Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/ivykiai/32774/research-in-motion-strategijos-nekeicia/spausdinti/

„Research in Motion“ strategijos nekeičia

Publikuota: 2012-02-03 16:18
Tematika: Įvykiai, visuomenė
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Verslas.in
Inf. šaltinis: Verslas.in

Kai krenta technologijų gigantės, jos retai kada atsikelia. Kadaise buvusios stambios bendrovės – „Digital Equipment“, „Compaq“, „Lucent“, „Palm“ – savo dienas baigė gėdingai parsiduodant konkurentams. „Kodak“ neseniai paprašė apsaugos nuo bankroto. Tik dvi stambios bendrovės sugebėjo atsigauti po nesėkmės: Styvo Džobso „Apple“ ir Luiso Gerstnerio IBM.


Kai krenta technologijų gigantės, jos retai kada atsikelia. Kadaise buvusios stambios bendrovės – „Digital Equipment“, „Compaq“, „Lucent“, „Palm“ – savo dienas baigė gėdingai parsiduodant konkurentams. „Kodak“ neseniai paprašė apsaugos nuo bankroto.

Tik dvi stambios bendrovės sugebėjo atsigauti po nesėkmės: Styvo Džobso „Apple“ ir Luiso Gerstnerio IBM. Pirmasis atšaukė visą produktų liniją, pakeitė valdybą ir išsiplėtė į naujas rinkas. Antrasis atleido 100 tūkst. darbuotojų bei pasuko į programinės įrangos verslą.

„Radikalių pokyčių nebus“

Nors Styvas Džobsas ir Luisas Gerstneris ėmėsi radikalių pokyčių, sausio 22 dieną naujuoju „Research in Motion“ vadovu tapęs Torstenas Heinzas (Thorsten Heins) pranešė tokių pokyčių neplanuojantis.

„Aš nemanau, jog bendrovei reikia radikalių pokyčių“, – teigia buvęs „Siemens“ IT vadovas per pirmąją savo spaudos konferenciją. Investuotojai akimirksniu išreiškė savo nepasitenkinimą, ko pasekoje RIM akcijos nukrito 8 procentais.

Dabartinis bendrovės planas yra toliau plėtoti mobiliųjų telefonų įrangos (angl. hardware) ir programinės įrangos (angl. software) verslus, atsisakant „BlackBerry 10“ operacinės sistemos, kuri buvo įsigyta 2010-iais metais.

Planšetinis kompiuteris „The PlayBook“ taip pat nesuteikia optimizmo – produktas rinkoje patyrė nesėkmę. Tuo tarpu „Apple iPad“ pardavimai auga labai sparčiai ir vargu ar kuri nors bendrovė sugebės jai pasipriešinti.

Bendrovės „Apple“ ketvirčio grynasis pelnas (13,1 mlrd. JAV dolerių) yra daugiau nei dvigubai didesnis už RIM ketvirčio apyvartą (5,2 mlrd. JAV dolerių). RIM teks investuoti ne tik į kokybę, bet ir sukurti revoliucinių, niekur nematytų funkcijų.

Galimi ateities scenarijai

Žinoma, tai nereiškia, jog RIM lėtai merdi. Londone įsikūrusi bendrovė vis dar generuoja teigiamą pinigų srautą, o taip pat turi per 75 mln. klientų visame pasaulyje. Bendrovės vadovas primena, jog „BlackBerry“ lyderiauja kylančiose rinkose, pvz. Pietų Afrikoje ir Meksikoje.

Vis dėlto istorija rodo, kad grįžti į didįjį žaidimą bus sunku. RIM akcijų kaina yra dešimčia procentų aukštesnė negu buvo 2011-ųjų pabaigoje. Per paskutinius metus kompanija prarado tris ketvirtadalius savo vertės.

Anot tyrimų bendrovės „Gartner“, bendrovės išmaniųjų telefonų rinkos dalis trečiajame 2011-ųjų ketvirtyje buvo 11 procentų, tuo tarpu prieš keletą metų ši dalis siekė 21 procentą.

„Research in Motion“ strategijos nekeičia

Galbūt RIM sektųsi geriau, jei ši sujungtų pajėgas su kita technologijų milžine, tačiau kandidatų sąrašas trumpas. „Microsoft“ kuria operacinę sistemą kartu su „Nokia“. Kadaise „Samsung“ atrodė puiki galimybė, tačiau nusprendė adaptuoti „Android“ OS. Galiausiai, „Google“ įsigijo „Motorola Mobility“, tiesioginį RIM konkurentą.

Kita galimybė – skaidyti bendrovę į atskirus verslo vienetus. „RBC Capital Markets“ analitikas Maikas Abramskis (Mike Abramsky) siūlo išskirti RIM į mobiliųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių (angl. handset) verslą ir paslaugų, įskaitant el. paštą, apsaugą, populiarią trumpųjų žinučių programą BBM.

Galiausiai, bendrovė gali atsisakyti ketinimų tapti išmaniųjų telefonų lydere ir vietoj to plėtoti apsaugos tinklus – pardavinėti šias paslaugas kompanijoms, kurios naudoja kitus išmaniuosius. Pirmasis žingsnis šia kryptimi jau žengtas, tačiau kolkas tai šalutinis verslas, tikėtina, kad toks ir liks.


Verslas.in
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!