Elektronika.lt
 2026 m. liepos 8 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 8 d. 15:38
Kai DI atranda per kelias dienas, o mokslui prireikia metų: kur stringa mokslo revoliucija?
Liepos 8 d. 12:22
Estijoje pradėjo veikti vienas galingiausių Europoje 100 MW baterijų parkas
Liepos 8 d. 09:11
Automobilių evoliucijos pikas: kaip naujausios technologijos pakeitė prabangius SUV?
Liepos 7 d. 18:35
Nuo įsilaužimų iki duomenų vagysčių – Kaune jaunieji talentai treniravosi kaip atremti realias kibernetines grėsmes
Liepos 7 d. 15:36
Atrodo, kad vasarą visi atostogauja ir linksminasi? Ekspertai paaiškino, kodėl socialiniai tinklai neparodo visos realybės
Liepos 7 d. 12:28
Kas yra „Wi-Fi Calling“ ir kodėl tai patogu?
Liepos 7 d. 09:28
Kibernetiniai sukčiai taikosi ne tik į sistemas, bet ir į žmonių klaidas
Liepos 6 d. 13:22
Elektros laidai iš 90-ųjų: kada baigiasi nostalgija ir prasideda rizika?
Liepos 5 d. 13:26
Telefonas tampa pagrindiniu darbo ekranu? Kone kas antras lietuvis išmaniuoju nori dirbti kaip kompiuteriu
Liepos 4 d. 13:29
Telefonas atsparus vandeniui? Tai dar nereiškia, kad jis pasiruošęs vasarai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
 Naujienos » Telekomunikacijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Spausdinti

RRT skelbia preliminarius elektroninių ryšių rinkos 2009 m. II ketvirčio duomenis

Publikuota: 2009-08-18 12:04
Tematika: Telekomunikacijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR ryšių reguliavimo tarnyba

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2009 m. antrojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. Investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą per 2009 m. II ketvirtį, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo 33 proc. ir 2 proc., palyginti su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, bei sudarė 93 mln. Lt.

Preliminariais RRT duomenimis, visa elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuoto telefono ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, skirtųjų linijų paslaugų, interneto prieigos bei kitų duomenų perdavimo paslaugų, fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų, televizijos paslaugų, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, laidinio radijo veiklos bei iš elektroninių ryšių tinklų sujungimo) 2009 m. II ketvirtį, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo 2,5 proc., o, palyginti su 2008 m. II ketvirčiu, rinka sumažėjo 5,6 proc., ir sudarė apie 731 mln. Lt.

2009 m. II ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius išaugo apie 1 proc., palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, ir sudarė apie 755 tūkst. Į šį skaičių įskaityti ir abonentai, prisijungę prie interneto judriuoju telefono ryšio tinklu, naudodami kompiuterį. Jų skaičius per ketvirtį išaugo 1,3 proc. ir sudarė 146 tūkst. Abonentų, naudojančių fiksuotas plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius augo nežymiai (iki 0,5 proc.) ir 2009 m. II ketvirčio pabaigoje sudarė 609 tūkst.

Plačiajuosčio ryšio skvarba 2009 m. II ketvirčio pabaigoje pasiekė 22,6 proc. Per ketvirtį ji išaugo 0,1 procentinio punkto, per metus – 3,9 procentinio punkto. Pajamos, gautos už mažmeninių interneto prieigos paslaugų per plačiajuostę prieigą teikimą, 2009 m. II ketvirtį, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo nežymiai (0,5 proc.) ir ketvirčio pabaigoje sudarė 95,7 mln. Lt, įskaitant 16,1 mln. Lt pajamas, gautas iš abonentų, prisijungusių judriuoju telefono ryšio tinklu.

Viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų aktyvių abonentų (t. y. naudojamų aktyvių SIM kortelių) skaičius per II ketvirtį sumažėjo apie 1 proc. ir buvo 4,94 mln.). Judriojo telefono ryšio skvarba 2009 m. II ketvirčio pabaigoje buvo 147,9 proc. (ketvirčio pradžioje buvo 148,6 proc.).

Abonentų, kurie naudojasi UMTS (trečiosios kartos viešojo judriojo telefono ryšio tinklo) paslaugomis skaičius auga – per II ketvirtį išaugo 23 proc. ir sudarė 464 tūkst. (daugiau kaip 9 proc. bendro aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus).

Pajamos iš viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimo 2009 m. II ketvirtį, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo 0,5 proc. ir sudarė 294,2 mln. Lt, tarp jų – 7,8 mln. Lt paslaugų teikėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos (palyginti su praeitu ketvirčiu, sumažėjo 2 proc.).

Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose judriojo telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2009 m. II ketvirtį, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo 5 proc., o, palyginti su 2008 m. II ketvirčiu, išaugo 19 proc., ir sudarė apie 1 481 mln. min. Palyginti su praeitu ketvirčiu, 8 proc. sumažėjo išsiunčiamų SMS žinučių skaičius (iki 2 150 mln. SMS), 11 proc. – vaizdo žinučių (MMS) (iki 1 215 tūkst. MMS). Palyginti su 2008 m. II ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius sumažėjo 2 proc., išsiųstų MMS skaičius – 21 proc. Judriojo telefono ryšio tinklais teikiamų duomenų perdavimo paslaugų (GPRS ir EDGE ir (ar) UMTS) vartojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, sumažėjo 8 proc., tačiau, palyginti su 2008 m. II ketvirčiu, išaugo 2,2 karto, ir sudarė 579 mln. MB.

Palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, fiksuoto telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo apie 3 proc. ir sudarė 790 tūkst. Bendros pajamos, iš viešųjų fiksuoto telefono ryšio tinklų ir paslaugų teikimo gautos per 2009 m. II ketvirtį, sumažėjo 5 proc. ir sudarė 90,3 mln. Lt. Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose fiksuoto telefono ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2009 m. II ketvirtį, palyginti su praeitu ketvirčiu, sumažėjo 11 proc. ir sudarė apie 391 mln. min.

Iki 2009 m. II ketvirčio pabaigos numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 365,3 tūkst. judriojo telefono ryšio abonentų (7,4 proc. nuo aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus), per 2009 m. II ketvirtį buvo perkelta 41,5 tūkst. numerių. Iki 2009 m. II ketvirčio pabaigos numerio perkeliamumo paslauga pasinaudojo 15,5 tūkst. fiksuoto telefono ryšio abonentų (2,0 proc. nuo bendro fiksuoto telefono ryšio abonentų skaičiaus), per II ketvirtį buvo perkelta 1,3 tūkst. fiksuoto telefono ryšio numerių.

Skaičius abonentų, kurie naudojasi mokamos skaitmeninės televizijos paslaugomis, auga: per 2009 m. II ketvirtį jų skaičius išaugo 7 proc. ir ketvirčio pabaigoje sudarė 129,9 tūkst. (įskaitant, 42,7 tūkst. – kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais, 49,1 tūkst. – televizijos, naudojant IP technologijas (IPTV), 38,0 tūkst. – skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) paslaugų). Per metus bendras skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 2 kartus. Pajamos, gautos už skaitmeninės televizijos paslaugų teikimą, palyginti su 2009 m. I ketvirčiu, išaugo 43 proc., o palyginti su 2008 m. II ketvirčiu – daugiau kaip 2 kartus ir sudarė apie 9 mln. Lt.

Per 2009 m. II ketvirtį Lietuvos judriojo telefono ryšio operatoriai gavo leidimus naudoti (arba užregistravo) 108 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis ir 84 UMTS bazines stotis. Įskaitant naujas stotis, 2009 m. birželio 30 d. buvo išduoti leidimai naudoti 2 798 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis ir užregistruota 813 UMTS bazinių stočių. Per metus GSM/DSC judriojo radijo ryšio bazinių stočių skaičius išaugo 13,6 proc., UMTS bazinių stočių skaičius – 45,4 proc. 2009 m. birželio 30 d. buvo užregistruotos 147 centrinės stotys (WiMax).

Galutinius 2009 m. antrojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis RRT paskelbs rugsėjo mėnesį.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Bitė“ užbaigė tinklo modernizavimo etapą – dar greitesnis internetas Kauno apskrityje

Greitesnis „Bitės“ 5G internetas pasiekė jau ir Kauno apskritį. Tinklo modernizavimo projektą etapais visoje Lietuvoje vykdanti ryšio bendrovė interneto greitį jau padidino regionuose, kuriuose gyvena daugiau kaip 75 proc. šalies žmonių.

„iPhone“ kaltinami dėl gimstamumo mažėjimo

JAV Nacionalinis ekonominių tyrimų biuras atliko statistinę analizę, kurios metu nustatė stiprią koreliaciją tarp mažesnio gimstamumo kai kuriuose JAV regionuose ir aukštesnio nei vidutinis „iPhone“ savininkų kiekio.

Lietuvoje plečiama gyventojų perspėjimo sistema: bus įrengtos naujos 275 perspėjimo sirenos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM pradeda vieną didžiausių pastarųjų metų gyventojų perspėjimo sistemos plėtros projektų – Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione planuojama įrengti 275 naujas perspėjimo sirenas.

2026 m. liepa
2026-07-08 07:16
Pasaulinis tyrimas: Lietuva – tarp geriausią interneto ryšį turinčių pasaulio šalių
2026-07-01 19:36
Nauja sukčių schema: jaunuolius per socialinius tinklus vilioja registruoti SIM korteles
2026-07-01 15:13
„Redmi K90 Ultra“ – „Max“ modelio pigesnė versija
2026 m. birželis
2026-06-30 13:37
„OPPO Reno 16“ ir „Reno 16 Pro“ – ekstremaliai brangūs vidutinės klasės telefonai
2026-06-29 09:14
Skaičiuotuvas integruotas „iPhone Messages“ programėlėje
2026-06-26 07:33
„Bitė“ laimėjo 2100 MHz dažnių juostos bloką, kritiškai svarbų miestų gyventojams
2026-06-25 13:19
„Honor X80 Pro Max“ – 11 000 mAh baterija, 10 000 nitų ryškumas ir naujas „Snapdragon“
2026-06-25 07:08
RETN įtraukia maršrutą Kaunas–Balstogė, siekdama padidinti tarpvalstybinių maršrutų įvairovę per Suvalkų koridorių
2026-06-23 19:43
„Bitė“ pateikė sukčių dažniausiai naudojamas nuorodas, vyrauja valstybės institucijos
2026-06-23 17:18
„Tele2“ 5G dažnių aukcione užsitikrino naujas licencijas: ryšys stiprės visoje Lietuvoje
2026-06-22 11:31
Indeksas vertins elektroninių ryšių infrastruktūrą, padengiamumą ir galimą plėtrą savivaldybėse
2026-06-18 11:36
Ar galima paskambinti mamai iš 10 kilometrų aukščio?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama