Elektronika.lt
 2025 m. rugsėjo 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 17 d. 17:13
Iki metų pabaigos „Omniva“ Lietuvoje planuoja įrengti 20 bendruomenių siuntų dėžučių
Rugsėjo 17 d. 14:34
Naujas daiktų interneto standartas: pakeisti operatorių verslui kainuos iki 20 kartų pigiau
Rugsėjo 17 d. 11:21
Jaunieji ūkininkai: ar mega saulės parkai tikrai naudingi Lietuvai?
Rugsėjo 17 d. 08:28
Naujos kartos žaidimų monitorius su „Dual Mode“, „Ambiglow“ ir puikiomis jungtimis: „Philips Evnia 27M2N5901A“
Rugsėjo 16 d. 20:34
Norite, kad baterija tarnautų ilgiau? Štai paprastos taisyklės, kada ir kaip iš tikrųjų reikia krauti išmanųjį telefoną
Rugsėjo 16 d. 17:07
KTU sukurti deguonies jutikliai pritaikomi nuo maisto pakuočių iki vėžio diagnostikos
Rugsėjo 16 d. 14:46
Kaip sukurti įkraunamą „macOS Sequoia“ USB diegimo diską
Rugsėjo 16 d. 11:55
Aplink saulės, vėjo elektrines ir kaupiklius telkiasi kibernetinių grėsmių debesys
Rugsėjo 16 d. 08:25
Inovatyvi KTU TiFEC sistema užtikrins patikimesnę elektros linijų priežiūrą
Rugsėjo 15 d. 20:35
Nešaldo net naujas kondicionierius? Šios dažnos klaidos gali pridaryti daugybę problemų net naujame automobilyje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Fun football drills
Football Training Equipment, Defending drills football, Kids football training kit
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Jei „Volkswagen“ planas pavyktų, taptų lyderiais elektromobilių srityje

Publikuota: 2018-08-23 12:08
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

„Volkswagen“ kompanija jaučia gana dvejopus jausmus dėl elektromobilių. Iš pradžių jie gana pesimistiškai žvelgė į šias transporto priemones, o dabar priėjo prie idėjos statyti būsimoms naujoms elektrinėms transporto priemonėms savo nuosavą baterijų gamyklą. Tik tai turėtų būti naujosios kartos – kieto būvio baterijų gamykla.

Po triukšmingai nuskambėjusio ir milžinišką žalą padariusio „dyzelgeito skandalo“, „VW“ kompanija 2016 metais pradėjo intensyviau mąstyti apie elektrines transporto priemones.

Ir vienas iš jų paskelbtos elektromobilių plėtros strategijos tikslų buvo iki 2025 metų pagaminti 3 milijonus elektrinių automobilių. Čia kalbama apie visus „VW“ prekės ženklus – „VW“, „Audi“, „Porche“ ir kt. Norėdami pasiekti šį tikslą ir išlaikyti itin didelį automobilių gamybos greitį, jie buvo numatę patys gamintis elektromobilių baterijas, tačiau šie planai kuriam laikui buvo atidėti. Vietoj to, „VW“ pasirašė su esamais elektromobilių baterijų gamintojais tiekimo sutartis, kurių vertė 48 milijardai dolerių.

Visgi, skelbiant šių metų antrojo ketvirčio finansinius rezultatus, „VW“ generalinis direktorius Herbertas Diessas pareiškė, kad nenori priklausyti nuo baterijų gamintojų. „Ilgalaikėje perspektyvoje turime nepriklausyti nuo kelių Azijos gamintojų“, – teigė „VW“ vadovas.

Dabar jų jau pasirašytos elektromobilių baterijų pirkimo sutartys galioja iki 2025 metų, tad čia kažkokių kardinalių pokyčių tikėtis neverta. Tačiau Herbertas Diessas teigė, kad iki to laiko jis sugebės kieto būvio baterijas „atvesti į masinę gamybą“ ir šią baterijų gamyklą „VW“ statys pati – labai tikėtina, kad Europoje.

Galima pagalvoti, kad tai tėra viešųjų ryšių akcija, tačiau „VW“ jau ėmėsi tam tikrų žingsnių. Praėjusį mėnesį buvo skelbiama, kad „VW“ investavo į kieto būvio baterijų technologijos vystymą.

Manoma, kad kieto būvio baterijos yra saugesnės už įprastas ličio jonų baterijas ir gali pasižymėti didesniu energijos tankiu. Deja, bet dar niekam nepavyko šios technologijos komercializuoti ir, žinoma, tai padaryti už konkurencingą kainą.

