Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/teorija/elektronika/73518/ekrano-atsinaujinimo-dazniai-kas-tai-yra-ir-ka-reiskia-60-90-ar-120-hz/spausdinti/

Ekrano atsinaujinimo dažniai: kas tai yra ir ką reiškia 60, 90 ar 120 Hz?

Publikuota: 2020-06-29 11:45
Tematika: Elektronikos technologija
Skirta: Pradedantiems
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Aukščiausios klasės išmanieji telefonai vis dažniau gali pasigirti 90 Hz ir net 120 Hz žaibiško greičio atnaujinimo dažnio ekranu. Ant popieriaus tai skamba puikiai. Tai dar vienas išmaniųjų telefonų būdas išsiskirti iš konkurentų. Vis dėlto, ar turėtumėte pirkti telefoną dėl šios naujausios ekrano technologijos tendencijos?


Aukščiausios klasės išmanieji telefonai vis dažniau gali pasigirti 90 Hz ir net 120 Hz žaibiško greičio atnaujinimo dažnio ekranu. Ant popieriaus tai skamba puikiai. Tai dar vienas išmaniųjų telefonų būdas išsiskirti iš konkurentų. Vis dėlto, ar turėtumėte pirkti telefoną dėl šios naujausios ekrano technologijos tendencijos? Tai iš tikrųjų priklauso nuo daugybės faktorių.

Ekrano atsinaujinimo dažniai: kas tai yra ir ką reiškia 60, 90 ar 120 Hz?

Didelio atnaujinimo dažnio telefonų pranašumai ir net jų veikimo principai retai kada būna tinkamai suprantami. Nors žaidimai ir kitas turinys gali atrodyti kur kas sklandžiau, ar verta išnaudoti daugiau baterijos priklauso nuo naudotojo ir telefono. Atsižvelgiant į tai, toliau pateikiame viską, ką jums reikia žinoti apie ekrano atnaujinimo dažnius.

Kas yra atnaujinimo dažnis?

Ekrano vaizdai nėra statiniai. Turinys ir judesiai jūsų telefono ekrane atrodo sklandesni, nes kiekvienas pikselis yra atnaujinamas, kad rodytų naujausią jūsų telefono procesoriaus apdorojamą turinį. Tačiau tai neveikia atsitiktinai. Pikseliai turinį atnaujina reguliariais intervalais, taip pat žinomais kaip atnaujinimo dažnis.

Atnaujinimo dažnis apskaičiuoja kaip greitai atsinaujina telefono ekrano vaizdas. Kitaip tariant, kaip dažnai ir kaip greitai ekrane rodomas turinys atsinaujina. Matuojamas hercais (Hz), atnaujinimo dažnis suskaičiuoja, kiek kartų per kiekvieną sekundė yra atnaujinamas įjungtas ekranas. 60 Hz ekranas atnaujinamas 60 kartų per sekundę, 90 Hz 90 kartų per sekundę, o 120 Hz 120 kartų per sekundę. Taigi, 120 Hz ekranas atnaujinamas dvigubai greičiau nei 60 Hz vaizdas ir keturis kartus greičiau nei senas 30 Hz televizorius.

Greitesnis atnaujinimo laikas taip pat reiškia ir mažesnę latenciją, nes pikseliai yra atnaujinami dažniau. Pavyzdžiui, norint pilnai atnaujinti 60 Hz ekraną reikia 16,6 ms, 90 Hz reikia 11,1 ms ir tik 8,3 ms reikalinga 120 Hz dažniui. Atnaujinimo dažnis nėra vienintelis ekrano abipusės latencijos veiksnys, tačiau jis yra pats reikšmingiausias.

Vis dėlto, jūsų išmaniojo telefono ekranas po kiekvieno ciklo nėra atnaujinamas iš karto. Vietoje to, kiekviena horizontali pikselių eilutė atnaujinama paeiliui, kol galiausiai visas ekranas atnaujinamas reikiamu dažniu. Tai galite pamatyti savo akimis, kai sulėtintai filmuojate ekraną, o tai yra priežastis, kodėl ekrano vaizdas mirguliuoja, jei į šį žiūrėtumėte per savo išmaniojo telefono kameros vaizdo ieškiklį. Kitais žodžiais sakant, jūsų ekrano vaizdas yra nuolat atnaujinamas, bet pilnam atnaujinimui reikia vieno ciklo laiko.

Trumpa pastaba apie vadinamąjį imties, jutiklio ar signalo atvaizdavimo ekrane dažnį – tai susijęs, bet kitas matavimo vienetas. Taip pat matuojamas Hz, jutiklio dažnis nurodo, kiek kartų per sekundę jutiklinis ekranas ieško įvesties iš naudotojo piršto. Didesnis jutiklinis dažnis liečiant reiškia mažesnį vėlavimą tarp įvesties (lietimo ar perbraukimo) ir veiksmo, o tai ypač svarbu greito veiksmo žaidimams.

Ką mano telefonui reiškia 60 Hz, 90 Hz ir 120 Hz?

Dėl didesnio atnaujinimo dažnio ekrano vaizdo judantis turinys atrodo sklandžiau ir aiškiau. Nors didžioji turinio dalis, pavyzdžiui, darbas su elektroniniais laiškais ir sąveika su „Facebook“ vartotojo sąsaja, iš tikrųjų nesuteikia jokių privalumų iš didesnio nei standartinio 60Hz dažnio. Atminkite, kad daugybė vaizdo įrašų turinio atkuriami naudojant standartinį 24 kadrų per sekundę arba 24 Hz dažnį. Tačiau programėlės ir turinys, kuriame yra daug grafikos judesių, atrodo kur kas sklandžiau su didesniu ekrano vaizdo atnaujinimo dažniu.

Ekranai su didesniais atnaujinimo dažniais didžiausią ir labiausiai pastebimą skirtumą suteikia žaidžiant. Didesnis kadrų dažnis ir greitesnis ekrano reagavimo laikas gali turėti matomą poveikį, nes pastebima kur kas mažiau latencijos ir žaidimo eiga atrodo sklandesnė. Stacionarių kompiuterių žaidėjai reguliariai prisiekia 120 Hz ir 144 Hz ekranų privalumais. Dabar ir išmaniųjų telefonų žaidėjai gali patirti šiuos privalumus, nors ir ant kur kas mažesnio ekrano. Tačiau norint žaisti su dideliu kadrų dažniu, reikia ir stipraus, daug elektros energijos reikalaujančio procesoriaus. Šis užtikrina, kad grafikos kadrų dažnis palaikys aukštą ekrano atnaujinimo dažnį.

Deja, dėl 90 Hz ir naujesnių ekranų naudojimo sutrumpėja baterijos veikimo laikas. Testuodami „OnePlus 7 Pro“, mes pastebėjome net 200 mažiau naršymo minučių naudojant 90 Hz režimą, palyginti su standartiškesniu 60 Hz. Kai kuriais atvejais toks baterijos veikimo laiko kompromisas tiesiog nėra to vertas — pavyzdžiui, su „Google Pixel 4“, kuris ir taip neturi geros baterijos, rekomenduojame išjungti 90 Hz režimą, kad užtikrintumėte, jog telefoną galėsite naudoti visą dieną.


Telefonai.eu
‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!