Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/pazintiniai/86169/naujosios-technologijos-gydyme-nuo-3d-spausdintuvo-iki-aleksandrito-kristalo/spausdinti/

Naujosios technologijos gydyme: nuo 3D spausdintuvo iki Aleksandrito kristalo

Publikuota: 2023-02-20 17:12
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai (reklama)

Medicinoje naudojamos technologijos vis labiau tobulėja. Neatsilieka ir odontologijos sritis. Dantų protezavimas, balinimas, higiena, plombavimas – tampa patrauklesnės paslaugos, kurių dėka, skaitmeninės šypsenos – virsta realybe. Dermatologijos srityje – nauji lazeriai leidžia ne tik mažinti pigmentines dėmes, bet ir visiems laikams atsisveikinti su nepageidaujamais kūno plaukeliais.


Medicinoje naudojamos technologijos vis labiau tobulėja. Neatsilieka ir odontologijos sritis. Dantų protezavimas, balinimas, higiena, plombavimas – tampa patrauklesnės paslaugos, kurių dėka, skaitmeninės šypsenos – virsta realybe! Taip pat ir dermatologijos srityje – nauji lazeriai leidžia ne tik mažinti pigmentines dėmes, bet ir visiems laikams atsisveikinti su nepageidaujamais kūno plaukeliais.

Naujosios technologijos gydyme: nuo 3D spausdintuvo iki Aleksandrito kristalo

Dantų protezavimas. Seniau ir dabar

Ši paslauga yra ne tik gyvybiškai, bet ir psichologiškai – labai svarbi. Juk žmogus neturintis danties jaučiasi nemaloniai, negali drąsiai juoktis, valgyti, o ką kalbėti apie pasitikėjimą savimi. Šiais laikais, profesionalūs odontologai gali be jokių didelių rūpesčių atkurti šypseną bei prarastą dantį. O svarbiausia, jog dėl modernių technologijų dantų protezavimas atliekamas be jokio skausmo ir greitai.

Kaip žinia, senais laikais dantų protezavimui buvo naudojamos tokios medžiagos kaip auksas, amalgama ir kiti metalai, kuriuos padengdavo porceliano sluoksniu. Toks gaminys būdavo patvarus, bet nepralaidus šviesai, ko pasekoje, dantys neatrodydavo natūraliai. Negana to, toks metalo sąlytis su burnos audiniais gali sukelti įvairių negalavimų, tokių kaip dantenų uždegimas, alergija. Taip pat gali pakisti kitų dantų spalva bei skonis burnoje.

Dar vienas protezavimo metodas, žinomas šių dienų gydyme, – cirkonio oksido naudojimas. Jau daugiau nei du dešimtmečius su šia medžiaga yra atliekamas klubo sąnario endoprotezavimas. Tokį cirkonio oksido populiarumą pirmiausia lėmė unikalios jo savybės. Jis ne veltui vadinamas „keraminiu plienu“, kadangi iš tikrųjų jis net pranoksta daugelį plieno rūšių. Cirkonio oksidu sėkmingai šalinami pavienių dantų defektai, atliekamas estetinis protezavimas. Tokio protezo pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris yra lengvas, tvirtas ir beveik atitinka natūralią danties spalvą.

Dantis pagamintas su trimačiu spausdintuvu

Naujosios technologijos gydyme: nuo 3D spausdintuvo iki Aleksandrito kristalo

Jau žinome, kad su 3D spausdintuvu galima pastatyti net namą, o ką jau kalbėti apie naują kaulą ar dantį. Kas nenorėtų, kad naujasis dantis forma būtų identiškas senajam, o spalva nesiskirtų nuo šalia esančių dantų? Būtent tokią naudą gali suteikti 3D spausdintuvu atspausdintas dantis.

Sluoksnis po sluoksnio, naudojant kokybišką, specialią medžiagą, 3D spausdintuvu sukuriamas naujas danties vainikėlis, struktūra. Tokiu būdu pagaminti dantų protezai yra tvirtesni. Be to, jų paviršius gali būti suformuotas kaip tikro kaulo, todėl lengviau prigyja kūno audiniai.

Tiesa, taikant 3D technologiją jau dabar kuriamos ir dantų tiesinimo plokštelės, plastikiniai laikini geros kokybės dantys. Taip pagaminamas unikalus, konkrečiam pacientui pritaikytas įtaisas.

Plaukelių šalinimas lazeriu

Vienas populiariausių ir naujausių lazerių naudojamų plaukelių šalinime – Aleksandrito. Tai – aukso standartas, kurio sėkmę garantuoja Aleksandrito kristalas. Jis sukuria itin tikslų lazerio spindulį, kuris veikia tik plaukelyje esantį melaniną, todėl svogūnėlis – nebeatauga.

Plaukų šalinimas atliekamas greičiau, nes naujausias Aleksandrito lazeris yra 11-23 kW galingesnis nei kitų gamintojų lazeriai. Tokį lazerį naudoja ir „Baltic dermatology“, kurie išsiskiria naujųjų technologijų naudojimu klinikoje, todėl susilaukė itin didelio populiarumo.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!