Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/72975/ar-po-oda-implantuojamos-mikroschemos-taps-mada-europoje/spausdinti/

Ar po oda implantuojamos mikroschemos taps mada Europoje?

Publikuota: 2020-05-19 12:14
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Mėgėjams
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Tūkstančiai švedų jau kurį laiką eksperimentuoja su po oda implantuojamomis mikroschemomis, kurios galimai negrįžtamai pakeis mūsų visų gyvenimą. Ši technologija turėtų radikaliai pakeisti daugelį mūsų kasdienių veiksmų, tokių kaip prisijungimas prie išmaniojo telefono, piniginės turėjimas ar automatinių durų atidarymas.


Tūkstančiai švedų jau kurį laiką eksperimentuoja su po oda implantuojamomis mikroschemomis, kurios galimai negrįžtamai pakeis mūsų visų gyvenimą.

Ši technologija turėtų radikaliai pakeisti daugelį mūsų kasdienių veiksmų, tokių kaip prisijungimas prie išmaniojo telefono, piniginės turėjimas ar automatinių durų atidarymas.

Ar po oda implantuojamos mikroschemos taps mada Europoje?
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Portalo „Euronews“ teigimu, šiuo metu prie šio ryžio dydžio mikroschemų kūrimo dirbančios kompanijos bando šią madą paskleisti ir po likusią Europą.

„Biohax Italia“ vadovas Ericas Larsenas teigia, kad šiuo metu jo kompanija laukia iš Italijos sveikatos ministerijos ir medicinos centrų reikalingų leidimų. Jis teigė ketinantis implantuoti šias mikroschemas 2,5 tūkst. žmonių Romoje ir Milane.

Net ir be Italijos valdžios leidimo „Biohax Italia“ su vieno medicinos centro pagalba sugebėjo suleisti mikroschemas keliems šimtams savanorių.

„Tai yra dar vienas žingsnis link ateities. Nors tai atrodo kaip labai futuristiška, tai jau dabar yra vykdoma. Ši technologija gimė mums padėti, suteikti mums mažas „supergalias“, – teigė E. Larsenas.

Pasak „Biohax Italia“ vadovo, COVID-19 epidemija dalį žmonių nuteikė prieš šią naują technologiją, baiminantis galimo valstybių vykdomo masinio sekimo.

„Mes matome, kad daug žmonių Italijoje nėra patenkinti GPS įsijungimu telefonuose ar kažkuo kitu, galinčiu sekti jų judėjimą. Tai gali būti rimta problema ir mums, – teigė E. Larsenas. – Mes nesekame žmonių judėjimo ir mikroschemose nesame įdiegę GPS, tačiau daugelis žmonių apie tai nežino.“

Piniginės taps nereikalingos

Švedijos IT sprendimų planuotojas Martinas Lewinas pats naudoja dvi mikroschemas savo rankoje, kurios skirtos prisijungti prie jo kompiuterio, įjungti biuro signalizaciją ar paleisti savo „LinkedIn“ paskyrą.

Tačiau šių prietaisų naudojimas vietoje grynųjų pinigų ar mokėjimo kortelių turėtų būti aukščiausias šios technologijos taškas.

„Tai nė kiek nesiskiria tiesiog nuo poreikio panaikinti pinigines, panaikinti raktus, panaikinti visų tų atskirų daiktų reikalingumą, kuriuos pametus atsiranda rizika prarasti dalelę savo identiteto“, – teigė „Biohax International“ kompanijos įkūrėjas Jowanas Osterlundas.

„Jei pamesi raktus, nepateksi į savo namus. Jei kažkas kitas gaus tavo raktą, jie laisvai gali patekti į tavo namus ir pasikėsinti į tavo turtą“, – pridūrė J. Osterlundas.

Švedijoje mikroschemos gali būti panaudojamos kaip traukinių bilietas. Tačiau M. Lewinas viliasi, kad jau labai greitai su šia technologija bus galima atlikti ir daugiau finansinių atsiskaitymų.

„Tikiuosi, kad mano noras labai greitai taptų įprastine funkcija, – teigė kūrėjas portalui „Euronews“. – Aš laukiu, kol mikroschemos galės suteikti platesnes galimybes. Kai savo tapatybę gali nešiotis saugiu ir paprastu būdu.“

Tačiau ši nauja technologija nepasiekė tokio didelio susidomėjimo, nei buvo tikėtasi.

„Tai trunka ilgiau, nei galvojau ir tikėjausi. Ji jau buvo prieš trejus metus, kai implantavausi mikroschemą. Panašu, kad dar gali tekti palaukti bent metus, kol mikroschemomis bus galima atsiskaityti už mokėjimus“, – pridūrė M. Lewinas.

E. Larsenas teigė, kad, Italijoje įvedant mokėjimų funkciją, „Biohax“ dirba kartu su „Vodafone“ ir „Paypal“.

„Žmonės yra susirūpinę“

Šios mikroschemos naudoja „ryšių mažame lauke“ (NFC) ir radijo dažnių identifikacijos (RFID) technologijas – tai reiškia, kad radijo bangos yra pasiekiamos tik iš artimo atstumo. Iš esmės tai yra ta pati technologija, kuri jau dabar naudojama telefonuose ir kortelėse, priglaudus juos prie jutiklių.

Todėl šios mikroschemos gali kelti tas pačias saugumo problemas kaip, pavyzdžiui, galimybė netoliese esantiems pašaliniams asmenims pagauti signalą.

Pasak Ateities saugumo forumo Europos skyriaus vadovo dr. Robo van Eijko, teoriškai ateityje ši technologija gali būti išnaudojama sekant tave ar išgaunant apie tave duomenis, tokius kaip sveikatos būklė.

J. Osterlundas teigė, kad jie iš tiesų su savo partneriais dirba prie sveikatos būklę fiksuojančių mikroschemų. Kūrėjo teigimu, jos padėtų žmogui netekus sąmonės ir patekus į ligoninę, kur medikai galėtų tiesiog nuskenuoti mikroschemą ir sužinoti visą reikiamą informaciją apie alergijas ar esamas ligas.

Tačiau su galimomis asmens duomenų saugumo grėsmėmis sutinka ne visi.

„Aš asmeniškai nematau jokių grėsmių. Žinau, kad yra žmonių, kurie baiminasi būti sekami, tačiau tai tėra pasyvi technologija ir nėra nieko, ko tu nekontroliuotum pats, – teigė M. Lewinas. – Kad nuskaitytų duomenis iš mikroschemos, reikia palaikyti labai artimą kontaktą.“


Alfa.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!