Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/straipsniai/elektronika/58839/kada-ismanieji-laikrodziai-pakeis-klasikinius/spausdinti/

Kada išmanieji laikrodžiai pakeis klasikinius?

Publikuota: 2017-03-24 13:55
Tematika: Elektronika, technika
Skirta: Pradedantiems
Aut. teisės: ©Pigu.lt
Inf. šaltinis: Pigu.lt

Nustebsite, bet jau greitai. Tai gali nutikti per artimiausius 5–7 metus. Ir dėkoti tokiam progresui reikia ne kam kitam, o klasikinių laikrodžių gamintojams, ieškantiems naujų rinkų. Bet apie viską nuo pradžių.c


Nustebsite, bet jau greitai. Tai gali nutikti per artimiausius 5–7 metus. Ir dėkoti tokiam progresui reikia ne kam kitam, o klasikinių laikrodžių gamintojams, ieškantiems naujų rinkų. Bet apie viską nuo pradžių.

Kas yra išmanusis laikrodis? Tai nedidelis elektroninis laikrodis su lietimui jautriu ekranu, nesvarbu ar apvaliu, ar kvadrato formos. Laikrodyje veikia speciali operacinė sistema, kuri pritaikyta specialių programėlių įdiegimui. Taip pat išmanusis laikrodis turi GPS – vietos nustatymo technologiją. Atsparumas vandeniui, apšvietimas, valdymas šone esančiais mygtukais – papildomos, o ne būtiniausios funkcijos.

Kada išmanieji laikrodžiai pakeis klasikinius?

Išmanieji laikrodžiai yra priklausomi nuo išmaniųjų telefonų, kurie nešiojami kišenėje. „Bluetooth“ ar NFC ryšiu perduodami tam tikri duomenys.

Laikrodžio baterija yra kraunama, o ne keičiama, kaip klasikinių laikrodžių.

Stilius ir sportas

Du pagrindiniai dalykai, kas iš tiesų vienija išmaniuosius laikrodžius – išskirtinė išvaizda ir galimybė juos nešiojant sportuoti. Klasikinis laikrodis, pagamintas dabar atrodo lygiai taip pat, kaip ir prieš 30 metų. Jo dizainas nesikeičia. Dėl šios priežasties nuolat atnaujinamas išmaniojo laikrodžio dizainas ir pritraukia nemažai jaunų žmonių, kuriems svarbu atrodyti madingai, inovatyviai ir šiuolaikiškai. Ne vienas solidus verslininkas, darbo metu ant riešo nešiojantis tūkstančius eurų kainuojantį klasikinį laikrodį, jį nusisega ir jo vieton užsideda išmanųjį laikrodį eidamas į treniruotę, bėgdamas krosą, važiuodamas dviračiu. Tai tampa norma. Išmanieji laikrodžiai yra kuo puikiausiai pritaikyti sportui. Jie nepraleidžia vandens, yra lengvi, nebijo kratymo, atsparūs smūgiams. Ne visi klasikiniai tokias savybes turi.

Telefonų gamintojai pirmauja

Rinkos lyderiai išmaniųjų laikrodžių srityje yra tie patys, kaip ir išmaniųjų telefonų pasaulyje – „Apple“, „Huawei“, LG, „Samsung“, „Motorola“, „Sony“. Nepriklausomų gamintojų bandymai užkariauti, deja, patyrė nesėkmę. Turima omenyje „Pebble“ laikrodžius gaminusi kompanija, kuri, deja, baigė savo egzistavimą.

Rinkos lyderiai išlieka pasauliniai grandai, nors išmaniuosius laikrodžius gamina daugybė kompanijų. Kurios kompanijos išmanieji laikrodžiai yra geriausi? Konkrečiai modelio nepasakysime, nes po kelių mėnesių jis bus nustumtas į sąrašo apačią, nes atsiras nauji modeliai... Dabar aiškėja tendencija, kad geriausi išmanieji yra tie, kurie turi daugiau programėlių, kurių baterija ilgiau laiko. Ypatingas dėmesys skiriamas laikrodžių OS. „Android Wear 2.0“ yra naujausia populiarios operacinės sistemos versija. „Apple“ laikrodžiai naudoja savo operacinę sistemą, taip pat ir „Samsung“. Laiko klausimas, kol ji išpopuliarės dar labiau. Laikrodžiai su uždaromis OS pralaimi konkurencinę kovą, nes labai nedaugelis programėlių laikrodžiams kūrėjų gali investuoti į skirtingų OS versijų gamybą ir atnaujinimus. Kuo atviresnė OS, tuo daugiau programėlių galima įdiegti, tuo patrauklesnis modelis yra klientams.

