Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/rysiai/57476/kokias-programeles-naudoja-ismanus-sunkvezimiu-vairuotojai/spausdinti/

Kokias programėles naudoja išmanūs sunkvežimių vairuotojai?

Publikuota: 2016-12-08 12:14
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Išmanieji telefonai yra beveik kiekvieno kišenėje, ne išimtis ir vilkikų vairuotojai. Didžiausias išmaniųjų privalumas – mobiliosios programėlės, kurios padeda ne tik „užmušti laiką“ belaukiant eilėje išsikrauti, bet taip pat palengvina kelionę bei įprastus darbus.


Išmanieji telefonai yra beveik kiekvieno kišenėje, ne išimtis ir vilkikų vairuotojai. Didžiausias išmaniųjų privalumas – mobiliosios programėlės, kurios padeda ne tik „užmušti laiką“ belaukiant eilėje išsikrauti, bet taip pat palengvina kelionę bei įprastus darbus.

Mobiliųjų programėlių, kurios palengvina vairuotojams gyvenimą, yra daug. Dėl tos pačios priežasties būna sunku išsirinkti, kurias įsirašyti į savo išmanųjį telefoną. Ilgai nedvejodami, paklausėme pačių vilkikų vairuotojų, kokias mobiliąsias programėles jie naudoja, kurias labiausiai mėgsta bei kokių jiems trūksta. Apklausoje dalyvavo 179 vilkikų vairuotojai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Kokias programėles naudoja išmanūs sunkvežimių vairuotojai?

Kaip matote, mobiliųjų programėlių naudotojų tarp vilkikų vairuotojų nestokoja. Bent retsykiais jomis naudojasi net 91 procentas apklaustųjų. Kas įdomu, pastebimas net 20 procentų skirtumas tarp lietuvių ir rusakalbių vairuotojų, kurie aplikacijomis naudojasi kasdien. Net 63,3 proc. vairuotojų už Lietuvos ribų pažymėjo, kad be mobiliųjų programėlių neapsieina ne dienos. O tarp lietuvių, kasdien aplikacijas naudoja 48,2 proc. atsakiusiųjų vairuotojų. Ar tai reiškia, kad Lietuviai mažiau išmanūs?

Kokiam tikslui naudoja programėles?

Be abejo, dauguma vairuotojų važiuoja skersai ir išilgai visą Europą, todėl ne nuostabu, kad didžioji dalis naudoja aplikacijas skirtas maršruto sudarymui (šį atsakymą pasirinko 111 respondentų). Pagrindinės programėlės tai „Google Maps“ (70 proc.), „iGo“ (54,1 proc). Tarp rusakalbių vairuotojų – „Yandex.Navigator“ (naudoja beveik 42 proc. ne lietuvių vairuotojų). Apie 15 proc. atsakiusiųjų taip pat naudoja „Waze“.

Praleisti tiek laiko kabinoje, toli nuo šeimos ir pažįstamu nėra lengva, todėl programėlės skirtos bendravimui ar dalintis informacija yra iškart antroje vietoje pagal populiarumą. Dažniausiai vilkikų vairuotojų telefonuose rasime „Facebook Messenger“ (beveik 80 proc. respondentų), „Viber“ (64,5 proc) ir „WhatsApp“ (36 proc). Kas įdomu, vairuotojai taip pat naudoja „Google Translator“ dažniau negu tikėjomės (36 proc. respondentų). Nors vilkikų vairuotojai tikri keliauninkai, visgi visų kalbų neišmoksi.

Trečioje bei ketvirtoje vietoje pagal populiarumą – programėlės skirtos darbui (pasirinko 82 respondentai) ir naujienų skaitymui (81 iš atsakiusiųjų). Tai parodo, jog vairuotojai ne tik paplepėti mėgsta, bet yra atsakingi ir domisi kas vyksta pasaulyje.

Kokias programėles naudoja išmanūs sunkvežimių vairuotojai?

Programėlės skirtos laisvalaikio praleidimui

Belaukiant eilėje, ar darant pertrauką vairuotojai dažniausiai įsijungia „Youtube“ (78 proc.) ir „Facebook“ (89 proc.). Rusakalbiai taip pat leidžia laisvalaikį socialiniame tinkle „Vkontakte“ („Facebook“ analogas). Programėle naudojasi net 41 procentas rusakalbių respondentų. Mažiau populiarios – „Instagram“, „Periscope“, „Snapchat“ (naudojasi mažiau nei 10 proc. vairuotojų).

Kokias programėles naudoja išmanūs sunkvežimių vairuotojai?

Ką dar rasime vilkiko vairuotojo telefone?

Kas antras respondentas naudojasi programėlėmis skirtomis laisvų parkavimosi vietų vilkikams paieškai. Tarp populiariausių – „Truck Parking Europe“ ir tik šiemet sukurta programėlė „TransParking“ (veikia ir be interneto ryšio), kurią mielai naudoja net 28 % apklaustųjų.

Savo „geležinį žirgą“ tenka maitinti, kartais jis išalksta visai netikėtai, todėl ieškoti artimiausios degalinės pasitaiko kas penktam vairuotojui. Programėles nakvynės paieškai naudoja 26 proc. programėlių naudotojų, maitinimosi įstaigų – 20 proc.

Kad nepamiršti apie būtiną poilsio pertrauką, kas ketvirtas iš apklaustųjų naudoja programėles skirtas vairuotojo darbo laiko apskaičiavimui. Tarp populiariųjų taip pat aplikacijos perspėjančios apie kamščius ir foto radarus kelyje, pvz. „Yanosik“, „Waze“, „Speedcam“, „Google Maps“ bei skirtos krovinių paieškai maršrute, kaip „TransExpress“.

Ko trūksta?

Paklausti, kokių programėlių jiems trūksta, kurios padėtų trasoje, atsakymų būta įvairių. Vairuotojai dažnai skundžiasi, kad trūksta programėlių, kurios gerai veiktų visoje Europoje bei tokių, kur nereikėtų pastovaus interneto ryšio. Taip pat trūksta gerų žemėlapių su tiksliais kodais, arba vienos programėlės, kuri įspėtų apie kamščius, mokamus kelius ir vietinius įstatymus bei baudas.

Tarp apklaustųjų vairuotojų daugiausia yra „Android“ operacinės sistemos naudotojų (net 83 proc. respondentų). „iOS“ naudoja beveik 16 proc. apklaustųjų.

Nemokamos „Android“ programėlės, kurias verta išbandyti

„Drivemode“: vairuotojo sąsaja

Vairuotojo dėmesio blaškymas dėl mobiliųjų telefonų yra mūsų laikų bėda. „Drivemode“ yra puikus sprendimas tiems eismo dalyviams, kurie negali gyventi be savo mobiliojo telefono.

Jis leidžia balsu atsakyti į tekstinius pranešimus, pavyzdžiui, „Facebook Messenger“ ir „WhatsApp“ programose, bei naudotis kitomis programėlėmis, pvz., muzikos grotuvu ar navigacija. Programėlė automatiškai įsijungia po prisijungimo prie jungčių stotelės (Docking station) arba „Bluetooth“. Praneša apie gaunamus pranešimus ir leidžia nustatyti automatinius atsakymus.

„Drivemode“ gerokai supaprastina naudojimąsi telefonu vairuojant. Inovacinė sąsaja „no look“ remiasi tik klausa ir periferine rega. Nustebsite sužinoję, kiek daug galima padaryti be žiūrėjimo, pasitelkiant tik balso pranešimus, atitinkamas spalvas ir animaciją, kurie neblaško dėmesio.

ICE – kritiniu atveju

Programėlė, kuri gali išgelbėti sveikatą ir gyvybę. Ji saugo informaciją, reikalingą gelbėtojams ir gydytojams, jei taptumėte nelaimingo atsitikimo (avarijos) auka. Be artimųjų asmenų kontaktų sąrašo, ji taip pat leidžia saugoti informaciją apie vartojamus vaistus, ligas, alergijas ir kitą medicininę informaciją.

Specialus pavojaus signalinis mygtukas leidžia kritiniu atveju išsiųsti tekstinį pranešimą visiems asmenims iš kontaktų sąrašo, šiame pranešime, be kita ko, bus duomenys iš mobiliojo telefono GPS, todėl kontaktiniai asmenys bus nedelsiant informuoti apie gyvybei pavojingą situaciją ir gaus informaciją apie dabartinę naudotojo buvimo vietą. Programėlėje „ICEcard“ nėra reklamų.

„TransParking“ – suraskite vilkikų stovėjimo aikštelę kelyje

Kiekvieną dieną tūkstančiai vairuotojų iš visos Europos susiduria su ta pačia problema: rasti stovėjimo vietą vairavimo pertraukai. Į pagalbą vairuotojui ateina „TransParking“ – nemokama programėlė išmaniajam telefonui, kuri informuoja apie laisvas vietas pasirinktoje automobilių stovėjimo aikštelėje ir apie tai, ar joje yra pvz., dušas, Wi-Fi.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!