Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/82950/2-eurai-per-valanda-uz-kraupiu-vaizdo-irasu-tikrinima-neapsikentes-padave-i-teisma/spausdinti/

2 eurai per valandą už kraupių vaizdo įrašų tikrinimą: neapsikentęs padavė į teismą

Publikuota: 2022-05-23 12:20
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Buvęs turinio moderatorius padavė į teismą bendrovę „Meta“ ir jos rangovą „Sama“, kaltindamas juos prekyba žmonėmis ir prasta psichinės sveikatos priežiūra. Nairobyje iškeltoje byloje teigiama, kad darbo skelbimuose nebuvo įspėta apie ekstremalų turinį, kurį gali matyti tokie moderatoriai.


Buvęs turinio moderatorius padavė į teismą bendrovę „Meta“ ir jos rangovą „Sama“, kaltindamas juos prekyba žmonėmis ir prasta psichinės sveikatos priežiūra, rašo portalas BBC.

2 eurai per valandą už kraupių vaizdo įrašų tikrinimą: neapsikentęs padavė į teismą
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Danielis Motaungas teigia, kad jam buvo mokama apie 2,20 JAV dolerio (2,12 euro) per valandą už tai, kad jis peržiūrėtų įrašus, kuriuose – ir galvų kapojimas ar vaikų išnaudojimas.

Nairobyje iškeltoje byloje teigiama, kad darbo skelbimuose nebuvo įspėta apie ekstremalų turinį, kurį gali matyti tokie moderatoriai, kaip D. Motaungas.

„Sama“ šiuos kaltinimus pavadino „nuviliančiais ir netiksliais“.

Bendrovė „Meta“ atsisakė tiesiogiai komentuoti ieškinį, tačiau anksčiau yra sakiusi, kad į atsakomybę už turinį peržiūrinčius žmones žiūri „rimtai“ ir reikalauja, kad jos partneriai „užtikrintų geriausią darbo užmokestį, išmokas ir paramą“.

Prisiminimų blyksniai ir traumos

Socialiniame tinkle „Facebook“ dirba tūkstančiai moderatorių, kurie peržiūri naudotojų arba dirbtinio intelekto sistemų pažymėtą turinį, siekdami nustatyti, ar jis nepažeidžia platformos bendruomenės standartų, ir prireikus jį pašalinti.

M. Motaungas sakė, kad pirmasis paveikus jo pamatytas įrašas buvo „tiesioginis vaizdo įrašas, kuriame žmogui nukertama galva“.

Jis sakė, kad reguliariai matant tokį ekstremalų turinį „galiausiai patenki ten, kur niekada neįsivaizdavai“.

Apibūdindamas, kokį poveikį tai padarė, jis pridūrė: „Mano gyvenimas panašus į siaubo filmą“.

BBC jis pasakojo, kad patiria prisiminimų blyksnius, kai įsivaizduoja esąs auka.

M. Motaungas, kuriam, kaip pats sako, diagnozuotas potrauminio streso sutrikimas, mano, kad jo bendradarbiai taip pat susidūrė su sunkumais dėl turinio, kurį jiems teko matyti.

„Matydavau, kaip žmonės išeidavo ir verkdavo, žinote, tokie dalykai“, – sakė jis.

M. Motaungas iš Pietų Afrikos Respublikos buvo įdarbintas dirbti „Sama“ Nairobyje, kur vykdoma didžioji dalis Rytų ir Pietų Afrikos moderavimo darbų.

Pareiškėjai – „apgaudinėjami“

Teismui pateiktuose dokumentuose teigiama, kad darbo skelbimai dėl moderavimo darbo buvo klaidinantys, „Sama“ šioms pareigoms apibūdinti vartojo įvairius terminus, pavyzdžiui, „skambučių centro agentai, agentai ir turinio moderatoriai“.

