Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/pazintiniai/66164/samsung-verslo-strategas-paskui-technologijas-nespesiancios-kompanijos-liks-uzribyje/spausdinti/

„Samsung“ verslo strategas: paskui technologijas nespėsiančios kompanijos liks užribyje

Publikuota: 2018-12-06 08:15
Tematika: Pažintiniai, įdomybės
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Ateityje išliks tos įmonės, kurios investuos į prisitaikančias skaitmenines technologijas. Taip teigia „Samsung“ verslo strategijos ir rinkodaros viceprezidentas Jeongwookas Takas. Pasak jo, jau greitai prisitaikančios skaitmeninės technologijos taps nepamainomos visame paslaugų sektoriuje.


Ateityje išliks tos įmonės, kurios investuos į prisitaikančias skaitmenines technologijas. Taip teigia „Samsung“ verslo strategijos ir rinkodaros viceprezidentas Jeongwookas Takas. Pasak jo, jau greitai prisitaikančios skaitmeninės technologijos taps nepamainomos visame paslaugų sektoriuje. Rinkdamos duomenis apie įpročius ir pomėgius, tokios technologijos kurs individualizuotus priminimus, pasiūlymus ir, iš esmės, modeliuos naują vartotojo ir paslaugų santykį.

„Samsung“ verslo strategas: paskui technologijas nespėsiančios kompanijos liks užribyje

Šį rudenį pirmą kartą Lietuvoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Baltic Mobile Congress“ lankęsis vienos pelningiausių technologijų įmonės verslo strategas akcentavo investicijų į dirbtinio intelekto vystymą svarbą ir tvirtino, kad ateitį modeliuos prie poreikių prisitaikančios skaitmeninės technologijos, 5G ryšio galimybės ir vartotojo bei mobiliųjų prietaisų santykis.

Technologijos taikysis prie vartotojo kasdienybės

Pasak J. Tak, skaitmeninių technologijų gebėjimas taikytis prie vartotojo yra viena iš labiausiai augančių paslaugų sektoriaus tendencijų. Anot eksperto, kompanijos, kurios nespės taikyti naujųjų technologijų savo teikiamoms paslaugoms, ilgainiui liks užribyje.

„Kompanijoje mes tikime, kad esame ties virsmo tašku – ateityje išliks tie, kurie investuos į prisitaikančias skaitmenines technologijas. Tai didžiulis iššūkis, bet, kartu, didelė galimybė“, – teigia „Samsung“ verslo strategijos ir rinkodaros viceprezidentas.

Kas yra tos prisitaikančios technologijos ir kaip jos veikia? J. Takas aiškina, kad per prietaisus, programėles ir kitas paslaugas surinkta medžiaga apie unikalaus vartotojo patirtis, pasitelkus dirbtinį intelektą, bus naudojama individualizuotų paslaugų užklausoms. Tai būtų ne tik užklausos, bet ir priminimai ar pasiūlymai, atliepiantys vartotojo poreikius.

„Pavyzdžiui, tokios prisitaikančios technologijos, nuskaitydamos skirtingas muzikos ir orų programėles, prisimintų dainą, kurios vartotojas klausėsi lietingą dieną ir ją primintų vartotojui vėl pasirodžius krituliams. Arba, įvedus sau priminimą apie poreikį užsukti į parduotuvę, grįžtant namo, technologijos, pasitelkdamos navigacijos programėlę, priminimą išsiųstų ne konkrečiu metu, o būtent tuomet, kai vartotojas būtų netoli parduotuvės“, – pasakoja J. Takas.

Išmaniojo telefono kultas

Pasak J. Tako, dar visai neseniai kiekvienam atskiram veiksmui vartotojas turėjo naudotis krūva skirtingų elektroninių prietaisų. Tačiau šiandien šiuolaikinė technologijų pramonė visas funkcijas sutalpina į vieną prietaisą – išmanųjį telefoną.

„Anksčiau vartotojui reikėjo atskirai naudotis žibintuvėliu, fotoaparatu ar televizoriumi. Šiuolaikinė tendencija visus prietaisus kombinuoti į vieną galingą prietaisą, suteikia mums progą kurti tokias prisitaikančias technologijas, kurios mūsų klientui suteiks didesnį įsitraukimą ir dar unikalesnes galimybes vartoti bei sutaupyti pinigų. Mes pamažu išrandame naujų vartojimo patirčių kelią“, – teigia technologijų ekspertas.

Šiandien išmanusis telefonas keičia visus kitus skaitmeninių technologijų prietaisus ir šią tendenciją labiausiai atspindi technologijų milžinė Kinija. Tyrimų duomenimis 98 % visų Kinijos interneto vartotojų, naršo būtent išmaniuosiuose telefonuose.

5G ryšys – nauja galimybė inovacijoms

Siekį Lietuvoje 2022 m. įdiegti 5G ryšį J. Takas įvardina kaip milžinišką galimybę pritaikyti kai kurias inovacijas tiesiogiai vartotojui. „Šis ryšys daug greitesnis, galingesnis, o svarbiausia, jis nevėluoja – tai viskas ko reikia, tarkime, autonominiam automobiliui išvažiuoti į plačiąją rinką“, – sako J. Takas.

Yra tikimasi, kad naujasis ryšys leis vartotojams žiūrėti HD raiškos filmus ar tiesiogines transliacijas, taip pat žaisti aukštos raiškos žaidimus. 5G ryšys suteiks interneto prieigą net ir kalnų viršūnėse ar įdubų žemumose gyvenantiems vartotojams. Tačiau kaip vienus iš svarbiausių, „Samsung“ verslo strategijos ir rinkodaros viceprezidentas įvardina judumo infrastruktūros pokyčius.

Technologijas gaminančios bendrovės atstovas tikina, kad jau visai netrukus keliais važinės autonominiai, patys save vairuojantys automobiliai. Tokių automobilių veikimas yra paremtas dirbtiniu intelektu, kuris viską aplinkui matydamas kamerų ir specialių radarų pagalba geba įvertinti situaciją ir pats priimti sprendimą.

„Tokiam navigacijos procesui naudojamas ryšys turi būti kuo spartesnis, todėl autonominis vairavimas saugiai gali veikti tik 5G ryšiu. Taip automobilis gali „susikalbėti“ su kita eismo dalyve realiu laiku, be vėlavimo, kad gebėtų stabdyti, pasukti, išvengti kliūčių dar efektyviau“, – teigia J. Takas.

Kaip atrodys kasdienės žmonių kelionės po 5 metų? Tokios transporto priemonės jau yra bandomos kelerius metus, todėl galbūt jau netrukus pamatysime pirmuosius rezultatus.


Alfa.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!