Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/72146/tiktok-ribojo-negraziu-neturtingu-storu-neigaliu-zmoniu-vaizdo-irasus/spausdinti/

„TikTok“ ribojo „negražių, neturtingų, storų, neįgalių“ žmonių vaizdo įrašus

Publikuota: 2020-03-19 08:22
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Socialinis tinklas „TikTok“ sulaukė kritikos bangos dėl to, kad šio tinklo moderatoriams buvo liepiama apriboti, jų nuomone, per daug negražių, neturtingų ar neįgalių žmonių žinutes, taip bandant pritraukti daugiau naujų lankytojų.


Socialinis tinklas „TikTok“ sulaukė kritikos bangos dėl to, kad šio tinklo moderatoriams buvo liepiama apriboti, jų nuomone, per daug negražių, neturtingų ar neįgalių žmonių žinutes, taip bandant pritraukti daugiau naujų lankytojų.

„TikTok“ ribojo „negražių, neturtingų, storų, neįgalių“ žmonių vaizdo įrašus
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Portalui „The Intercept“ pavyko gauti vidinius socialinio tinklo dokumentus, kuriuose nurodoma, kad kai kurie vaizdo įrašai būdavo slepiami, nes juose buvo galima išvysti „kaimiškų vietovių skurdą, per daug raukšlių turinčius senus asmenis, alaus pilvus ir kreivas šypsenas“.

Šie dokumentai perša nuomonę, kad Kinijos vaizdo įrašų dalijimosi programėlė yra rimtai susirūpinusi, kad nepatrauklūs žmonės gali sumažinti lankomumą. Portalas Dailymail.co.uk atskleidė, kad, be „nepatrauklių asmenų“, dokumentuose minima ir tiesioginių transliacijų cenzūra, kuriuose išreiškiamos politinės nuomonės, paminančios „nacionalinę garbę“. Tokias transliacijas kuriantiems autoriams būtina uždrausta toliau naudoti programėlę.

Socialinis tinklas „TikTok“ savo veiklą pradėjo 2016 m. ir nuo to laiko tapo gan populiarus, ypač tarp jaunimo. Ši programėlė leidžia vartotojams transliuoti tiesiogiai ir kurti trumpus vaizdo įrašus, kurie yra skelbiami to vartotojo puslapyje.

Praėjusio mėnesio duomenimis, ši platforma pasaulyje turi per 500 mln. aktyvių vartotojų ir buvo parsisiųsta per 1,5 mlrd. kartų „App Store“ ir „Google Play“ internetinėje parduotuvėje. Tačiau pastaraisiais mėnesiais „TikTok“ sulaukė kritikos dėl savo vykdomos veiklos, ir JAV politikai dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui ėmėsi priemonių apribodami valstybės tarnautojų galimybes naudotis programėle.

Tačiau dabar panašu, kad kompanija stebi ne tik valstybės tarnautojų, bet ir visų likusių vartotojų kuriamą turinį.

„TikTok“ atstovas spaudai Joshas Gartneris portalui „The Intercept“ patvirtino atskleistų taisyklių egzistavimo faktą, tačiau pabrėžė, kad jos yra „nebenaudojamos arba buvo niekad net nepradėtos naudoti“.

Pasak J. Gartnerio, negražių, neįgalių ar neturtingų žmonių turinys buvo ribojamas dėl kovos prieš patyčias, tačiau dabar tai jau nebėra daroma.

Bet anoniminiai šaltiniai informavo, kad šios taisyklės buvo įvestos bent nuo 2019 m. pabaigos, o tiesioginio transliavimo ribojimai įvesti tik praėjusiais metais.

„Negražaus turinio politika“ apima „neįprastą kūno formą turinčius, putlius, akivaizdų alaus pilvą turinčius, nutukusius ar per daug liesus asmenis“. Taisyklės taip pat paslepia įrašus žmonių, turinčių „negražių veido bruožų“: „neturinčių kai kurių dantų ar senesnių žmonių su per daug raukšlių, ar kitų veido deformacijų“.

Vykdyta turinio politika liepė riboti vaizdo įrašus, kuriuose matoma apleista aplinka kaip „lūšnynai, kaimo laukai ar apleisti namai“, iš taisyklės išskiriant „gražius ir natūralius kaimiškų vietovių vaizdinius“.

„The Intercept“ taip pat atrado, kad turinys, kuriame prieštaraujama ir agituojama prieš valstybės tarnautojus, būdavo ištrinamas.

„Šmeižiantys valstybės tarnautojus, politinius ir religinius lyderius bei jų giminaičius“ yra baudžiami ištrinant įrašą ir laikinai suspenduojant asmeninį vartotojo profilį.

Tie, kurie tiesiogiai transliuoja apie „tokius valstybės organus kaip policija, kariuomenė ir taip toliau“, praranda specialias programėlės privilegijas bent 3 dienoms, o tiems, kurie reklamuoja „TikTok“ varžovus ir jų turinį, yra uždraudžiama visiems laikams naudotis programėle.


Alfa.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!