Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/62745/plaunantis-dulkiu-siurblys-visu-galu-meistras/spausdinti/

Plaunantis dulkių siurblys – visų galų meistras

Publikuota: 2018-02-27 15:59
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Normaliam dulkių siurbliui gali kilti sunkumų su kai kuriais namų nešvarumais, ypač jei ant paviršiaus atsiranda užsispyrusių, įsisenėjusių dėmių. Paprasti dulkių siurbliai negali susitvarkyti su drėgnu purvu. Šioms situacijoms puikiai tinka plaunantys dulkių siurbliai. Kaip pavadinimas ir sako, šio tipo dulkių siurbliai ne tik valo sausus nešvarumus, bet puikiai tvarkosi ir su drėgnu purvu.


Normaliam dulkių siurbliui gali kilti sunkumų su kai kuriais namų nešvarumais, ypač jei ant paviršiaus atsiranda užsispyrusių, įsisenėjusių dėmių. Paprasti dulkių siurbliai negali susitvarkyti su drėgnu purvu. Šioms situacijoms puikiai tinka plaunantys dulkių siurbliai. Kaip pavadinimas ir sako, šio tipo dulkių siurbliai ne tik valo sausus nešvarumus, bet puikiai tvarkosi ir su drėgnu purvu. Kitaip tariant, sudužus stiklinei, juo galėsite susiurbti ne tik stiklo šukes, bet pasirūpinti ir nešvarumais, likusiais išsiliejus gėrimui, buvusiam stiklinėje. Šios mažos mašinos yra tikros visų galų meistrės, kurių dėka savo kilimą galite išvalyti nuo-iki. Toliau paaiškinsime, kaip plaunantys dulkių siurbliai veikia, kaip jie įsilieja į jūsų namų valymo ritualus bei į ką vertėtų atkreipti dėmesį, perkant vieną jų.

Plaunantis dulkių siurblys – visų galų meistras

Kaip plaunantys dulkių siurbliai veikia

Plaunantys dulkių siurbliai iš esmės veikia taip pat, kaip ir tradiciniai dulkių siurbliai. Ventiliatoriaus viduje yra variklis, kurio dėka korpuso šerdyje sukuriamas žemas slėgis. Per purkštuką ir siurbimo angą patenkantis oro srautas subalansuoja žemą slėgį. Šio veikimo principo dėka, nešvarumai ir dulkės patenka į vidų ir nugula saugojimui skirtoje kameroje.

Plaunantys dulkių siurbliai neturi įprastiems siurbliams būdingo dulkių maišelio – vietoj jo yra filtro kasetė. Pastaroji atsakinga už drėgmės ir skysčių atskyrimą nuo ventiliatoriaus. Jei drėgmė įsiskverbtų į ventiliatorių, siurblys tiesiog sustotų. Plaunančiuose dulkių siurbliuose taip pat yra išcentrinis separatorius, kuris ir padeda filtro kasetei atskirti drėgmę nuo oro. Oro srautas dulkių siurblyje juda pagal ciklinį modelį. Skystis kaupiasi ant įrenginio sienelių ir prasiskverbia į vandens rezervuarą.

Kaip naudoti plaunantį dulkių siurblį

Naudoti plaunantį dulkių siurblį yra gana paprasta. Šio tipo dulkių siurblius galite naudoti tiek sausam, tiek drėgnam valymui. Plaunantį dulkių siurblį galite naudoti ir skubiai prireikus išvalyti užtvindytas vonios grindis, išvengdami įprastai valandas trunkančio grindų sausinimo rankomis. Vis tik, turėtumėte būti atsargūs su vandenyje netirpiomis medžiagomis, tokiomis kaip dažai. Kai kuriais atvejais tokios medžiagos gali pakenkti įrenginio filtrui. Plaunančio dulkių siurblio instrukcijoje turėtų būti nurodyta informacija apie tai, kokiais atvejais nereiktų naudoti įrenginio. Kai kuriuose plaunančiuose dulkių siurbliuose filtro kasetės nėra. Tai leidžia šio tipo siurbliams pereiti nuo sauso prie drėgno valymo be jokių tarpinių etapų. Užbaigę darbus, būtinai išvalykite įrenginį, kad išvengtumėte nemalonių kvapų atsiradimo.

Kaip rasti tinkamiausią plaunantį dulkių siurblį?

Jūsų pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, kam ketinate naudoti naująjį įrenginį. Rinkoje galima rasti ir nedidelių belaidžių siurblių, kuriuos galite naudoti nedideliems skysčių išsiliejimams sutvarkyti. Tokie mažieji pagalbininkai pajėgūs sutraukti iki 2 litrų skysčio. Dauguma įprastų namams skirtų plaunančių dulkių siurblių talpa yra apie 20 litrų. Nepaisant didelės talpos, jie vis tiek yra pakankamai lengvi ir patogūs naudoti. Jei planuojate valyti didelį plotą, vertėtų apsvarstyti industrinį plaunančio dulkių siurblio pasirinkimą. Tokių plaunančių dulkių siurblių talpa dažnai siekia net 60 litrų.

Kokių funkcijų dairytis?

Jei ieškote įrenginio, kuriuo galėtumėte valyti skirtingus paviršius bei nešvarumus, įprastas plaunantis dulkių siurblys turėtų patenkinti jūsų poreikius. Rinkdamiesi, atkreipkite dėmesį į filtro kasetės tipą. Dairykitės įrenginio su daugkartinio naudojimo, plaunama filtro kasete. Taip sutaupysite laiko ir pinigų. Kitas svarbus niuansas – plaunantis dulkių siurblys iš sauso į drėgną valymą turėtų pereiti nenutrūkstamai. Dar vienas privalumas yra automatinio išjungimo funkcija.

Esant šiai funkcijai, rezervuarui prisipildžius, siurblys išsijungia automatiškai. Jei norite, kad jūsų plaunantis dulkių siurblys turėtų garų bei plovimo su šampūnu funkcijas, jums reikės įrenginio su dviem rezervuarais. Tokiu atveju, vienas rezervuaras skirtas švariam vandeniui, kitas purvinam. Rezervuarai turėtų būti lengvai užpildomi ir išimami. Plaunantis dulkių siurblys turi būti stabilus ir manevringas. Siurbliai, kurių ratukai yra arti vienas kito, turi didesnę tikimybę apvirsti. Ieškokite siurblio su pakankamai plačia ratų baze. Atkreipkite dėmesį į energijos lygį.

Dažniausiai namams skirti plaunantieji dulkių siurbliai yra 1000–2000 vatų galingumo. Prisiminkite – didesnis galingumas nereiškia, kad siurblys valys efektyviau – daugeliu atveju, įrenginio purkštukai atliks daug svarbesnį vaidmenį nei variklio galingumas, nes būtent jų dėka nustatoma, kiek siurbimo jėgos valymui bus panaudota faktiškai.

Cikloniniai dulkių siurbliai

Tai naujos kartos buitiniai elektros prietaisai. Cikloninių dulkių siurblių veikimo principas yra paremtas oro cirkuliacija. Šis siurblys neturi jokio dulkių maišelio, nes išcentrinė sūkurinio oro srauto galia atskiria dulkes ir sulaiko jas filtre bei skaidriame cilindre.

Cikloninius dulkių siurblius šiuo metu gamina bene visi didieji rinkos žaidėjai. Juos lengva valyti, nes dulkės surenkamos į skaidrų konteinerį, kuris yra tiesiog iškratomas. Mažos dulkių dalelės įstringa filtre, o didelės – konteineryje. Skaidrus konteineris yra taip pat naudingas, jei įsiurbiama kažkas vertingo, pvz., juvelyrika arba monetos.

Cikloninių dulkių siurblių filtras yra lengvai valomas, jo nereikia keisti, taip sutaupant laiko ir energijos. Tiesa, tiesioginis kontaktas su dulkėmis, iškratant konteinerį, yra nepatogu sergantiems astma arba turintiems alergijų. Kai kurie cikloninių siurblių gamintojai, kaip „Electrolux“ savo „UltraCaptic“ serijoje turi ir technologiją surinkti dulkes į briketą, kurį lengva išmesti, arba vadinamąjį „higienišką indą“, kurį naudojant, tiesiogiai nekontaktuojama su dulkėmis, tačiau dauguma kompanijų gamina „iškratomus“ modelius.

Didžiulį dulkių siurblių pasirinkimą galima rasti internetinėje parduotuvėje pigu.lt.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!