Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/kompiuterija/149/nesiojamuju-pc-tobulinimo-perspektyvos/spausdinti/

Nešiojamųjų PC tobulinimo perspektyvos

Publikuota: 2001-12-18 20:05
Tematika: Kompiuteriai, IT
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: el. paštas ©Elektronika.lt

Ką pasirinkti – stacionarų ar nešiojamąjį kompiuterį? Tokį retorinį klausimą užduoda apie 30 procentų potencialių pirkėjų. Į šį klausimą bandoma atsakyti šiame straipsnyje, analizuojant naujausius gaminius ir naudojamas technologijas.


Įvadas

Ką pasirinkti – stacionarų ar nešiojamąjį kompiuterį? Tokį retorinį klausimą užduoda apie 30 procentų potencialių pirkėjų. Du trečdaliai iš jų renkasi nešiojamuosius kompiuterius. Pirma ką gauna pirkėjas, tai patogią darbo vietą – sėdėti minkštame fotelyje arba išsitiesus ant lovos.

Dalį darbo laiko praleidžiant namuose, o kitą – darbovietėje ar kelyje, nešiojamo pagalbininko savininkas visuomet turi įprastinę aplinką: failų išdėstymas, klaviatūra, ekranas ir pan. Dėl to darbo našumas išlieka pastovus.

Lakai kuomet specialisto darbo vieta erdvėje buvo griežtai apribota, pasibaigė. Dabar kyla klausimas ne kur dirbti, o su kokia įranga. Taip yra todėl, kad turime nešiojamus personalinius kompiuterius (PK).

Nešiojamo PK konstrukcija tokia pati kaip ir stacionaraus PK: centrinis procesorius, operatyvioji atmintis, kietasis diskas, video posistemė, garso korta, FDD, CD-ROM arba DVD-ROM ir t. t. Visi nešiojami PK, nepriklausomai nuo gamintojo, skirstomi į dvi dideles grupes pagal ekranų gamybos technologiją: ekranai su pasyvia skystų kristalų matrica ir ekranai su aktyvia skystų kristalų matrica.

Ekrano su pasyvia matrica išskirtinis bruožas tas, kad peržiūrint dinaminius vaizdus paliekamas „pėdsakas“. Taip yra dėl to, kad kiekvienam matricos elementui maitinimas paduodamas nuosekliai ir vaizdas nespėja pasikeisti. Nešiojami PK su tokiu ekranu idealiai tinka darbui su „Windows 95/98“ ir „MS Office“.

Kitų nešiojamų PK ekranai su aktyvia matrica mažiau inertiškesni. Tokių ekranų atvaizdavimo kokybė artima elektroninių vamzdžių ekranams ir jie užtikrina gerą darbą praktiškai su bet kokia kita įranga.

Dideli ekranai, dideli standūs diskai ir daugybė jungčių periferiniams įrenginiams leidžia nudirbti didelius darbus. Dabartiniai nešiojami PK praktiškai nenusileidžia stacionariems PK, o jei jums reikalingas mobilumas tai jie geriausias pasirinkimas.

Daugiausiai dabar parduodama nebrangių (kainuojančių apie 5500 Lt) nešiojamų PK.

Pilną suglaudintą straipsnį („MS Word“) galite atsisiųsti čia [181,05 KB].

Straipsnyje rašoma

Turinys:

1. Įvadas
2. Nešiojamo PK privalumai
3. Valdymas
3.1. Klaviatūra
3.2. Pozicionavimo įrenginiai
4. Maitinimas
5. Ekranai
6. Nauji nešiojami PK
6.1. „Sony“ išleido naują nešiojamąjį kompiuterį
6.2. Nauji „Compaq Evo“ kompiuteriai
6.3. Naujas „FUJITSU“ nešiojamasis kompiuteris
6.4. LifeBook iš Series B-2131– patogumas visų svarbiausia
6.5. Ultra plonas Sharp PC-UM10
7. Specializuoti nešiojami PK
7.1. Kompiuteris be klaviatūros
7.2. Ištvermingasis nešiojamas kompiuteris
8. Apibendrinimas
Literatūra

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!