ir degalų sąnaudas. Ant stendo stoja įvairūs automobiliai – nuo mažų miesto mašinų iki tokių elektromobilių kaip „Porsche Taycan“. Tik pastarajam šis testas nepasisekė.

Reikia iš pat pradžių paminėti kelis dalykus. Visų pirma, ED stengiasi, kad testai būtų standartizuoti. Tai yra, visi automobiliai yra tikrinami vienodomis, kontroliuojamomis sąlygomis. Taip iš lygties pašalinamas žmogiškasis veiksnys ir automobilius galima palyginti. Taip pat būtina paminėti, kad ant stendo automobiliai stoja ne po vieną kartą.

„Porsche Taycan Turbo“ vienu įkrovimu nuvažiuoja žymiai mažiau nei konkurentai © Gamintojo nuotrauka
„Porsche Taycan Turbo“ vienu įkrovimu nuvažiuoja žymiai mažiau nei konkurentai
© Gamintojo nuotrauka

„Porsche Taycan Turbo“ bandymą pradėjo su didele aukštų lūkesčių našta. Mat kadaise dar kai apie „Taycan“ kalbėjome kaip apie „Mission-E“ prototipą, buvo žadama, kad vienu įkrovimu jis nuvažiuos apie 500 km – maždaug tiek, kiek ir galima tikėtis iš tokios klasės automobilio. Tačiau bandymas atskleidė visiškai kitokius skaičius – vos daugiau nei 323 km.

Pagal europietišką WLTP standartą nurodomas 450 km atstumas, tačiau tikri bandymai to neparodė. „Porsche Taycan Turbo“ vienu įkrovimu nuvažiuoja žymiai mažiau nei konkurentai – 323 km yra labai mažai! Palyginimui, „Tesla Model S Performance“ tame pačiame bandyme surinko 560 km, „Model 3“ – nuo 354 km, o „Hyundai Kona“ – 415 km.

Teisybės dėlei, reikėtų pasakyti, kad nei „Model 3“, nei „Hyundai Kona“ nėra „Porsche Taycan“ konkurentai. „Porsche“ sukūrė prabangų (ir brangų) elektromobilį, kuris savo surinkimo ir medžiagų kokybe lenkia viską, ką dabar gali pasiūlyti dauguma kitų elektromobilių gamintojų. Problema ne ta, kad „Taycan Turbo“ nuvažiuoja per mažai, o ta, kad jis nuvažiuoja žymiai mažiau nei tikisi pirkėjai.

„Porsche“ pasirūpino ir nepriklausomais bandymais – AMCI bandyme „Taycan Turbo“ vienu įkrovimu įveikė 443 km. Tačiau oficiali informacija bus kitokia – juk Jungtinių Valstijų energetikos departamentas šiuos bandymus atlieka ne šiaip sau. Oficialiuose „Taycan Turbo“ pardavimo dokumentuose bus nurodytas būtent tas 201 mylios atstumas tarp įkrovimų ir tai yra skausmingas smūgis „Porsche“.

Kita vertus, jei „Porsche“ išsiaiškins, kas nutiko ir kodėl skirtingi bandymai baigiasi skirtingomis išvadomis, šį skaičių bus galima pakeisti. „Taycan Turbo“ daugeliui pirkėjų bus pirmasis elektromobilis, todėl jie džiaugtųsi ir tuo 323 km atstumu – daugelis žmonių per dieną tiek nenuvažiuoja. Tačiau tie, kurie lygins skirtingus modelius, bus priversti žiūrėti ir į šiuos skaičius, o „Porsche“ turės atsargiau planuoti reklamą.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„European Energy“ energijos kaupiklių parkas Anykščiuose pradeda veiklą

Anykščių rajone veiklą pradėjo Danijos atsinaujinančios energetikos bendrovės „European Energy“ įrengtas 25 MW galios ir 65 MWh talpos energijos kaupiklių parkas.

Elektros kaupimo sistemos vidutinė kaina šiemet 12 proc. mažesnė nei prieš metus

Elektros kaupimo sistemos galutinė kaina Lietuvoje šiuo metu – apie 1050 eurų, arba 12 proc. mažesnė nei prieš metus. Kaupimo įrenginių kainos beveik 6 proc. mažesnės nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, o kaupimo įrenginio dalis galutinėje elektros kaupimo sistemos kainos struktūroje nesikeitė – ji sudaro beveik 84 proc. galutinės kainos.

Saulės moduliai Lietuvoje šiemet 14 proc. pigesni nei prieš dvejus metus, o saulės elektrinės atsipirkimo laikas sutrumpėjo

Šių metų antrąjį ketvirtį saulės elektrinių modulių vidutinė kaina yra tokia pat kaip prieš metus tuo pačiu laikotarpiu arba 14 proc. mažesnės nei prieš dvejus metus, nors saulės moduliai šiemet Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse brangsta po dvejus metus stebėto saulės elektrinių įrengimo kainų mažėjimo ir stabilių kainų laikotarpio 2025 metais.

2026 m. liepa
2026-07-03 14:25
Elektromobilių įkrovimas Baltijos šalyse muša savaitės rekordus
2026 m. birželis
2026-06-30 07:03
Vilniuje – 2 naujos „Enefit“ itin greito elektromobilių įkrovimo stotelės
2026-06-23 15:51
Pradedamas kapitalinis Kruonio HAE ketvirto agregato remontas
2026-06-23 11:30
„Harmony Link“ projektas žengia į naują etapą, statybos darbai bus pradedami anksčiau
2026-06-17 21:03
Lietuvos ir Latvijos tarpsisteminių jungčių stiprinimo projektas pripažintas svarbiu valstybei
2026-06-17 16:06
Baigtas elektros jungties su Lenkija „Harmony Link“ teritorijų planavimo etapas
2026-06-17 12:13
„Kia PV5 Passenger“ per realų bandymą nuvažiavo daugiau, nei žada WLTP
2026-06-15 13:22
„Kia EV2“ teste Norvegijoje pademonstravo išskirtinį efektyvumą
2026-06-15 07:10
„Elektrum Drive“ plečia atsiskaitymo galimybes: dalyje stotelių jau galima mokėti banko kortele
2026-06-10 19:41
„Apple“ pribloškė gerbėjus staigiu „Apple Watch“ palaikymo sumažinimu
2026-06-09 16:21
Atsinaujinanti energetika pirmą kartą pasaulyje aplenkė dujinę
2026-06-09 09:10
Išmaniųjų telefonų lustų palyginimas atskleidė milžinišką našumo prarają tarp flagmanų ir biudžetinių modelių
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama