Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/63352/kasdieniai-finansiniai-iprociai-taupantiems/spausdinti/

Kasdieniai finansiniai įpročiai taupantiems

Publikuota: 2018-04-20 15:48
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Taupus gyvenimo būdas prasideda psichologiniu nusistatymu. Pakanka mažų kasdienių įpročių, kurie padeda gyventi taupiau bei prisideda prie didelių pokyčių mūsų gyvenime. Kitaip tariant, net ir mažais žingsneliais, galima pasiekti savo finansinius tikslus ir siekius. Būtent maži žingsneliai, dažnai veda sėkmės link, nes itin dideli ir platūs žingsniai ne visuomet būna sėkmingi.


Taupus gyvenimo būdas prasideda psichologiniu nusistatymu. Pakanka mažų kasdienių įpročių, kurie padeda gyventi taupiau bei prisideda prie didelių pokyčių mūsų gyvenime. Kitaip tariant, net ir mažais žingsneliais, galima pasiekti savo finansinius tikslus ir siekius. Būtent maži žingsneliai, dažnai veda sėkmės link, nes itin dideli ir platūs žingsniai ne visuomet būna sėkmingi.

Kasdieniai finansiniai įpročiai taupantiems

Esame nuolatiniai vartotojai, todėl mums nuolat reikalingi įvairūs daiktai, produktai, paslaugos, skaitant apie įvairius produktus internete altfordeg.com galime išvysti daugybę daiktų ir jų aprašymų. Žinoma, tai mus skatina juos įsigyti, tačiau ne visuomet galime sau tai leisti. Būtent protingi finansiniai įpročiai, gali padėti atskirti būtinus ir mažiau būtinus pirkinius, kurie nepridarytų didesnės žalos mūsų biudžetui. Štai keletas pagrindinių kasdienių finansinių įpročių taupantiems:

  • Galvokite apie ateitį, ne tik apie šiandieną.
  • Atidėti pinigų ne tik sau, bet ir ateičiai.
  • Gyventi paprastame būste.
  • Sunaudoti viską iki paskutinio lašo.
  • Pasinaudoti nuolaidomis ir patraukliais pasiūlymais.
  • Rinktis kokybę, bet ne kiekybę.
  • Daugiau pramogų susikurti namie.
  • Gaminti ir valgyti namuose.
  • Turėti pinigų nenumatytoms išlaidoms.
  • Suremontuoti ir naudoti toliau.
  • Sportuoti namie.
  • Neapsipirkinėti vardan pramogos.
  • Su savimi nešiotis tiek pinigų, kiek galite išleisti.
  • Vairuoti taupų ir ekonomišką automobilį.
  • Nepirkti loterijos bilietų.

Tai keletas pagrindinių įpročių, kurie turėtų būti įtraukti į kiekvieno, norinčio gyventi taupiai gyvenimą. Daugelis šių įpročių yra savaime suprantami ir jų laikytis nėra sudėtinga. Manantiems, jog taupus gyvenimas, tai nuolatinis buvimas namie, atsisakant visų įmanomų pramogų, bei apsipirkinėjimo, reikėtų paprieštarauti. Taip tikrai nėra, nereikia ir nerekomenduojama atsisakyti visko, kas daro mus laimingus, kitu atveju, net ir sutaupyti pinigai nebeteiks džiaugsmo. Reikėtų viską suderinti.

Jei esate nuolatinis pramogautojas, reikėtų kiek įmanoma sumažinti pramogas, tačiau neatsisakyti jų visiškai. Pramogos išties suvalgo nemažai mūsų sunkiai uždirbamų pinigų, tačiau pramogos padeda atsipalaiduoti ir užmiršti kasdienius rūpesčius. Dažnai, ypač moterys, mėgsta įsigyti naujus produktus, dar nepasibaigus turimiems.

Tai gali būti kosmetikos produktai, buitinė chemija ir pan. Įsigijus naujus produktus, žinoma norisi juos kuo greičiau išbandyti, tačiau tai verčia išmesti arba nebenaudoti tų produktų, kurie dar nėra visiškai sunaudoti. Tai gana žalingas įprotis, verčiau sunaudoti turimus produktus iki paskutinio lašo ir tik tuomet bandyti naujus. Gyvenkime ekonomiškiau ir sunaudokime tai ką įsigyjame, na, nebent įsigyti produktai nėra veiksmingi arba yra alergizuojantys ir pan. Nesvarbu tai indų ploviklis, kūno prausiklis, šampūnas ar vonios valiklis, visus produktus vertėtų sunaudoti iki paskutinio lašo, taip nereikės išmesti pinigų ir dar naudingų produktų.

Dar vienas įprotis, padedantis gyventi taupiau, tai sportas namuose. Tiesa, ne visi turi pakankamai motyvacijos sportuoti namie, tačiau norint gyventi taupiau, tai yra sumanus pasirinkimas. Galima rinktis bėgiojimą (løping), važinėjimą dviračiais, bei įprastas mankštas namie, visai tai nieko nekainuoja, o gausybę naudingų pratimų visoms raumenų grupėms galima rasti tiesiog internete.

Šie įpročiai galbūt nepadės sukaupti didelių pinigų sumų ar greitai pasiekti finansinių tikslų, tačiau tai tikrai prisidės prie finansinių tikslų siekimo. Be to, tai ugdys ekonomiškumą daugelyje situacijų, o taip pat ir užsispyrimą, kuris reikalingas norint kažko pasiekti. Galbūt pasiekę finansinius tikslus galėsite sau leisti daugiau ir nebereikės gyventi itin taupiai, tačiau gyventi taupiai, tai tikrai nereiškia, jog gyvenama visko atsisakant. Pasistenkite susidėlioti prioritetus ir įvardinkite tai, ką galite sau leisti rečiau, o be ko gyventi negalėtumėte.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!