Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/rysiai/8343/bluetooth-pasikeitimai/spausdinti/

„Bluetooth“ pasikeitimai

Publikuota: 2007-06-24 07:08
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Critical Security

Pasaulyje yra milijardas prietaisų su įdiegta „Bluetooth“ technologija – mobilieji telefonai, ausinės, fotoaparatai, klaviatūros, spausdintuvai. Naujoji saugesnė ir greitesnė belaidės technologijos versija greitai leis naudotojams persisiųsti nuotraukas iš fotoaparato ir naudoti mobiliuosius telefonus apsipirkinėjant. Tai turėtų nutikti šį rudenį, kai, pirmąsyk po trejų metų, bus pradėta tiekti atnaujinta, „Bluetooth“ 2.1 versija.


Pasaulyje yra milijardas prietaisų su įdiegta „Bluetooth“ technologija – mobilieji telefonai, ausinės, fotoaparatai, klaviatūros, spausdintuvai. Kas savaitę parduodama dar 13 milijonų prietaisų.

Bet tai tik smulkus augimas, palyginus su tuo, ko specialistai tikisi vėliau šiemet prietaisuose pasirodžius naujai trumpo atstumo bevielės technologijos versijai.

Ir štai kodėl: „Bluetooth“ įrenginių sujungimas yra sudėtingas procesas, kuriam atlikti reikia net 15-os veiksmų.

„Rimčiausias „Bluetooth®“ technologijai tenkantis išbandymas – padaryti ją paprasčiau naudojamą, ypač kalbant apie prisijungimų nustatymą. Be abejo, technologijai yra daug tinkamų verslo modelių. Tiesiog juos reikia geriau paruošti sudėtingiausiose naudotojo požiūriu vietose“, – teigia Stuartas Carlawas, „ABI Research“ analitikas.

Bluetooth

Tai turėtų nutikti šį rudenį, kai, pirmąsyk po trejų metų, bus pradėta tiekti atnaujinta, „Bluetooth“ 2.1 versija.

Įrenginiams sujungti pakaks trijų paspaudimų. Dėl šifruoto duomenų perdavimo nebereikės slaptažodžių. Dėl mažesnio baterijos energijos vartojimo, „Bluetooth“ 2.1 įrenginiai galės veikti iki penkių kartų ilgiau, nei jų pirmtakai.

Visa tai reiškia, kad „Bluetooth“ naudojimas išsiplės toli už mobiliųjų telefonų kiborginio stiliaus ausinių ribų. Naudotojai galės paprastai siųsti nuotraukas iš fotoaparato į spausdintuvą ar elektroninius nuotraukų rėmelius. Belaidės klaviatūros, pelės ir vaizdo žaidimų valdikliai irgi patirs atsinaujinimą. „Bluetooth“ 2.1 bus integruotas į NFC (near-field communication — artimo lauko komunikaciją) — trumpo veikimo nuotolio belaidę sąveiką, mobiliųjų mokėjimų standartą, tad klientai turės daugiau galimybių susimokėti savo mobiliaisiais telefonais.

Kompanijos „Jabra“, „Motorola“ ir „Plantronics“ kuria „Bluetooth“ 2.1 įrenginius, kurie turėtų pasirodyti švenčių sezonui (kalbama apie Padėkos dieną – ketvirtą lapkričio ketvirtadienį). „Bluetooth“ SIG (Special Interest Group – ypatingo dėmesio grupė) – konsorciumas, remiamas „Intel“, „Microsoft“ ir „Nokia“ – pranašauja, kad „Bluetooth“ įrenginių skaičius turėtų padvigubėti iki 2010-ųjų ir siekti 2 milijardus.

„Savaime suprantama, vienas naujos specifikacijos tikslų yra pagerinti technologijos naudojimą ir padėti SIG nariams parduoti daugiau produktų“, – sako Kevinas Keatingas, „Bluetooth“ SIG pardavimų vyr. vadybininkas.

Vien „Bluetooth“ ausinių pardavimai, dabar sudarantys 8 milijardus dolerių, turėtų išaugti iki 14-os milijardų per artimiausius trejus metus – tam padės įvedamos taisyklės dėl laisvų rankų įrangos. Tokios taisyklės kitąmet bus įvestos Kalifornijos ir Vašingtono valstijose ir tai sukurs milijonus potencialių bevielės laisvų rankų įrangos pirkėjų.

„Iki šiol sujungimo aspektas buvo kliūtis, palyginus su laisvų rankų įranga, prie telefono jungiama laidu. Dabar bus daug paprasčiau pradėti ja naudotis“, – sako Peteris Hartmannas, laisvų rankų įrangos gamintojos „Jabra“ produktų vadybininkas.

2008-aisiais jau pati „Bluetooth“ 2.1 bus pakeista į Bluetooth 3.0, kodiniu pavadinimu „Seattle“. Tikimasi, kad šioje versijoje bus integruota ultra-plačiajuostė technologija, leisianti „Bluetooth“ perduoti žymiai daugiau duomenų: „Seattle“ turėtų būti net 228 kartus greitesnis, nei jo pirmtakai.

„Bluetooth“ rėmėjai tikisi, kad atnaujinimas turės didelės įtakos pramogų ir elektronikos gaminių pramonėse, nes leis naudotojams perduoti video signalus tarp televizorių ir mobilių telefonų.


Critical Security
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!