Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/schemos/mikrovaldikliai/21/avr-mikrovaldikliu-programatorius/spausdinti/

AVR mikrovaldiklių programatorius

Publikuota: 2004-04-06 12:15
Tematika: Mikrovaldikliai
Tipas: Vidutiniška
Autorius: el. paštas Darius Grigaitis
Aut. teisės: el. paštas ©Elektronika.lt

Naudojant šią schemą galima programuoti praktiškai visus ATMEL kompanijos gaminamus AVR mikrovaldiklius.


Naudojant šią schemą galima programuoti praktiškai visus ATMEL kompanijos gaminamus AVR mikrovaldiklius. Schemai reikia vienos mikroschemos MAX232 suderinimui su kompiuterio COM prievadu. Kondensatoriai tinka bet kokio tipo. Kvarcinis rezonatorius gali būti nuo 1 iki 12 MHz ir daugiau, priklausomai nuo programuojamų mikrovaldiklių. Paprastai pakanka ir 4 MHz. Geriausia iš viso gaminti tik raudonai apibrėžtą schemos dalį. Likusią dalį jūs pasidarysite iš karto, kai gaminsite kokį nors įrenginį, kadangi jam vis tiek reikės kvarcinio rezonatoriaus. Tada pakanka padaryti tik programavimui skirtus išvadus, prie kurių jūs galėsite prijungti programatorių.

PCB „Sprint-Layout“ programai (38,34 KB), atsiuntė Marius Akmenskis.

Programavimui skirtą PONYPROG programą galima parsisiųsti čia. Įdiegus bet kurią versiją, reikia nustatyti parametrus. Programos meniu „SETUP“:

„Interface Setup..“ nustatomi tokie parametrai:

Pagal mikrovaldiklį reikia nustatyti tipą:

Kai kuriems pradedantiesiems iškyla problemų su „Atmega“ tipo mikrovaldikliais dėl jų kvarcinio rezonatoriaus parametrų nustatymo, „Atmega16“ mikrovaldikliui galite nustatyti šiuos parametrus:


„PonyProg“ programoje parametrų „Atmega16“ mikrovaldikliui nustatymai

Taip pat rekomenduoju prieš programuojant „Atmega16“ paskaityti šios mikroschemos PDF aprašymą.

Nustačius šiuos parametrus galima pradėti dirbti su programatoriumi, jei nėra padaryta litavimo klaidų. Atliekant programavimą į mikrovaldiklį, įrašoma sukompiliuota į *.hex laikmeną programa. AVR mikrovaldikliams programuoti asemblerio kalba gali būti naudojamas „AVR Studio“, kurį galite parsisiųsti čia. Taip pat šiuos mikrovaldiklius programuoti galima ir C kalba tam gerai tinka IAR programinė įranga, bet ji yra mokama. „PonyProg“ programa naudotis nesunku. Pagal grafines piktogramas lengvai suprasite, ką reikia daryti norint įrašyti. Jei jūsų rašyta programa sėkmingai įrašoma į mikrovaldiklį, tai „PonyProg“ parodo pranešimą:

Neveikiant programatoriui, arba nesant ryšio su mikrovaldikliu, programa perspėja parodydama klaidos pranešimą:

Tokiu atveju patartina ieškoti klaidų schemoje arba kontaktų sujungimuose. Taip pat patartina patikrinti su testeriu ar yra kontaktas tarp MAX232 mikroschemos kojelių bei mikrovaldiklio kojelėmis MOSI, MISO, SCK, RESET. Turint oscilografą, galima patikrinti ar generuoja kvarcinis rezonatorius (tikrinami XTAL kontaktai, viename iš jų turi matytis sinuso formos signalas).

Principinę schemą bei jos PCB, suprojektuotą „Altium“, galite parsisiųsti cia: programatorius.zip.

Papildymas: „Avrdude“ nustatymai (atsiuntė „slotkevitch2“)

Taip pat šį programatorių galima naudoti ir su „Avrdude“ (winavr). Reikia tik pakeisti „avrdude.conf“ faile esančius nustatymus. Naudodamiesi paieška, raskite „siprog“ programatoriaus aprašą. Reikia, kad būtų parašyti simboliai „~“ prieš kiekvieną kontaktą. Programatoriaus aprašas turėtų atrodyti taip:

programmer
id = "siprog";
desc = "Lancos SI-Prog <http://www.lancos.com/siprogsch.html>";
type = serbb;
reset = ~3;
sck = ~7;
mosi = ~4;
miso = ~8;

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!