Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/56851/deloitte-paskelbe-sparciausiai-auganciu-technologiju-imoniu-top-50/spausdinti/

„Deloitte“ paskelbė sparčiausiai augančių technologijų įmonių TOP 50

Publikuota: 2016-10-21 16:11
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

2016 m. „Deloitte“ Vidurio Europos įmonių reitingo „Technology Fast 50“ sąraše, kuris reitinguoja įmones, pasižyminčias sparčiausiai augančiomis pajamomis 2012–2015 m. laikotarpiu, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje, tuo pabrėždamos vykstančius dinaminius pokyčius, turinčius įtakos augančioms regiono technologijų bendrovėms.


„Deloitte“ paskelbė sparčiausiai augančių technologijųįmonių TOP 50Šių metų „Fast 50“ įmonių reitingą sudaro bendrovės iš vienuolikos šalių: Lenkijos (17), Čekijos (7), Kroatijos (6), Slovakijos (5), Vengrijos ir Rumunijos (po 4 iš kiekvienos šalies), Lietuvos (3), Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Serbijos bei Slovėnijos (po 1 iš kiekvienos šalies).

Pajamų augimo tempas sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių sektoriuje yra greitesnis nei kada nors anksčiau – vidutinis augimo tempas buvo beveik du kartus didesnis nei praėjusiais metais.

2016 m. „Deloitte“ Vidurio Europos įmonių reitingo „Technology Fast 50“ sąraše, kuris reitinguoja įmones, pasižyminčias sparčiausiai augančiomis pajamomis 2012–2015 m. laikotarpiu, devynios iš dešimties aukščiausias pozicijas užimančių bendrovių yra reitingo naujokės. Iš visų reitinguojamų įmonių 43 buvo naujos dalyvės rinkoje, tuo pabrėždamos vykstančius dinaminius pokyčius, turinčius įtakos augančioms regiono technologijų bendrovėms.

Visos penkias aukščiausias pozicijas užimančios įmonės pirmą kartą pateko į „Fast 50“ reitingą. Pirmąją 2016 m. reitingo poziciją užėmė Lenkijos rinkodaros technologijų ir programinės įrangos bendrovė „Codewise“, demonstravusi stulbinantį 13 052 proc. augimo tempą. Nenuostabu, jog, atsižvelgiant į šį augimo rodiklį, „Codewise“ šiais metais taip pat laimėjo apdovanojimą „Didžiojo penketo“ kategorijoje – tai ypatingas pasiekimas bendrovei, kuri vos prieš 12 mėnesių buvo per jauna pagrindinei „Fast 50“ kategorijai.

Antroje vietoje atsidūrė Lenkijos programinės įrangos įmonė „CodiLime“, išsiskirdama 5 038 proc. siekusiu augimu pasiektu per trejų metų laikotarpį. Su tokiu rezultatu bet kuriais kitais metais ji būtų dominavusi reitinge. Įdomu tai, kad „CodiLime“ užėmė taip pat antrąją vietą praėjusių metų „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje. Trečioji „Fast 50“ reitingo vieta atiteko Čekijos IT paslaugų įmonei „Dataspring“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 3 129 proc. Slovakijos programinės įrangos bendrovė „JUMP“ užėmė ketvirtąją vietą (1 965 proc.), o penktoji vieta atiteko kitai, taip pat programinės įrangos srityje veiklą vykdančiai, bendrovei „NSoft“ (1 760 proc.) – tai vienintelė į reitingą patekusi įmonė iš Bosnijos ir Hercegovinos.

Vienintelė bendrovė, išlikusi dešimtuke nuo 2015 m., – devintąją vietą užėmusi „High Tech Engineering Center“ iš Serbijos (1 109 proc.), kuri smuktelėjo dvejomis pozicijomis žemyn iš praėjusiais metais užimtos septintosios vietos.

Lietuvos įmonių sėkmė

Į šių metų reitingą pateko trys Lietuvos technologijų įmonės: UAB „Exacaster“ (36 pozicija), UAB „INVENTI“ (44 pozicija) ir UAB „MEDIA INOVACIJOS“ (45 pozicija). UAB „Exacaster“ kuria unikalias dirbtinio intelekto principais paremtas analizes ir prognozavimo platformas, kurios kasdien automatiškai analizuoja daugiau kaip 10 milijonų vartotojų elgsenos duomenis bei yra naudojamos Šiaurės ir Pietų Amerikos, Vakarų Europos rinkose. Tai – aukščiausią vietą užimanti Lietuvos technologijų bendrovė šių metų reitinge, kurios augimas – 407,62 proc.

