Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/kompiuterija/66318/nekylate-google-pozicijose-pasitikrinkite-ar-jusu-svetaineje-nevyksta-raktazodziu-kanibalizacija/spausdinti/

Nekylate „Google“ pozicijose? Pasitikrinkite, ar jūsų svetainėje nevyksta raktažodžių kanibalizacija

Publikuota: 2018-12-17 14:37
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Mėgėjams
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

SEO tendencijos nuolatos keičiasi, todėl nenuostabu, jog su paieškos variklių pokyčiais atsiranda ir naujų problemų svetainėse. Ko gero reikšmingiausia iš šių problemų, smarkiai veikianti svetainių pozicijas – raktažodžių kanibalizavimas, kurią nesunkiai galite išspręsti patys arba užsisakę SEO paslaugas iš profesionalų.


SEO tendencijos nuolatos keičiasi, todėl nenuostabu, jog su paieškos variklių pokyčiais atsiranda ir naujų problemų svetainėse. Ko gero reikšmingiausia iš šių problemų, smarkiai veikianti svetainių pozicijas – raktažodžių kanibalizavimas, kurią nesunkiai galite išspręsti patys arba užsisakę SEO paslaugas iš profesionalų.

Trumpai tariant – tai problema aktuali tiek itin konkurencingose nišose esančioms svetainėms, tiek smulkiųjų verslų savininkams, kadangi svetainė vienu ir kitu atveju negali pasiekti „Google“ Top 10 užklausų rezultatų.

Nekylate „Google“ pozicijose? Pasitikrinkite, ar jūsų svetainėje nevyksta raktažodžių kanibalizacija

Šiame straipsnyje aptarsime kaip atpažinti šios problemos „simptomus“ svetainėje ir kaip taisyklingai ištaisyti svetainės turinį.

Raktažodžių kanibalizavimas – kas tai?

Paprastai tariant tai – turinio duplikacija svetainėje. Turint kelis svetainės puslapius kurie yra optimizuoti tam pačiam raktažodžiui, jiems bus žymiai sunkiau reitinguotis paieškos sistemos TOP pozicijose, bet kokioje nišoje.

Šis procesas vyksta dėl to, jog paieškos sistemos robotas, skenuodamas svetainėje esantį turinį ir matydamas du ar daugiau puslapius kalbančių ta pačia tema, pasimeta ir nežino kokiam puslapiui suteikti aukštesnę poziciją.

Rezultatas? Nekeliamas nei vienas puslapis.

Ši tema SEO pasaulyje ypač populiari tapo dar 2017 metais, per kuriuos nė kartą buvo atliekami pakeitimai svetaines reitinguojančiam paieškos sistemos robotui.

Kaip žinia, „Google“ roboto algoritmas nuolat tobulėja, o svetainių vertinimo kriterijai keičiasi. Todėl, į turinio dublikatus, pastaruoju metu, reaguojama vis jautriau.

Kaip atpažinti raktažodžių kanibalizavimą?

Šį procesą galima atpažinti ir ištaisyti naudojantis dauguma įprastinių SEO įrankių. Tokį procesą puikiai atspindi puslapio pozicijų grafikas pagal tam tikrą raktažodį.

Kaip pavyzdį galime paimti rezultatus iš mokamos priemonės „Ahrefs“:

Kaip pavyzdį galime paimti rezultatus iš mokamos priemonės „Ahrefs“

„Ahrefs“ priemonėje esanti „Organic Keywords“ funkcija leidžia peržvelgti svetainės puslapio pozicijų pokyčius istoriškai pagal tam tikrą užklausą (raktažodį). Kaip matome pavyzdyje, pagal tam tikrą raktažodį buvo reitinguojami net 6 svetainės puslapiai.

Skirtingais metų laikotarpiais (maždaug kas 1-2 mėnesius), paieškos sistema pagal raktažodį reitingavo vis skirtingą iš šių šešių puslapių. Tai – akivaizdus kanibalizmo atvejis.

Puslapiuose esantis turinys šiuo atveju yra itin panašus, todėl paieškos sistema nežino kurį puslapį reitinguoti pagal vieną užklausą.

Nesvarbu kiek atliktume išorinio optimizavimo pokyčių, jokių rimtų pozicijų pasikeitimų nesimatys. Norint sutvarkyti šią problemą yra būtina atlikti radikalius pakeitimus puslapių turinyje.

Du iš tokių metodų – puslapių peroptimizavimas ir deoptimizavimas.

Apie tai kaip diagnozuoti ir išspręsti šią problemą naudojantis skirtingomis priemonėmis ir ją išspręsti, skaitykite – raktažodžių kanibalizmo gide.

Ar ši problema yra visuomet kenksminga svetainei?

Kalbant apie šią problemą bendrai – ji trukdo pasiekti aukštus paieškos sistemų užklausų rezultatus beveik visada.

Ką turime omenyje?

Na, vienas ir vienintelis atvejis kuomet raktažodžių kanibalizmas gali būti tam tikra prasme naudingas – tuo metu kai svetainė jau turi du puslapius patenkančius į TOP 10 „Google“ paieškoje pagal tam tikrą užklausą.

T. y., svetainės puslapiai nėra sulaikomi nuo TOP 10 – jie jau yra jame.

Nors kanibalizmas ir trukdys iškilti vienam iš puslapių dar aukščiau, kadangi jie abu patenka į dešimtuką, tarsi ir didėja šansai gauti daugiau paspaudimų į svetainę ir parduoti savo prekes ar paslaugas. Čia galima apsieiti ir be didesnių pokyčių turinyje.

Žinoma, toks atvejis – itin retas, ypač jei kalbame apie rinkas su didesne konkurencija dėl TOP pozicijų.

Išvados

Šiame straipsnyje trumpai pakalbėjome raktažodžių kanibalizmo tema. Akivaizdu, jog tai lieka viena pagrindinių šių metų SEO problemų sulaikanti svetaines nuo aukštesnių pozicijų.

Svarbiausia ką reikia žinoti kiekvienam svetainės savininkams – kokią įtaką ši problema turi jos matomumo bei rezultatams, o tik tada imtis rimtų taisymo darbų.

Norint šią diagnozuoti šią problemą ir ją ištaisyti, reikėtų pritaikyti kanibalizacijos klaidų taisymo metodiką, geriausiai tinkančią būtent tai svetainei.

Jei manote, jog ši problema egzistuoja jūsų svetainėje, tačiau neturite laiko atlikti darbus patys, kreipkitės į mus.

Parengė: https://www.bcon.lt

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!