Baterijų poreikis tik auga ir dar praėjusiais metais vokiečių automobilių gamintojas sakė, kad iki 2025 metų reikės bent 40 tokių baterijų gamyklų, kaip „Tesla“ „gigafaktorius“. Pats Elonas Muskas yra sakęs, kad „didžiausias augimo ribojimas yra tai, kaip greitai galima padidinti baterijų gamybą ir paspartinti visą tiekimo grandinę“.

Vis daugiau automobilių gamintojų rimtai vertina elektromobilių potencialą ir investuoja į šią sritį. Daugelis iš jų daro tą patį ką ir „VW“, tai reiškia, kad dirba su esamais baterijų tiekėjais. O tai, augant elektromobilių poreikiui bei jų gamybos apimtims ir nestatant naujų baterijų gamyklų, gali tapti labai rimta problema. Tad Herberto Diesso pareiškimas patiems statyti baterijų gamyklą yra pozityvi žinia, o ar tai pavirs tiesa, tik laikas parodys.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Xiaomi“ pristatė kompaktiško dydžio išorinę bateriją su 5 000 mAh talpa ir greitu 22,5 W įkrovimu

Naujienų iš „Xiaomi“ stovyklos pasirodo kone kiekvieną, o dabar gamintojas paskelbė apie naują išorinę bateriją. Naujasis produktas pasiūlys 5 000 mAh talpą ir išsiskiria kompaktišku dydžiu ir puikiai tinka kasdieniam naudojimui.

Aplinkos ministerija: siūloma vykdyti nuotolinę automobilių taršos kontrolę

Aplinkos ministerijos užsakymu atlikta galimybių studija dėl nuotolinės kelių transporto priemonių taršos stebėsenos realiuoju laiku. Nuotolinės taršos stebėsenos įranga leidžia išmatuoti pro ją pravažiuojančios kiekvienos transporto priemonės išmetamų teršalų kiekį čia ir dabar.

Pristatyti „Pixel Buds 2a“ belaidžiai ausinukai su puikiu baterijos veikimo laiku ir triukšmo slopinimo galimybe

„Pixel 10“ serijos išmanieji telefonai nebuvo vienintelė „Google“ naujiena. Kartu su jais paskelbta ir apie naują išmanųjį laikrodį, o taip pat ir belaidžius ausinukus. Šiame tekste pažvelgsime į „Pixel Buds 2a“.

2025 m. rugsėjis
2025-09-12 12:42
„Google“ pristatė atnaujintus „Pixel Watch 4“ serijos išmaniuosius laikrodžius su nauja įkrovimo stotele
2025-09-12 10:27
„Mercedes-Benz“ elektromobiliu vienu įkrovimu nuvažiavo 1 205 kilometrus: kaip tai pavyko?
2025-09-12 07:52
„Garmin“ pristatė išmanųjį laikrodį „Fenix ​​​​8 Pro“ su mobiliuoju ir palydoviniu ryšiu, tačiau yra vienas keblumas
2025-09-12 06:03
Be leidimų, be meistrų ir be jokių rūpesčių: taip paprasta pasigaminti elektros energijos dar nėra buvę
2025-09-11 21:23
Atimti iš visų ir padaryti mokama „Xperia“: „Sony“ smogė savo gerbėjams
2025-09-11 15:42
„Volvo“ siunčia įspėjimą bendrovės automobilių vairuotojams: aptikta labai pavojinga stabdžių klaida
2025-09-11 10:35
Pristatytas „Dolby Vision 2“ – kinematografinis HDR, autentiškas išlyginimas ir dirbtinio intelekto optimizavimas
2025-09-10 10:38
Nacionalinė elektros generacija rugpjūčio mėnesį patenkino apie 74 proc. šalies elektros vartojimo poreikio
2025-09-09 18:52
Ar vasaros debesys ir lietūs saulės elektrinėms reiškė blogiausią sezoną?
2025-09-09 06:01
Kinija pristato naują ir galingą tanką: lengvesnis, greitesnis ir galingesnis nei galingiausi Vakarų modeliai
2025-09-08 22:08
Per mėnesį įregistruota beveik pusantro tūkstančio elektromobilių, o nuo metų pradžios jų padaugėjo apie dešimt tūkstančių
2025-09-08 14:45
„Redmi“ paskelbė apie naująjį „A27U 2026“ monitoriaus modelį su 4K raiška ir 90W USB-C įkrovimo galimybe
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama