Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/rysiai/56956/neitiketinai-populiarus-ismanieji-apie-kuriuos-mazai-esate-girdeje/spausdinti/

Neįtikėtinai populiarūs išmanieji, apie kuriuos mažai esate girdėję

Publikuota: 2016-10-31 20:19
Tematika: Ryšio technologijos
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Daugiau nei pusė milijardo kinų naudojasi išmaniaisiais telefonais, tačiau apie daugelį jų naudojamų telefonų už Kinijos ribų niekas nėra nė girdėjęs. Trečiąjį šių metų ketvirtį beveik trečdalį didžiausios pasaulyje išmaniųjų telefonų rinkos kontroliavo du vietos gamintojai – „Oppo“ ir „Vivo“, rodo Honkonge įsikūrusios technologijų rinkos tyrimų firmos „Counterpoint“ duomenys.


Daugiau nei pusė milijardo kinų naudojasi išmaniaisiais telefonais, tačiau apie daugelį jų naudojamų telefonų už Kinijos ribų niekas nėra nė girdėjęs.

Trečiąjį šių metų ketvirtį beveik trečdalį didžiausios pasaulyje išmaniųjų telefonų rinkos kontroliavo du vietos gamintojai – „Oppo“ ir „Vivo“, rodo Honkonge įsikūrusios technologijų rinkos tyrimų firmos „Counterpoint“ duomenys, kuriais remiasi „time.com“. „

Oppo“ telefonas R9 minėtu laikotarpiu Kinijoje pirmavo pagal pardavimus. Antroje vietoje atsidūrė „Apple“ telefonas „iPhone“, o trečioje – „Samsung“ gaminamas „Galaxy“. Iš viso Kinijoje šių metų birželio–rugsėjo buvo parduota 120 mln. telefonų, skelbia „Counterpoint“.

Praėjo tos dienos, kai užsienio kompanijos buvo įsitvirtinusios Kinijos rinkoje. „Kinijos kompanijos dabar konkuruoja su užsienio bendrovėmis kaip „Samsung“ ar „Apple“ ir ne tik dėl mažesnės kainos, – sakė Kinijos nepriklausomos mobiliojo ryšio rinkos analizės firmos „Mobile No. 1“ įkūrėjas Sun Yanbiao. – Kai kurių jų telefonai net turi geresnių funkcijų.“

„Oppo“ ir „Vivo“ siūlo ne pigius telefonus, o aukštesnės klasės įrenginius, pritaikytus vietos gyventojams: įdiegtos kiniškų socialinių tinklų, elektroninės prekybos platformų programėlės. Taip pat jie gali pasigirti itin kokybiškais ekranais, kameromis ir talpiomis baterijomis.

Trečdalis Indijoje parduodamų telefonų dabar taip pat yra kiniški. Štai penki Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojai, apie kuriuose verta sužinoti daugiau.

„Oppo“

2015 metų birželio–rugsėjo mėnesiais „Oppo“ kontroliavo 9,9 proc. Kinijos išmaniųjų telefonų rinkos. Šiemet tuo pačiu laikotarpiu ši dalis jau sudarė 16,6 proc., ir įmonė pagal pardavimus buvo pirmoje vietoje. „Oppo“ gaminamas flagmanas R9 labai panašus į „iPhone“, tačiau jo ekranas yra didesnis, kaina yra mažesnė, o baterija įkraunama gerokai greičiau. Siekdama skatinti savo prekės ženklo žinomumą, „Oppo“ jau pasirašė rėmimo sutartį su futbolo klubu „Barcelona“.

„Vivo“

„Vivo“ telefonus gamina tik penkerius metus, tačiau pagal pardavimus Kinijoje jau yra antroje vietoje. Trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, „Vivo“ telefonų pardavimai šoktelėjo 114 proc., ir įmonės valdoma rinkos dalis sudaro 16,2 proc.

„Vivo“ gaminamame X7 telefone įdiegta 16 megapikselių kamera su didžiausia sektoriuje vaizdo raiška. Tokiomis kameromis gali pasigirti tik „Oppo“ telefonai. Beje, šių abejų įmonių gaminamų telefonų panašumas nėra atsitiktinis. „Vivo“ priklauso bendrovei „BBK Electronics“. Šis bendrovė išgarsėjo dėl savo žaidimų konsolės, kuri buvo itin panaši į „Nintendo“ gaminamą „Game Boy“. Tačiau vėliau ji persimetė į komunikacijų sritį ir dabar taip pat kontroliuoja rinkos lyderę „Oppo“. Jai priklauso dar dvi išmaniųjų telefonų gamybos įmonės – „OnePlus“ ir „imoo“.

Neįtikėtinai populiarūs išmanieji, apie kuriuos mažai esate girdėję

„BBK Electronics“ turi pasaulinių ambicijų. Ji remia Indijos aukščiausią kriketo lygą ir yra pasirašiusi išskirtinę partnerystės sutartį su NBA Kinijoje.

„Xiaomi“

„Xiaomi“ siūlo visko – nuo išmaniųjų telefonų iki ryžių virimo aparatų. Bendrovė išgarsėjo kaip didžiausias Kinijoje privačių asmenų valdomas startuolis. Dvejus metus „Xiaomi“ pirmavo pagal telefonų pardavimus dėl mažų jų kainų ir aktyvios internetinės rinkodaros. Tačiau vėliau jai teko nusileisti vietos konkurentas. Šią savaitę „Xiaomi“ pristatė savo brangiausią telefoną – 600 JAV dolerių kainuojantį „Mi Mix“. Telefonų parduotuvė Kinijoje

„Huawei“

Vos prieš kelis mėnesius „Huawei“ buvo prekės ženklu Nr. 1 Kinijoje, remiantis tyrimų firmos IDC duomenimis. Tačiau vėliau ją nurungė „Oppo“ ir „Vivo“. Itin populiarus yra „Huawei“ dviejų SIM kortelių modelis P9, kadangi daugiau nei pusė kinų turi dvi SIM korteles. Kompanijos telefonus reklamuoja tokios garsenybės kaip futbolininkas Lionelis Messi bei Holivudo aktorė Scarlett Johansson.

„LeEco“

Iš pradžių „LeEco“ buvo vaizdo transliavimo internetu puslapis, tačiau vėliau užsiėmė išmaniųjų telefonų, televizorių gamyba ir net filmų kūrimu. Dabar bendrovė net planuoja pristatyti savo autonominių automobilių. „LeEco“ šiemet tikisi parduoti 25 mln. išmaniųjų telefonų. Ateinantį mėnesį „LeEco“ pradės prekiauti savo telefonais internetu Jungtinėse Valstijose.


Delfi.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!