Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/kompiuterija/47503/svarbiausios-technologiju-tendencijos-2015-metams/spausdinti/

Svarbiausios technologijų tendencijos 2015 metams

Publikuota: 2014-11-20 13:18
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©BDC institutas
Inf. šaltinis: BDC institutas

IT ir technologijų tyrimų bendrovės „Gartner“ analitikai pristatė 10 tendencijų, kurios bus strategiškai svarbiausios daugeliui bendrovių 2015 metais. Strategiškai svarbia tendencija „Gartner“ specialistai laiko tokią, kuri darys pastebimą įtaką organizacijai artimiausius trejus metus. Priklausomai nuo tendencijos, ji gali paveikti galutinius IT vartotojus, pakeisti verslo veiklą, paskatinti dideles investicijas į tam tikrą sritį. Beveik neabejojama, kad šios technologijos paveiks ilgalaikius organizacijos verslo planus.


IT ir technologijų tyrimų bendrovės „Gartner“ analitikai pristatė 10 tendencijų, kurios bus strategiškai svarbiausios daugeliui bendrovių 2015 metais. Strategiškai svarbia tendencija „Gartner“ specialistai laiko tokią, kuri darys pastebimą įtaką organizacijai artimiausius trejus metus. Priklausomai nuo tendencijos, ji gali paveikti galutinius IT vartotojus, pakeisti verslo veiklą, paskatinti dideles investicijas į tam tikrą sritį. Beveik neabejojama, kad šios technologijos paveiks ilgalaikius organizacijos verslo planus.

„Mes identifikavome 10 tendencijų, kurios pernelyg svarbios, kad bendrovės galėtų jas ignoruoti, – sako Davidas Cearley, „Gartner“ viceprezidentas. – Žinoma, tai nereiškia, kad būtina jas įdiegti savo versle čia ir dabar, tačiau reikia suvokti, kad per artimiausius keletą metų reikės priimti su šiomis technologijomis susijusius svarbius sprendimus.“

Anot D. Cearley, galima išskirti tris tendencijų kryptis: realaus ir virtualaus pasaulio susiliejimas, išmanumo visur įsigalėjimas ir technologijų įtaka skaitmeniniam verslui. 10 svarbiausių technologijų tendencijų 2015 metams:

Svarbiausios technologijų tendencijos 2015 metams

1. Išmanumas visur

Toliau plečiantis mobiliųjų išmaniųjų prietaisų rinkai reikės skirti daugiau dėmesio šių įrenginių vartotojui. Dėmesys bus kreipiamas ne į tai, kokį prietaisą jis vartoja, bet kokioje aplinkoje jis yra ir kokiame kontekste pamatys jūsų verslo pranešimą.„Išmanieji telefonai ir prietaisai – dalis visos elektronikos, supančios žmogų darbe ir asmeniniame gyvenime. Visi nauji sprendimai turės adaptuotis prie mobilaus vartotojo poreikių. Tai sukels didelius iššūkius IT organizacijoms“, – komentuoja D. Cearley.

2. Daiktų internetas

Verslui reikėtų prisiminti, kad „daiktų internetas“ nėra vien tik asmeninio naudojimo elektronikos prietaisai. Įvairūs internetiniai apmokėjimo modeliai gali būti pritaikyti įrankiams (pavyzdžiui, industrinei technikai), paslaugoms (draudimo paslaugoms), žmonėms (perkraustymo tarnybai), vietoms (automobilių stovėjimo aikštelėms), sistemoms („debesų“ paslaugoms).

3. 3D spausdinimas

Manoma, kad 2015 m. 3D spausdintuvų bus parduota 98 proc. daugiau nei šiemet, o 2016 m. jų bus parduota dar du kartus daugiau. Santykinai pigūs 3D spausdintuvai bus vis dažnesni ir namuose, ir gamyklose. Nauji industrijos ir biomedicinos pasiekimai toliau įrodinės, kad 3D spausdinimas yra realus, patikimas ir efektyvus būdas sąnaudoms mažinti ir prototipams kurti.