„Mūsų sėkmės paslaptis – tai kantrybė, ilgalaikė perspektyva ir pridėtinės vertės kūrimas klientams. Šiuo metu didžiųjų duomenų analitikos (angl. Big Data Analytics) sritis išgyvena piką. Būdami šiame versle jau penkerius metus, mes galime matyti tolimesnę jo raidą dar ateinantiems penkeriems metams. Analitika yra esminis įmonių finansinės sėkmės faktorius, todėl pasibaigus didžiųjų duomenų pikui, ji vis dar išliks itin paklausi. Mūsų tikslas – kur kas efektyvesnė ir veiksmingesnė analitika, nes šiandien šioje srityje yra daug ką tobulinti. Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame, – nuolatinis mūsų darbuotojų gabumų ir produktyvumo augimo skatinimas. Greitas augimas reiškia, jog kiekvienas darbuotojas privalo sparčiai mokytis, siekiant prisidėti prie vis geresnių įmonės rezultatų“, – teigia Šarūnas Chomentauskas, UAB „Exacaster“ direktorius.

Debesijos sprendimų kūrėja UAB „INVENTI“, praėjusiais metais užėmusi 7 vietą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje, šiais metais pateko į pagrindinį „Fast 50“ reitingą ir užėmė 44 vietą. Jos augimas siekė 367,17 proc. Vos viena pozicija žemiau reitinge – dar viena Lietuvos įmonė – specializuota internetinės ir grafinės komunikacijos kūrėja UAB „MEDIA INOVACIJOS“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 362,77 proc.

„Malonu pastebėti, kad Lietuvos įmonių skaičius reitinge didėja jau keletą metų iš eilės. Didžioji dalis šių įmonių įspūdingus augimo rodiklius pasiekė pristatydamos produktus ar paslaugas tarptautinėse rinkose. Tai dar vienas įrodymas, kad turime puikių specialistų ir aktyvių verslininkų, kurie geba atrasti inovatyvius sprendimus ir juos konkurencingai pateikti klientams įvairiose pasaulio šalyse. Beje, pagal reitinge dalyvauti panorusių įmonių skaičių, Lietuva buvo viena aktyviausių regione, o tai puiki indikacija, kad ir kitais metais galime tikėtis puikių rezultatų," – komentuoja „Deloitte verslo konsultacijos“ vyresnysis projektų vadovas Marius Stalenis.

Kitos kategorijos

Specialioje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios yra per jaunos pagrindinei „Fast 50“ kategorijai, tačiau, atsižvelgiant į įspūdingą jų pajamų augimo tempą nuo pat šių įmonių įsteigimo, galima daryti išvadą, jog jos greitai bus įtrauktos į pagrindinę reitingo kategoriją. Aukščiausią poziciją „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje šiais metais užėmė Lietuvos išmaniųjų technologijų įmonė UAB „Deeper“, kurios augimas trejų metų laikotarpiu siekė net 3 631 proc.

„Orientacija į globalias rinkas nuo pat įmonės veiklos pradžios formavo globalius iššūkius. Juos įveikti reikėjo išmanių ir kokybiškų produktų, inovatyvių rinkodaros ir pardavimų sprendimų profesionalų komandoje. Būtent tai leido pasiekti tokius įmonės augimo tempus. Taip pat šiuolaikiška organizacijos kultūra, atvira idėjoms, inovacijoms ir nestandartiniams sprendimams darbo aplinka suteikia galimybes tobulėti ir augti tuo pačiu tempu ir ateityje," – teigia UAB „Deeper“ rinkodaros vadovas Rolandas Sereika.

Antroji vieta „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje atiteko Lenkijos bendrovei „Phenicoptere“ (2 370 proc.), sukūrusiai daugkartinio naudojimo makiažo valiklį, naudojamą tik vandens pagrindu. Trečiąją vietą užėmė technologijų priemones B2B sektoriui tiekianti Vengrijos įmonė „IncQuery Labs“, kurios augimas trejų metu laikotarpiu siekė 1 700 proc. 10 vietoje „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje sutinkame dar vieną Lietuvos įmonę – kompiuterių programinės įrangos kūrėją UAB „INVENIS“, augusią 669,57 proc.

