Elektronika.lt
 2025 m. gruodžio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 20 d. 20:22
Tiesa apie saulės baterijas, kurią visi nutyli: ekspertai žadėjo žaliąjį proveržį, o paliko bombą ateičiai
Gruodžio 20 d. 16:27
Lietuvių startuolis „AIVA AI“ pristato dirbtinio intelekto sprendimą gamybos įmonėms
Gruodžio 20 d. 08:15
Kai Kalėdų senelis renka duomenis: ką vertėtų žinoti apie vaikų privatumą šventiniu laikotarpiu?
Gruodžio 19 d. 19:26
Ar jūsų išmanusis telefonas elgiasi keistai? Penki ženklai, kad jus seka, bet jūs dar to nepastebėjote
Gruodžio 19 d. 14:29
Danga su „lotoso efektu“: KTU mokslininkai kuria saulės elementų efektyvumą didinančius sprendimus
Gruodžio 19 d. 10:24
Mažiau atliekų, ilgesnis daiktų gyvenimas: kodėl verta taisyti telefonus
Gruodžio 18 d. 20:19
Ekspertai perspėja: pirkdami LED girliandas darote 3 klaidas, o nuo to priklauso saugumas ir ilgaamžiškumas
Gruodžio 18 d. 14:32
VU superkompiuteris keičia žaidimo taisykles: ką iš tiesų galima su juo nuveikti?
Gruodžio 18 d. 08:29
KTU įsikūręs startuolis siekia užpildyti rinkoje esančią spragą: kuria dronų aptikimo ir sekimo sistemą nedideliame aukštyje (1)
Gruodžio 17 d. 20:28
Apie šią automobilio funkciją nežino daugelis: pultelis turi daugiau galimybių nei jūs galvojate
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Must have farming mods
Farming simulator modhub, Best farming simulator mods
Reklama
 Naujienos » Elektronika, technika Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Samsung“, „Panasonic“, SONY ir „XPand 3D“ vienija pastangas kuriant „Full HD 3D“ akinių standartą

Publikuota: 2011-08-13 10:26
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Samsung Electronics

„Samsung Electronics Co.Ltd.“, „Panasonic Corporation“, „Sony Corporation“ ir „X6D Limited“ (XPAND 3D) paskelbė apie ketinimus bendradarbiauti kuriant naują buitinių aktyviųjų 3D akinių standartą pavadinimu „Full HD akiniai“ („Full HD Glasses“).

Naujasis susitarimas nurodo kompanijų siekį kartu sukurti ir licencijuoti radijo dažnių (RF) sistemą, skirtą 3D aktyviesiems akiniams, naudojamiems su 3D vaizdą atkuriančiais televizoriais, asmeniniais kompiuteriais, vaizdo projektoriais ir namų kino sistemomis. Trimačio formato vaizdui atkurti bus naudojami XPAND akiniai su aktyviuoju užraktu. Taip pat bus standartizuojami infraraudonųjų (IR) sistemų protokolai, skirti 3D aktyviesiems akiniams ir 3D ekranams susieti. Šie protokolai buvo kuriami visų standartizavimo iniciatyvoje dalyvaujančių kompanijų – „Panasonic“, XPAND 3D*, „Samsung“ ir „Sony“.

„Panasonic“ kovo mėnesį pranešė apie IR sistemos protokolų licenciją, kurią sukūrė kartu su XPAND. Šią licenciją remia ir kitos bendradarbiaujančios kompanijos. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad standartizavimo sistemai sukurti bus naudojama mūsų sumanyta koncepcija, – kalbėjo Masayuki Kozuka, „Panasonic Corporation“ korporatyvinio tyrimų ir vystymo padalinio žiniasklaidos ir turinio departamento generalinis vadybininkas. – Tikime, kad bendradarbiavimas vystant šią 3D standartizavimo technologiją leis žymiai paspartinti 3D produktų diegimą.“

Pasak „Samsung Electronics“ vaizdo ekranų padalinio tyrimų ir vystymo grupės viceprezidento Juracko Chae, „Skelbiama partnerystė nurodo „Samsung“ tikslą tiekti vartotojų lūkesčius atitinkančius naujausių technologijų įrenginius. Paaiškėjo, kad „Active 3D“ technologija yra populiariausias vartotojų pasirinkimas 3D televizorių rinkoje. NPD grupės duomenimis, „Active 3D“ technologija užėmė apie 96 procentus JAV 3D televizorių rinkos pirmojoje šių metų dalyje. Iniciatyva „Full HD 3D akiniai“ padės vartotojams toliau sėkmingai naudoti „Active 3D“ technologijos prietaisus ir patogiai stebėti raiškiausius ir įspūdingai atkuriamus 3D vaizdus.“

„Manome, kad aktyviųjų 3D akinių technologija yra tinkamiausias būdas užtikrinti tikrą 1080p vaizdo kokybę kiekvienai žmogaus akiai, – pasakė Jun Yonemitsu, „Sony Corporation“ namų pramogų vystymo padalinio generalinis vadybininkas. – Bendradarbiaudami šioje iniciatyvoje tikimės, kad naujausi pramonės pasiekimai leis vartotojams patogiau naudotis moderniais produktais.“

XPAND 3D generalinė direktorė Maria Costeira pasakė: „Džiaugiamės, kad turėsime galimybę sėkmingai panaudoti mūsų technologijas kuriant „Full HD 3D“ akinių standartą. Šis bendradarbiavimas sustiprins buitinės elektronikos pramonės veiklą užtikrinant geriausią 3D vaizdo kokybę. Vartotojams ir kino teatrų lankytojams bus pasiūlytas nesudėtingas ir efektyvus sprendimas, padėsiantis užtikrinti operacinį suderinamumą.“