Įtariama, kad šie skirtingi apibūdinimai buvo skirti „apgauti nieko neįtariančius kandidatus“, kad jie pateiktų paraiškas dėl „Facebook“ turinio moderatorių darbo.

Skelbimuose neperspėjama, kad darbas gali būti susijęs su ekstremalaus turinio peržiūra ir kad „pateikiama labai mažai informacijos apie tikrąjį darbo pobūdį“.

Kaip teigiama ieškinyje, įsidarbinusiems ir nepalankioje padėtyje esantiems darbuotojams būtų buvę sunku išeiti iš darbo.

Čia taip pat teigiama, kad „Sama“ darbuotojų skraidinimas į Keniją iš kitų Afrikos dalių prilygsta prekybai žmonėmis.

Iš pradžių ši istorija buvo paskelbta žurnale „Time“, o „Sama“ tuo metu į ją reagavo taip: „Visiškai netikslu teigti, kad „Sama“ darbuotojai buvo įdarbinti prisidengiant melagingais duomenimis arba jiems buvo pateikta netiksli informacija apie turinio moderavimo darbą.“

Sveikatingumo programa

Šioje byloje „Meta“ ir „Sama“ taip pat kaltinamos tuo, kad nesuteikė moderatoriams tinkamos psichosocialinės pagalbos, kad su moderatoriams nebuvo palaikomi sąžiningi darbo santykiai ir šios įmonės žlugdė profesines sąjungas.

Bendrovė „Sama“, kuri anksčiau vadinosi „Samasource Kenya“, BBC sakė: „Mes rimtai žiūrime į šį bylinėjimąsi, tačiau „Sama“ kaltinimai yra nuviliantys ir netikslūs“.

Įmonė pridūrė, kad ji visiems savo darbuotojams užtikrina konkurencingą darbo užmokestį, išmokas, galimybę kilti karjeros laiptais ir tvirtą psichinės sveikatos ir sveikatingumo programą.

Įmonė taip pat anksčiau yra sakiusi, kad ji: nustatė, jog visų turinio moderatorių darbo savaitės trukmė neviršija 37,4 val.; užtikrino, kad visi turinio moderatoriai per dieną turėtų pusantros valandos sveikatingumo ir valgymo pertraukas; siūlė darbuotojams individualias konsultacijas, kai jų prireikdavo

„Meta“ teigė skatinanti turinio vertintojus kelti problemas ir atliekanti savo rangovų auditą, kad užtikrintų standartų laikymąsi.

Bendrovė taip pat teigė, kad ji nėra atsakinga už D. Motaungo darbo sąlygas.

Balandžio mėn. jo advokatams išsiųstame laiške „Meta“ teigė, kad jis nebuvo jų darbuotojas, bet visą laiką dirbo „Sama“, todėl technologijų milžinei negali būti pareikšti jokie ieškiniai.

Kompensacija

Byloje reikalaujama finansinės kompensacijos buvusiems ir esamiems „Sama“ moderatoriams, nurodymo, kad užsakomųjų paslaugų moderatoriai gautų tokią pačią sveikatos priežiūrą ir darbo užmokestį, kaip ir „Meta“ darbuotojai, taip pat įpareigojimų, suteikiančių teisę kalbėti apie darbo sąlygas ir steigti profesinę sąjungą.

2020 m. „Meta“ sumokėjo 52 mln. dolerių (50,1 mln. eurų) už JAV turinio moderatorių iškeltą bylą dėl darbe išsivysčiusių psichikos sveikatos problemų.

Motaungo advokatė Cori Crider sakė, kad tikisi, jog ši byla privers žmones susimąstyti apie kasdienes turinio moderatorių darbo sąlygas.

„Kiekvieną dieną, kai milijonai iš mūsų sėdi ir naršo savo „Facebook“ paskyrose, nesustojame ir nesusimąstome, nesuvokiame, kad už ekrano sėdi tūkstančiai tokių pat žmonių, kaip Danielis“, – sakė ji.


tv3.lt
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!