4. Pažengusi, plintanti ir nepastebima analitika

Daugėjant išmaniųjų prietaisų ir jų generuojamų duomenų, analitikos įrankiai įgis pagrindinį vaidmenį. Reikės analizuoti didelius struktūruotų ir nestruktūruotų duomenų telkinius, tiriant įmonių vidaus ir išorinius duomenis.„Organizacijoms reikia išmokti suvaldyti ir filtruoti milžiniškus duomenų kiekius, kuriuos generuos daiktų internetas, socialiniai tinklai ir išmanieji prietaisai. Išanalizavus duomenis reikės pristatyti reikiamą informaciją tinkamam žmogui tinkamu metu. Didžiausia vertė yra gaunamuose atsakymuose, o ne sukauptame duomenų kiekyje“, – pastebi D. Cearley.

5. Kontekstą suvokiančios sistemos

Tobulinamas dirbtinis intelektas kartu su analitikos galimybėmis paspartins sistemų, suvokiančių ir reaguojančių į aplinką, kūrimą. Kontekstą suvokiančios apsaugos sistemos jau kuriamos, tačiau panašių darinių atsiras ir kitose srityse. Suvokiančios kontekstą sistemos galės ne tik pakoreguoti savo apsaugos lygį, bet ir tai, kaip vartotojui bus pristatoma jam reikalinga informacija.

6. Protingi įrenginiai

Analitika ir konteksto suvokimas padės pamatus protingųjų įrenginių kūrimui. Sistemos galės suvokti savo aplinkas, mokytis iš atliktų veiksmų istorijos ir priimti sprendimus, pasirėmusios turima patirtimi. Autonominiai automobiliai, pažangūs robotai, virtualūs asmeniniai asistentai, patarėjai – visa tai jau egzistuoja ir sparčiai tobulėja. Protingų įrenginių įsigalėjimas bus bene svarbiausias lūžis IT istorijoje.

7. „Debesyse“ atliekami skaičiavimai

Mobilių išmaniųjų prietaisų ir „debesų“ kompiuterijos įsigalėjimas stiprins tokį „debesų“ kompiuterijos modelį, kai visi pagrindiniai skaičiavimai bus atliekami pagrindiniame serveryje, o jų rezultatai rodomi mobiliųjų prietaisų ekranuose.Vis daugiau aplikacijų bus sinchronizuojamos tarp skirtingų įrenginių, skatins koordinaciją tarp dviejų įrenginių vienu metu (pavyzdžiui, tarp televizoriaus ir mobiliojo telefono). Ateityje ir žaidimai, ir verslo aplikacijos išnaudos kelis ekranus ir naudojamus prietaisus tam, kad suteiktų vartotojui kuo vertingesnę patirtį.

8. Programinės įrangos valdomos aplikacijos ir infrastruktūra

Lankstus programavimas, taikomas visur – nuo programėlių iki infrastruktūros – svarbus tam, kad būtų pasiekiamas skaitmeniniam verslui reikalingas lankstumas. Kad būtų prisitaikoma prie didėjančių reikalavimų, bus pereinama nuo statiško prie dinamiško modelio.

9. „Web-Scale IT“

„Web-Scale IT“ – tai IT sistemos, palaikančios itin greitą linijinę plėtrą. Tai aukščiausio lygio IT sistemos, kurios leidžia teikti lanksčias ir itin didelio masto IT paslaugas. Vis daugiau organizacijų pradės mąstyti ir elgtis taip, kaip šį modelį jau taikančios tinklo milžinės „Google“, „Amazon“ ar „Facebook“. „Web-Scale IT“ pasiekti užtrunka daug laiko, be to, plėtra turi būti itin sparti ir tikslinga, tačiau gaunama nauda tai atperka.

10. Rizikų valdymas ir apsauga

Saugumas negali tapti tuo butelio kakleliu, kuris stabdo verslo ir technologijos plėtrą. Organizacijos vis dažniau suvoks, kad sukurti 100 proc. saugią aplinką neįmanoma, tad pradės telkti dėmesį į rizikos valdymo ir nuostolių mažinimo procesus. Vis dažniau bus pereinama nuo vienos bendros apsaugos sistemos prie saugumo įrankių kiekvienoje aplikacijoje. Anot „Gartner“ tyrimo, kiekviena nauja aplikacija turi būti kuriama su įdiegtu apsaugos sluoksniu.


BDC institutas
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!