Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/75548/deloitte-paskelbe-sparciausiai-auganciu-technologiju-imoniu-top-50/spausdinti/

„Deloitte“ paskelbė sparčiausiai augančių technologijų įmonių TOP 50

Publikuota: 2020-11-24 08:34
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Profesionalams
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Jau 21-ąjį kartą vykdoma, 2020 m. sparčiausiai augančių Vidurio Europos 50-uko įmonių programa yra atvira įmonėms iš Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos Respublikos, Estijos, Vengrijos, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Šiaurės Makedonijos, Moldovos, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Slovėnijos.


Jau 21-ąjį kartą vykdoma, 2020 m. sparčiausiai augančių Vidurio Europos 50-uko įmonių programa (ang. „Technology Fast 50“) yra atvira įmonėms iš Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos Respublikos, Estijos, Vengrijos, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Šiaurės Makedonijos, Moldovos, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Slovėnijos, rašoma pranešime.

„Deloitte“ paskelbė sparčiausiai augančių technologijų įmonių TOP 50
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tai, jog net 42 įmonės, 2020 m. Vidurio Europos „Deloitte Technology Fast 50“ programoje dalyvauja pirmą kartą, parodo, kad Vidurio Europos regionas yra židinys, kuriame kuriasi naujoviškos, kūrybiškos ir ateitį kuriančios jaunos įmonės. Iš paminėtų įmonių net 8 buvo patekusios į 2019 m. kylančių žvaigždžių reitingą („Kylančios žvaigždės“ – tai įmonės, kurios yra per jaunos arba gauna dar per mažai pajamų, kad patektų į pagrindinę „Technology Fast 50“ kategoriją, bet jau pasižymi sparčiu augimu.). Tai taip pat parodo gerą regiono technologijų sektoriaus būklę, nes vos prieš kelerius metus įsikūrusios įmonės greitai perauga į įsitvirtinusį ir sparčiai augantį verslą.

Ataskaitoje, kurioje buvo vertinami ir aprašomi 50 sparčiausiai besivystančių technologijų verslų visame regione, būtent Lenkijos „Packhelp“ buvo identifikuota kaip greičiausiai auganti įmonė, o jos vidutinis augimo tempas tarp 2016 ir 2019 metų siekė net 9,077 %. „Packhelp“ sukūrė sprendimą, kuris visų dydžių įmonėms suteikia prieigą prie pagal užsakymą gaminamų pakuočių, turinčių minimalų poveikį aplinkai. Bendrovė, naudodama patentuotą technologiją, taip pat sukūrė jų nuomone „geriausią pasaulyje internete veikiantį pakuočių redaktorių“, leidžiantį klientams visiškai tiksliai suprojektuoti ir vizualizuoti savo pakuočių sprendimus.

Antroji šiame reitinge yra „DoDo“ kompanija iš Čekijos, kurios augimo tempas siekia 8 427 %. „DoDo“ technologijomis paremta pristatymo paslauga specializuojasi „paskutinės mylios“ (ang. last mile) ir tos pačios dienos pristatymo srityje. „Paskutinė mylia“ yra viena iš brangiausių ir sudėtingiausių pristatymo grandinės dalių, o poreikis rasti ekonomiškai efektyvius, tvarius ir efektyvius jos iššūkių sprendimus tampa vis skubesnis, nes pristatymas tą pačią dieną tampa rinkos norma.

Trečioji vieta reitinge atiteko dar vienai Čekijos bendrovei „UlovDomov.cz“ – pirmajai, didžiausiai ir išsamiausiai nuomojamų butų Čekijoje duomenų bazei, paremtai glaudžiu bendradarbiavimu su kiekvienu nuomininku ir brokeriu, kuriuos tik buvo galima rasti. Svetainėje naudojama draugiška sąsaja, kurioje lengva surasti to ko ieškoma. Be to, bendrovė nustatė, kokių skelbimų žmonės nenori matyti – unikalus „UlovDomov“ sprendimas, pagrįstas sudėtingų algoritmų sistema, leidžia be kompromisų reitinguoti skelbimus pagal jų kokybę.

