Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/59206/mokiniai-tures-proga-issakyti-savo-nuomone-apie-universitetu-ateiti/spausdinti/

Mokiniai turės progą išsakyti savo nuomonę apie universitetų ateitį

Publikuota: 2017-04-25 14:10
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Apie aukštojo mokslo reformą diskutuoja ir Lietuvos universitetų bendruomenės, ir visuomenė. Universitetų likimą bando prognozuoti žiniasklaida. Bene mažiausiai girdima tikrųjų universitetų „klientų“ – būsimųjų studentų nuomonė.


Apie aukštojo mokslo reformą diskutuoja ir Lietuvos universitetų bendruomenės, ir visuomenė. Universitetų likimą bando prognozuoti žiniasklaida. Bene mažiausiai girdima tikrųjų universitetų „klientų“ – būsimųjų studentų nuomonė.

Kauno technologijos universitetas (KTU), tęsdamas politinių debatų ciklą „Mokiniai renka(si)“, balandžio 27 dieną kviečia moksleivius, akademinę bendruomenę ir politikus į renginį „Mokiniai renka(si) universitetą: diskusija su politikais, akademikais ir moksleiviais“.

Su 9–12 klasių moksleiviais diskutuos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis, Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir KTU rektorius Petras Baršauskas.

Mokiniai turės progą išsakyti savo nuomonę apie universitetų ateitį

Žinomo žurnalisto, KTU Viešojo valdymo studijų programos dėstytojo Edmundo Jakilaičio moderuojamuose debatuose bus diskutuojama apie ateities universitetą Lietuvoje, ko tikėtis abiturientams.

„Viešojoje erdvėje daug diskutuojama apie aukštojo mokslo reformas Lietuvoje siekiant optimizuoti aukštųjų mokyklų tinklą, didinti studijų kokybę ir tarptautinį konkurencingumą. Universitetų ateitis yra reikšmingas klausimas ne tik Lietuvos akademinei bendruomenei, bet ir moksleiviams – esamiems ir būsimiems abiturientams“, – teigia projekto „Mokiniai renka(si)“ projekto vadovė, KTU Viešojo valdymo, Europos studijų programų vadovė Eglė Vaidelytė.

Galės užduoti rūpimus klausimus politikams ir rektoriams

Diskusijos metu mokiniai turės galimybę užduoti juos dominančius klausimus diskusijos dalyviams. Pabaigoje, tiek dalyvaujantys, tiek stebintys diskusiją internetu mokiniai galės tiesiogiai balsuoti, balsavimo rezultatai bus iš karto matomi ir viešai skelbiami ekrane.

„Bus diskutuojama apie tai, ar universitetų skaičiaus mažinimas padės gerinti aukštojo mokslo kokybę, kiek universitetų turėtų veikti Lietuvoje, apie tai, ar šį kartą politikai yra iš tiesų nusiteikę pakeisti aukštojo mokslo sistemą. Šie klausimai aktualūs kiekvienam būsimajam studentui“, – teigia E. Vaidelytė.

Tai – jau ketvirtasis projekto „Mokiniai renka(si)“ renginys. Ankstesnėse šio projekto diskusijose „Mokiniai renka Europos Parlamentą“, „Mokiniai renka merą“, „Mokiniai renka Seimą“ tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo daugiau nei 150 šalies mokyklų.

Diskusijai jau užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių. Ketvirtajame projekto renginyje dalyvaus tris kartus daugiau mokinių nei pirmajame.

Dalyvauja vis daugiau moksleivių

„Kiekvienais metais mokyklos vis aktyviau dalyvauja šio ciklo renginiuose. Mokiniai jau atpažįsta mūsų braižą, žino, kad diskusijos būna įdomios ir informatyvios, jų metu galima iš arti pamatyti, išgirsti ir užduoti klausimus šalies viešojo valdymo ir politikos lyderiams“, – teigia E. Vaidelytė. Pasak organizatorės, tokio tipo renginiai, kuriuose mokiniai yra skatinami argumentuotai reikšti savo nuomonę ir diskutuoti su politikais, labai populiarūs stiprios demokratijos šalyse, tokiose kaip JAV, Jungtinė Karalystė ar Norvegija. Paprastai tokios formos debatai organizuojami prieš rinkimus – KTU Viešosios politikos ir administravimo institutas yra rengęs „mokomuosius“ Europos Parlamento, mero ir Seimo rinkimus.

„Labiausiai džiugina, kai po renginių parašo patys mokiniai ir klausia, ar galėtų ateiti į atviras paskaitas. Vis daugiau jų domisi politika, įvairiomis pilietinėmis iniciatyvomis. Tai rodo, kad mokiniai suinteresuoti šalyje vykstančiais procesais“, – teigia E. Vaidelytė.

Renkantis studijas svarbi ne tik programa, bet ir universitetas

Tokiais renginiais siekiama padidinti jaunų žmonių pilietinį sąmoningumą. Įsitraukimas į visuomenėje vykstančius procesus, pasak E. Vaidelytės, turėtų vykti ne vien rinkimų laikotarpiu. Aukštojo mokslo ateitis – vienas opiausių šiandienos klausimų Lietuvoje.

Paprašyta patarti, kokį universitetą rinktis, E. Vaidelytė ragina atsižvelgti į daugelį veiksnių.

„Yra labai svarbu rasti tokias studijas, kurios uždegtų ir motyvuotų siekti gyvenime kuo daugiau. Tačiau, bet kurios studijų programos kokybė yra neatsiejama nuo bendros universiteto ir fakulteto, kurioje teikiama programa, akademinės kultūros. Jeigu universitetas yra atviras visuomenei, piliečiams, tarptautiškumui, tai studijos jame taps puikiu sprendimu ne tik dėl specialybės, bet ir dėl asmeninio tobulėjimo galimybės“, – teigia E. Vaidelytė.

„Mokiniai renka(si) universitetą: diskusija su politikais, akademikais ir moksleiviais“ – jau šį ketvirtadienį, balandžio 27 d., 14 val KTU Kultūros ir renginių centre, 2 aukšto salėje.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!