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos bendrovės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis. Lenkijos bendrovė „Codewise“ pateko ir į „Didžiojo penketo“, ir į „Fast 50“ kategorijas. Stulbinantis 13 052 proc. įmonės augimas trejų metų laikotarpiu ženkliai viršija labai palankiai vertintą Slovakijos programinės įrangos bendrovės „Aliter Technologies“ 484 proc. augimą. Trečioje vietoje atsidūrė Lietuvos elektroninės prekybos bendrovė UAB „Pigu“ (171 proc.), kuri 2015 m. užėmė antrąją vietą „Didžiojo penketo“ kategorijoje. Ketvirtoje vietoje – biomasės deginimo technologijų lyderė Lietuvoje UAB „Enerstena", kurios augimas siekė 126,47 proc. Šiais metais buvo pristatyta naujoji „Progresyviausios inovacijos“ kategorija. Šis apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, tačiau pasižyminčiai novatoriškumu, kuriant itin progresyvias naujas technologijas. Pirmąjį apdovanojimą šioje kategorijoje pelnė Lenkijos įmonė „HiProMine“, kuri naudoja vabzdžių tyrinėjimu ir jų pritaikymu ūkinėje veikloje paremtas technologijas tokiose srityse kaip atliekų tvarkymas ir maisto, pašarų bei trąšų gamyba.

Įmonių augimui palanki aplinka

„Jeigu norite įrodymų, jog pastaruosius dvylika mėnesių verslo sąlygos Vidurio Europoje buvo išties palankios, tuomet atkreipkite dėmesį į pastarųjų trejų metų vidutinį pajamų augimą, siekusį net 1 057 proc. Tai yra beveik dvigubai daugiau, lyginant su 560 proc. augimu 2015 m., ─ šie rodikliai rodo, jog susiformavo visiškai nauja dinamiškų naujų įmonių karta, nebijanti kylančių iššūkių ir keičianti nusistovėjusią tvarką. Turiu pabrėžti, jog „Codewise“ išsiskyrė stulbinančiais veiklos rezultatais, nors šios bendrovės augimas galėjo ir šiek tiek iškreipti bendrą visų įmonių augimo vidurkį. Pereiti nuo nugalėtojo pozicijos „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje ankstesniais metais prie lyderio pozicijos „Fast 50“ ir „Didžiojo penketo“ kategorijose šiais metais yra išties didelis pasiekimas. Įmonės progresą seksiu su dideliu susidomėjimu, kaip ir kitų aukščiausiose visų kategorijų pozicijose atsidūrusių bendrovių veiklos rezultatus, įskaitant ir pirmąjį „Progresyviausios inovacijos“ apdovanojimą pelniusį nugalėtoją“, – teigia Deloitte Vidurio Europos „Technology Fast 50” programos lyderė Magdalena Burnat-Mikosz.

Sektoriai

2016 m. reitingas apėmė naujus pramonės sektorius, siekiant reitinguojamas įmones suskirstyti į kategorijas „Fast 50“ programoje. Tai yra IT ir skaitmeninių sprendimų (dominuoja reitinge su 41 šio sektoriaus įmone), žiniasklaidos ir telekomunikacijų (6), biotechnologijų, nanotechnologijų ir medicinos technologijų (viena įmonė pateko į reitingą „Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje) bei švariųjų technologijų ir energetikos sektoriai (3).

Apie reitingą

Vidurio Europos reitinge „Technology Fast 50“ reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2016 m. reitingą, buvo analizuojamos 2012–2015 m. laikotarpio pajamos.

Pagrindinė kategorija

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50“ kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

  • kasmetinės pajamos per paskutiniuosius kiekvienus metus nuo 2012 iki 2015 m. turi siekti mažiausiai 50 000 Eur;
  • įmonės buveinė turi būti Vidurio Europos šalyje (Albanijoje, Bulgarijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Kroatijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ar Slovėnijoje);
  • technologijų įmonė turėtų plėtoti ar gaminti technologijas arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai;
  • turėti nuosavybės struktūrą, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių. Nugalėtojai renkami, atsižvelgiant į technologijų įmonių pajamų augimo rodiklius per penkerių metų laikotarpį nuo 2012 iki 2015 m.

„Kylančių žvaigždžių“ kategorija

„Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje „Deloitte“ reitinguoja įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra pernelyg naujos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai. Tinkamos įmonės turi vykdyti veiklą nuo trejų iki penkerių metų ir jų pajamos turi viršyti EUR 30 000 per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2013–2015 m.).

„Didžiojo penketo“ kategorija

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos didelės įmonės, kurių augimas per ankstesnius penkerius metus buvo itin didelis. Kad būtų tinkamos reitingui, įmonės turi tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindiniam „Fast 50“ reitingui, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertintus metus (2015 m.) šiai kategorijai turi viršyti EUR 25 mln.

„Progresyviausios inovacijos“ kategorija

Naujasis apdovanojimas skiriamas bendrovei, kurios išradingumas ir plačios žinios technologijų srityje leidžia kurti sprendimus, galinčius stipriai išjudinti nusistovėjusias rinkas ir vertės kūrimo tinklus. Pirmuoju nugalėtoju šioje kategorijoje tapo Lenkijos vabzdžių tyrinėjimu ir jų pritaikymu ūkinėje veikloje paremtų technologijų bendrovė „HiProMine“.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!