Standartizuojant 3D akinius naudojama „Bluetooth“ technologija. Kaip teigė Michaelas Foley, „Bluetooth SIG“ generalinis direktorius, „Kartu dirbdami rinkos lyderiai sukurs 3D produktus, kurie geriausiai tenkins vartotojų lūkesčius. Mums labai malonu, kad „Bluetooth“ technologija bus svarbi šio sumanymo dalis.“

Licencija, reglamentuojanti „Full HD 3D“ akinių standartizavimą, turėtų būti išleista 2011 m. rugsėjo mėnesį. Nuo tada prasidės naujo tipo aktyviųjų 3D akinių kūrimo darbai. Universalius akinius, kuriuose bus įdiegti naujieji IR/RF protokolai, vartotojams bus galima įsigyti 2012 metais. Siekiama, kad šiuos akinius būtų įmanoma naudoti kartu su 2011-aisiais pagamintais 3D aktyviaisiais televizoriais. Laikantis šios iniciatyvos sąlygų, 4 kompanijos į rinką pristatys universalius 3D aktyviuosius akinius. 3D aktyviųjų akinių technologija leis „Full HD 3D“ kokybės vaizdą tiksliai nukreipti į kiekvieną žiūrovo akį, o dėl „Bluetooth®“ technologijos naudodamasis akiniais vartotojas galės laisviau judėti patalpoje.

*Bendradarbiaudamos protokolus sukūrė „Panasonic“ ir XPAND. Apie protokolus paskelbta 2011 m. kovo mėn. Juos palaiko 8 bendradarbiaujančios kompanijos: „Changhong Electric Co., Ltd.“, „FUNAI Electric Co., Ltd.“, „Hisense Electric Co., Ltd.“, „Hitachi Consumer Electronics Co., Ltd.“, „Mitsubishi Electric Corporation“, „Seiko Epson Corporation“, „SIM2 Multimedia S.p.A.“ ir „ViewSonic Corporation“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Sony“ naujiena pakeis mobilią fotografiją: pristatytas naujas 200 MP raiškos vaizdo jutiklis su DI

„Sony“ pristatė naują mobiliosios fotografijos jutiklį „LYT 901“, skirtą būsimiems flagmanams. Tai pirmasis „Sony“ 200 megapikselių sprendimas telefonams, todėl dėmesio jam netrūksta. Gamintojas siekia ne tik rekordinės raiškos, bet ir geresnės realios vaizdo kokybės.

Flagmanų galia už žemesnę kainą: naujasis „Snapdragon 8 Gen 5“ grasina perrašyti telefonų taisykles

„Qualcomm“ pristatė naują „Snapdragon 8 Gen 5“ procesorių, kuris skirtas tiems, kas nori flagmano lygio patirties už žemesnę kainą. Šis lustas užpildo tarpą tarp pačių brangiausių sprendimų ir galingų, bet prieinamesnių modelių. Gamintojas aiškiai rodo, kad siekia išplėsti aukštos klasės našumą į platesnį įrenginių ratą.

Dar vienas „Tesla“ skandalas: Nyderlandai nieko nežadėjo, o Muskas jau spėjo paskelbti startą

„Tesla“ žadėtas pažangus vairuotojo pagalbos režimas „Full Self Driving Supervised“ Europoje vėl sukėlė vilčių bangą. Įmonė paskelbė, kad Nyderlandų transporto institucija RDW esą iki 2026 metų vasario suteiks nacionalinį leidimą šiai sistemai. Tačiau džiaugsmas greitai virto neaiškumu.

2025 m. gruodis
2025-12-18 18:25
Ukrainos perėmimo revoliucija: „Bullet“ dronas naikina „Shahed“ orlaivius
2025-12-18 12:12
„DARPA“ pristatė lėktuvą be jokių vairo paviršių: „X‑65“ gali perrašyti aviacijos taisykles
2025-12-18 10:25
„LG“ parodė „Micro RGB evo“ – pirmąjį televizorių su „Micro RGB“ foniniu apšvietimu
2025-12-18 09:37
Techninės apžiūros fiasko: „Tesla“ modeliai stringa techninėse apžiūrose, blogiausias rezultatas per dešimtmetį (1)
2025-12-17 19:21
„Citroën“ koncepcija: šešiavietė svetainė ant ratų
2025-12-17 15:42
Elektrinių automobilių revoliucija: naujos baterijos gali beveik padvigubinti nuvažiuojamą atstumą
2025-12-16 21:04
Paštomatai atkeliauja į Lietuvos regionus (1)
2025-12-16 19:30
Lietuvoje jau yra beveik 43 600 lengvųjų elektromobilių
2025-12-16 06:25
Kinija pristatė ginklą, kuris pasaulyje neturi jokių analogų: „JL 1“ gali smogti iš oro ir apeiti gynybą
2025-12-14 18:42
BOE prarado „iPhone 17 Pro“ įrenginių užsakymus, „Apple“ neketina taikytis su techninėmis problemomis
2025-12-14 12:47
„Xiaomi“ meta iššūkį automobilių rinkai: naujoji „pasaulio modelio“ technologija žada pakeisti tai, kaip vairuojame
2025-12-14 06:29
Vokiečių šedevras jau grasina perimti žmonių darbus, robotai žengia iš laboratorijų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Ets2 mods, Ats mods, Beamng drive mods
allmods.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama