Elektronika.lt
 2026 m. liepos 4 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Liepos 3 d. 19:32
„Visa“ ir bankai visoje Europoje pasiekė naują agentinės prekybos etapą​​​​​​​
Liepos 3 d. 15:25
„Luminor“ pristato naują skaitmeninę kortelę „Bloom“
Liepos 3 d. 12:29
EY tyrimas: investuotojų dėmesys Lietuvai auga, DI sritis dar laukia proveržio
Liepos 3 d. 09:24
VU fizikų sukurtas jutiklis tiksliai aptinka radiaciją ir jos vietą
Liepos 2 d. 18:21
Pasaulis keičiasi. Kaip tokiomis sąlygomis abiturientui priimti vieną svarbiausių gyvenimo sprendimų?
Liepos 2 d. 15:23
„Philips Evnia 32M2N8900P“ suderina 4-os kartos QD-OLED grožį, 4K detalumą ir 240 Hz greitį
Liepos 2 d. 12:58
DI kuria darbo vietas naujų įgūdžių turintiems IT specialistams
Liepos 2 d. 09:28
„Vilnius Tech“ pristatė modernias laboratorijas
Liepos 1 d. 18:30
KTU tyrėjas: technologijos keičia mediciną, bet nepakeis gydytojo
Liepos 1 d. 16:28
BMW pristatė naujos kartos „X5“ – turės ir vandeniliu varomą versiją
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
RDR2 Mods
Euro Truck Simulator 2 Mods, WOT Mods, Assetto Corsa Rally Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles, GTA 6 Character
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Spausdinti

LSAS: Mokslo ir studijų įstatyme apibrėžta galimybė gauti lengvatinę paskolą mokesčiui už studijas

Publikuota: 2008-07-02 22:40
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Lietuvos studentų atstovybių sąjunga

Šiandien Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje svarstyti Mokslo ir studijų įstatymo pertvarkos projektų siūlymai, apibrėžiantys studentų paramos sistemas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Posėdyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo (LVMSF), Finansų ministerijos, Prezidentūros, bankų bei LSAS atstovai.

Svarstant įstatymo projektus nuspręsta praplėsti paskolų sistemą reglamentuojantį įstatymo straipsnį „Valstybės parama studentams“ naujomis nuostatomis. Iki šiol valstybė garantuodavo tik valstybės paskolas, o su įstatymo pataisomis turėtų atsirasti platesnės paskolų galimybės, kadangi naujoji nuostata numato „valstybės paskolas ir valstybės remiamas paskolas“. Šios nuostatos praplėtimas sąvoka „valstybės remiamos paskolos“ sudaro teisinį pagrindą su valstybės garantija į paskolų sistemą įtraukti ir nevalstybines lėšas. Tai leistų plėtoti paskolų sistemą sudarant galimybes platesniam ratui studentų paimti paskolas lengvatinėmis sąlygomis.

Įvertindama šiuo metu egzistuojančią paskolų situaciją Lietuvoje, kai paskolas galima gauti tik įmokoms už studijas, gyvenimo išlaidoms ir dalinėms studijoms užsienyje Lietuvos studentų atstovybių sąjunga šiam posėdžiui pateikė siūlymus dėl naujos paskolos rūšies - mokesčiams už studijas sumokėti.

„Tokių paskolų poreikį iššaukė tai, kad koreguojant nuostatas, susijusias su mokesčiu už studijas, politikai nenumatė jokios paskolų mokesčiui už studijas galimybės suteikimo mokantiems pilną studijų kainą. Pabrėžtina ir tai, kad visą diskusijų dėl aukštojo mokslo pertvarkos laikotarpį tiek LSAS, tiek politikai akcentavo tai, kad kartu su pilnai mokančių už studijas statuso įtvirtinimu turi būti garantuojama ir galimybė gauti paskolas įmokoms už studijas“, - paskolų būtinybę pabrėžia LSAS akademinio proceso ir socialinių klausimų koordinatorė Ieva Dičmonaitė.

LVMSF atstovų pristatytas projektas „Valstybės paskolų aukštųjų mokyklų studentams administravimo sistemos tobulinimas“ sulaukė diskusijos dėl fondo galimybių suteikti paskolas visiems jos prašantiems studentams, realių administravimo sąnaudų bei pajėgumo tenkinti šiandieninį paskolų poreikį.

Švietimo ir mokslo komiteto nariai spręsdami dėl naujos paskolų rūšies priėmė principinį sprendimą, kad naujos rūšies paskolos – mokesčiui už studijas yra būtinos ir valstybė turi numatyti prielaidas užtikrinti šios paskolos formos atsiradimą, tačiau dėl paskolų išdavimo schemos ar tiesioginių administratorių galutinai nebuvo apsispręsta. Visgi, nuspręsta skubiai kreiptis į LR Vyriausybę, kad greitu laiku būtų įvertintos valstybės finansinės galimybės teikti šios krypties paskolas per LVMSF arba pasitelkiant bankus, su kuriais būtų tariamasi dėl paskolų palūkanų dalies dengimo bei laidavimo už paskolą pasiėmusį studentą.

