Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/rysiai/84346/ismaniuosius-telefonus-isardyti-darosi-vis-sunkiau-kada-sim-korteles-lietuvoje-pakeis-esim-technologija/spausdinti/

Išmaniuosius telefonus išardyti darosi vis sunkiau: kada SIM korteles Lietuvoje pakeis eSIM technologija?

Publikuota: 2022-09-20 12:39
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Mėgėjams
Autorius: Agnė Tarailaitė
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Atrodo, kad SIM kortelės yra neatskiriama telefonų dalis, tačiau tobulėjant technologijoms šių kortelių era gali pasibaigti, o jas pakeistų virtuali eSIM technologija. 15min pasidomėjo, kaip ši technologija veikia ir kokius pranašumus bei trūkumus ji turi.


Atrodo, kad SIM kortelės yra neatskiriama telefonų dalis, tačiau tobulėjant technologijoms šių kortelių era gali pasibaigti, o jas pakeistų virtuali eSIM technologija. 15min pasidomėjo, kaip ši technologija veikia ir kokius pranašumus bei trūkumus ji turi.

Išmaniuosius telefonus išardyti darosi vis sunkiau: kada SIM korteles Lietuvoje pakeis eSIM technologija?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Didžiausias skirtumas yra tai, kad eSIM kortelės fiziškai išimti neįmanoma, nes ji prilituojama prie išmaniojo telefono pagrindinės plokštės. Ji taip pat yra dešimt kartų mažesnė už dabartines SIM korteles – dėl to įrenginio viduje sutaupoma vietos.

„Geriausias pavyzdys: „iPhone 14“ serija turi avarijos aptikimo funkciją, kuriai reikalingas papildomas modulis, kuris kaip tik ir buvo įlituotas į buvusios SIM kortelės vietą“, – 15min komentavo Audrius Stasiulaitis, „Telia“ komunikacijos vadovas.

Dominuoja išmaniuosiuose laikrodžiuose

Tiesa, šiuo metu eSIM vis dar išlieka labiau išmaniųjų laikrodžių technologija. Mobiliųjų operatorių teigimu, nuo tada, kai Lietuvos rinkoje pasirodė išmanieji laikrodžiai su eSIM technologija, tokių laikrodžių pardavimai sparčiai auga.

„Matome, kad lietuviams vis aktualiau turėti mobilųjį ryšį ne tik telefone, bet ir laikrodyje, nes tai patogu sportuojant ar aktyviai leidžiant laisvalaikį“, – pasakojo A. Stasiulaitis.

Kaip pasakojo „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas, eSIM didžiausias privalumas išmaniuosiuose laikrodžiuose – visuomet būti „ryšio zonoje“. Laikrodžiu galima skambinti, atsiliepti į skambučius ar naudotis programėlėmis internetu.

„Jau dabar šalyse, kuriose veikia eSIM technologija, lengviau keliauti, nes nebereikia galvoti apie tai, kur atvykus įsigyti išankstinio papildymo kortelę. Visas būtinas mobiliojo ryšio paslaugų operacijas galima atlikti internetu“, – komentavo J. Špakauskas.

Visi kiti parametrai niekuo nesiskiria nuo standartinių, plastikinių SIM kortelių.

„Dėl to, kad eSIM moduliai įmontuojami į įrenginius, pats įrenginys tampa sandaresnis ir atsparesnis aplinkos poveikiams“, – dar vieną pliusą 15min įvardijo Aida Lumbytė, „Tele2“ produkto vadovė.

Yra ir trūkumų

Tačiau nėra technologijų, kurios neturėtų trūkumų.

„eSIM palaiko dar palyginti mažas išmaniųjų telefonų skaičius, vadinasi, klientams reikės ilgainiui pasikeisti turimus įrenginius, o tai reikš papildomų išlaidų“, – įžvalgomis dalijosi J. Špakauskas.

Be to, yra ir kita, dar aktualesnė problema – mobilusis parašas.

„Kol kas nėra sprendimo, kaip turėtų veikti m. parašo paslauga, kadangi šiai paslaugai autentifikuoti reikalingi techniniai parametrai galioja tik su fizinėmis SIM kortelėmis“, – komentavo A. Stasiulaitis.

Įprastai, jei telefonas sugenda, tikėtina, kad mažytė plastikinė SIM kortelė, kuri buvo įdėta į telefono vidų, lieka sveika – ją galima tiesiog ištraukti ir įdėti į naują telefoną.

Tačiau tai negalioja eSIM atveju – kad eSIM būtų atkurta kitame įrenginyje, jos profilį reikia parsisiųsti iš debesijos, o tai užima gerokai daugiau laiko.

Kada tikėtis Lietuvoje?

Vis dėlto, ekspertai sutaria vieningai – tik laiko klausimas, kada eSIM technologija užkariaus išmaniųjų telefonų rinką ir atsiras Lietuvoje.

„Ilgainiui eSIM technologija pakeis fizines SIM korteles visuose telefonuose“, – 15min pasakojo „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovas J. Špakauskas.

Ši tendencija pastebima jau dabar – prieš savaitę praūžusiame „Apple“ naujų produktų pristatymo įrenginyje parodytas naujasis „iPhone 14“ JAV rinkoje bus prieinamas tik su eSIM technologija.

Kaip pasakojo A. Lumbytė, „Apple“ atveju manoma, kad kompanija tokio radikalaus sprendimo nepritaikė Europos rinkai dėl to, kad Europoje, skirtingai nuo JAV, yra ne keli, o kelios dešimtys skirtingų operatorių.

„Tačiau stebint, kokiu greičiu Europos operatoriai diegia eSIM sprendimus savo sistemose, galima tikėtis, jog po metų ar dvejų „Apple“ tik su eSIM galime tikėtis ir Europos rinkoje“, – pridėjo pašnekovė.


15min.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!