Klasikinių laikrodžių gamintojų milžiniška įtaka

Kai gamintojo patirtis skaičiuojama ne dešimtimis, o šimtais metų, o tūkstančiai eurų už nedidelį prietaisą mokami vien tik už vardą ant ciferblato, paneigti įtaką laikrodžių pasauliui yra labai sunku. Klasikinių laikrodžių gamintojai naudojasi šia padėtimi ir atveria naujas galimybes. Jie gali pasiūlyti ypatingą kokybę, nes per daugelį metų puikiai žino, iš kokio metalo pagaminti korpusą, kad jis nenusitrintų ir nesusilankstytų (kaip žinia, telefonų gamintojai šioje srityje vis dar eksperimentuoja kasmet...). Jie gali sukurti kvapą gniaužiantį dizainą, už kurį mokės tūkstančius, nes jau yra praėję aršiausias kovas su elektroniniais laikrodžiais ir žino, ko reikia vartotojams. Ir svarbiausia, jie žino, kaip parduoti laikrodžius brangiai. Tokių rinkodaros žinių gali pavydėti daugelis kompanijų, dirbančių su išmaniaisiais laikrodžiais.

Dėl šių priežasčių tokios kompanijos kaip „Bulgari“, „Tag-Hauer“, „Swiss“, „Monblaine“, „Rolex“, „Swatch“ ir t. t. ėmėsi gana avantiūriškų projektų ir sukūrė savo išmaniuosius laikrodžius. Dauguma jų pasirinko „Android Wear OS“, kad galėtų koncentruotis į laikrodžio dizainą ir patvarumą, o ne tik programinę įrangą. Šioje srityje konkuruoti sunkoka, be to „klasikams“ tai nelabai pažįstamas miškas. Klasikinių kompanijų išmanieji laikrodžiai atrodo iš tiesų įspūdingai. Viena iš šauniausių išmaniojo laikrodžio savybių – ciferblato dizaino keitimas. Ši vieta patinka ir klasikinių laikrodžių gamintojų dizaineriams, nes taip galima sukurti ir klasikinio laikrodžio ir super šiuolaikiško įspūdį. Tokiu būdu šiuolaikiškas verslininkas neturi nusiimti laikrodžio tiek vykdamas verslo pietų, tiek parke važinėdamas dviračiu.

Skambinantys laikrodžiai – su klaustuku?

LG sukūrė tokį laikrodį „LG Watch Sport“, kuris pats gali skambinti. Jame įdedam SIM kortelė ir juo galima skambinti be išmaniojo telefono ir „Bluetooth“ ryšio, kaip kituose laikrodžiuose. Tai lyg telefonas ant rankos su apvaliu ekranu.

Deja, šis laikrodis labai sunkiai skinasi kelią. Priežastis yra ta pati, kuri kamuoja visus super geros raiškos ekranus turinčius įrenginius – baterija. Nori raiškaus ekrano? Gauk galingą energijos šaltinį. O prie laikrodžio neina prijungti nešiojamo akumuliatoriaus... Ta pati problemėlė kamuoja ir kitus išmaniuosius laikrodžius, kuriuos reikia krauti kas 1–2 dienos. Ši problema yra sprendžiama ir greičiausiai bus išspręsta ateityje, tačiau kol kas investicija į tokius laikrodžius gana rizikinga. Tokių modelių yra mažai, o tai rodo, kad patys gamintojai abejoja „telefono ant riešo“ šansais būti pelningu.

Pasirodo ir hibridinių laikrodžių su rodyklėmis („Whithings Steel HR“, „Garmin Vivomove“, „Mondaine Helvetica No.1 Smart“, „Fossil Q Grant“ ir t. t.) bei aktyviais ekranais. Tai tarpinė grandis tarp visiškai išmanių laikrodžių ir klasikinių. Jie turi savo žavesio, nes nėra sportiniai, daugiau klasikiniai, tačiau turi reikalingas technologines naujoves.

Kadangi laikrodžio kaina yra viena iš pagrindinių motyvų renkantis vieną ar kitą laikrodį, išmanieji turi nemažai privalumų prieš klasikinius. Jie kainuoja gana nedaug, tačiau už tą kainą galima gauti ir gerą vardą, ir įspūdingą išvaizdą. Štai dar viena priežastis, dėl kurios per penketą metų mūsų laikrodžiai pasikeis. Nors klasikiniai išliks visada, kaip išliko kišeniniai ar laikrodžiai su gegute.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!