Įvertinant tai, jog šis klausimas yra aktualus ne tik svarstant AM pertvarkos projektus, bet ir šiandieninio Aukštojo mokslo įstatymo reglamentavimo kontekste, pirmadienį pateiktame rašte Švietimo ir mokslo ministrui A.Monkevičiui LSAS siūlė skubos tvarka inicijuoti pataisą, pagal kurią valstybinių ir nevalstybinių aukštųjų mokyklų pagrindinių, vientisųjų ir antrosios studijų pakopos studentai galėtų gauti valstybės paskolas arba valstybės garantuojamas paskolas studijų įmokai ir mokesčiui už mokslą mokėti, gyvenimo išlaidoms ir dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis.

Galimybes jau rudenį paimti paskolas mokesčiui už mokslą planuojama dar šią savaite aptarti su Švietimo ir mokslo Ministru A. Monkevičiumi. Šios paskolos atsiradimui iki rugsėjo mėnesio turėtų būti sudarytas ir teisinis pagrindas. Šios savaitės susitikime LSAS ragins Ministeriją skubos tvarka inicijuoti pataisas dėl paskolos mokesčiui už studijas atsiradimo dabartiniame Aukštojo mokslo įstatyme.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Energijos vartotojų švietimas ir konsultavimas leido sutaupyti 1,28 TWh energijos

Per pastaruosius penkerius metus, 2021–2025 m. laikotarpiu, vien vartotojų švietimas ir konsultavimas, keičiant energijos vartojimo įpročius, Lietuvoje leido sutaupyti tiek energijos, kiek per metus reikėtų Klaipėdos ir Panevėžio miestams šildyti – iš viso 1,28 TWh.

Keturios filantropų šeimos, davusios pradžią Lietuvos lazerių pramonei, skiria 1 mln. eurų paramą VU fondui

Danielių, Piskarskų, Juozapavičių ir Sirutkaičių šeimos skyrė 1 mln. eurų paramą Vilniaus universiteto neliečiamojo kapitalo fondui. Filantropinio fondo valdomas portfelis išaugo iki 25 mln. eurų.

Meilės Lukšienės premijos laureatė – matematikos mokytoja Marta Baranauskaitė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje birželio 19 dieną išrinkta Meilės Lukšienės premijos laureatė – Kauno Maironio universitetinės gimnazijos matematikos mokytoja Marta Baranauskaitė.

2026 m. birželis
2026-06-22 15:38
Tarptautinis pripažinimas: KTU reikšmingai stiprina pozicijas QS pasauliniame aukštųjų mokyklų reitinge
2026-06-22 09:19
QS pasaulio universitetų reitinge – VDU sėkmė tarptautiškumo ir įsidarbinamumo srityse
2026-06-19 19:25
Kur galėtumėte įstoti: nauja švieslentė padeda įvertinti stojimo galimybes pagal ankstesnių metų duomenis
2026-06-17 19:24
Kaune tęsiama gabių mokinių ugdymo tradicija: programą baigė dar viena jaunųjų talentų karta
2026-06-17 09:41
Priėmimas į KTU magistrantūros ir pedagogikos studijas – mokytojų poreikis kasmet auga
2026-06-16 19:17
Įvyko 10-oji tarptautinė KTU doktorantų vasaros mokykla: naujos patirtys ir užmegzti tarptautiniai ryšiai
2026-06-16 07:30
Birželio 15 d. prasideda priėmimas į profesinio mokymo įstaigas
2026-06-09 18:39
Prasideda priėmimas į KTU doktorantūros studijas – augantis mokslininkų poreikis ir didesnė stipendija
2026-06-09 15:05
Kursuok.lt grįžta: vasarą – naujas priėmimas
2026-06-09 07:10
Broliai Vizbarai skiria 0,5 mln. eurų paramą filantropiniam VU neliečiamojo kapitalo fondui
2026-06-08 07:22
Nematoma technologijų evoliucija – KTU studentai inovacijas keičiančias medžiagas kuria jau nuo pat pirmų dienų
2026-06-02 17:51
KTU prasideda priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Technologijos.lt

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

Programuotojas Tautvydas – interneto svetainių-sistemų kūrimas

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2026 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
ScriptHookV, GTA 5 Mods, GTA 5 Map Mods
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Būk saugus
elektroninėje erdvėje

www.esaugumas.lt
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“
www.mokslofestivalis.eu
Reklama


Reklama