Lietuva

Lietuvoje, „CGTrader“ kompanija, kuri savo veiklą vykdo mažmeninės prekybos internetu ir paštu sektoriuje, tapo aukščiausiai įvertintu verslu, kuris užėmė 37 vietą „Fast 50“ reitinge. CGTrader yra internetinė platforma leidžianti dizaineriams ir modeliavimo studijoms įkelti, parduoti ar dalintis savo 3D modeliais su bendruomene.

Specialios kategorijos

„Kylančių žvaigždžių“ kategorija yra skirta paminėti tuos verslus, kurių augimas yra toks spartus, kad ateityje jie greičiausiai pasirodys „Fast 50“ reitinge.

Didžioji dauguma šios kategorijos bendrovių (23 iš 25) yra „Kylančių žvaigždžių“ 2020 m. reitingo naujokės. Iš 25 bendrovių, esančių finaliniame sąraše, dešimt yra iš Čekijos ir devynios iš Lenkijos. Šioje kategorijoje atstovaujamos šalys taip pat yra iš Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Kosovo, Kroatijos ir Slovakijos. Pirmąją vietą užima „fintech“ (liet. Finansinių technologijų) sektoriuje veikianti įmonė – FTMO (FF Trader s.r.o.) iš Čekijos, kurios augimo tempas siekia net 2 356 %. „FF Trader s.r.o.“ sukūrė internetinę mokymo platformą FTMO finansų makleriams. Ši platforma buvo sukurta klientų švietimui apie tinkamus rizikos valdymo metodus siekiant juos motyvuoti drausmingai akcijų prekybai. Tiems, kurie praeina vertinimo procesą, įmonė siūlo patrauklų bendradarbiavimą su savo pačių akcijų prekybos bendrove.

GreyCortex s.r.o., taip pat iš Čekijos, užėmusi antrąją vietą, specializuojasi kovoje su elektroniniais nusikaltimais, padėdama įmonėms visame pasaulyje padaryti jų tinklus saugesnius ir patikimesnius. Įmonės tinklo srauto analizės sprendimas „MENDEL“ naudoja automatinio mokymosi / dirbtinio intelekto, pažangios analizės ir taisyklėmis pagrįsto aptikimo derinį tam, kad būtų galima nustatyti įtartiną veiklą įmonių tinkluose.

Trečią vietą užima Kroatijos įmonė „Speck“, kuri yra technologijų dizaino ir plėtros agentūra, padedanti įmonėms padidinti verslo vertę per gražią ir funkcionalią programinę įrangą, novatoriškas aplikacijas ir nepriekaištingą skaitmeninę patirtį. Per šiuos metus įmonė išaugo net 1 076%.

Šiais metais mes dar stipriau įsipareigojame pripažinti įmones, įkvėptas daryti įtaką verslui, aplinkai, visuomenei ir darbuotojų įvairovei. Taigi, pridedame naują „Fast 50“ programos kategoriją, kurioje išskiriamos tos įmonės, kurių verslo modeliai grindžiami aiškia etine dimensija.

Novatoriškumo dvasia

Pasak „Deloitte verslo konsultacijų“ direktoriaus M.Stalenio, „Kasmet, vienas labiausiai žavinčių „Deloitte Technology Fast 50“ programos aspektų Vidurio Europoje yra privilegija pažvelgti į puikias, greitai augančias jaunas įmones, kurios yra užprogramuotos tapti ateityje gerai žinomais vardais. „Fast 50“ man visada išryškina spartų pokyčių, vykstančių aplink mus, tempą. Tai, kad 42 iš 50 šių metų kompanijų yra naujos reitinge, rodo, kokios jaunos ir energingos yra sparčiausiai augančios ir novatoriškiausios įmonės. Šiais metais vidutinis visų dalyvių augimo tempas siekia 1 460 %, žymiai lenkdamas net ir įspūdingą 1 128 % praėjusių metų augimą.“

‡ 1999–2021 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!