Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/9180/uzsienio-lietuviu-mokslininku-vizitai-nauju-patirciu-galimybe-lietuvos-mokslo-institucijoms/spausdinti/

Užsienio lietuvių mokslininkų vizitai – naujų patirčių galimybė Lietuvos mokslo institucijoms

Publikuota: 2007-09-06 11:45
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Užsienio lietuvių rėmimo centras

Užsienio lietuvių rėmimo centras, siekdamas aktyvesnio užsienyje dirbančių tautiečių mokslininkų bei Lietuvos mokslo centrų bendradarbiavimo, pasinaudojant trumpalaikių mokslinių vizitų galimybėmis, pratęsia paraiškų priėmimo laikotarpį iki lapkričio 1 d., o galimų vizitų trukmę – iki 2008 m. vasario 29 d.


Užsienio lietuvių rėmimo centras, siekdamas aktyvesnio užsienyje dirbančių tautiečių mokslininkų bei Lietuvos mokslo centrų bendradarbiavimo, pasinaudojant trumpalaikių mokslinių vizitų galimybėmis, pratęsia paraiškų priėmimo laikotarpį iki lapkričio 1 d., o galimų vizitų trukmę – iki 2008 m. vasario 29 d.

Tikimasi aktyvesnio Lietuvos mokslo centrų dalyvavimo

Teikti paraiškas ir užmegzti / plėtoti bendradarbiavimo ryšius bei siekti patirties sklaidos trumpalaikiams vizitams pasikviečiant užsienyje dirbančius lietuvius tyrėjus ypatingai skatinamos Lietuvos mokslo ir studijų institucijos, kurių iniciatyvos yra labai svarios tikintis aktyvesnio užsienyje dirbančių mokslininkų įsiliejimo į Lietuvos mokslo ir studijų erdvę.

„Įgyvendindami šį projektą ir bendraudami su trumpalaikiams vizitams atvykstančiais tyrėjais, pastebime tendenciją, jog besidžiaugdami galimybe perteikti savo patirtį kolegoms Lietuvoje, jie ypatingai akcentuoja iniciatyvų iš juos pasikvietusių Lietuvos mokslo centrų svarbą. Deja, turime pripažinti, jog į galimybę užmegzti ir plėtoti ryšius su užsienyje dirbančiais kolegomis mokslininkais, Lietuvos mokslo ir studijų institucijos sureagavo „atsargiai“. Tad viena svarbiausių krypčių šiame projekto etape – individualus darbas, siekiant išsamiau informuoti ir paskatinti Lietuvos mokslo centrus numatyti bent po kelis mokslinius vizitus jų institucijose“, – pasakoja projekto vadovas dr. Tomas Žalandauskas.

„Galimybė su moksliniu vizitu atvykti į Lietuvą man asmeniškai buvo išties vertinga – tai įdomi patirtis, suteikusi savotiško aktyvumo ir naujumo mokslinėje veikloje. Be abejonės, svarbiausia – galimybė plėtoti kontaktus ir užmegzti tvirtesnį ryšį su kolegomis gimtinėje. Man ši galimybė grįžti – visada atrodo viliojamai, džiaugiuosi, kad šiomis trumpalaikių vizitų galimybėmis, Lietuva pagaliau tvirčiau įsiliejo į pasaulinę mokslo erdvę, kurioje mobilumas – būtina sąlyga tobulėti“ – pastebi Floridoje tiriamąjį darbą dirbanti Rūta Aldonytė.

„Pasak vizitams atvykstančių projekto dalyvių, mokslinis vizitas Lietuvos mokslo centruose padeda įvertinti galimybes tam tikrus mokslinius tyrimus vykdyti Lietuvoje, atnaujinti ir užmegzti glaudesnius ryšius su Lietuvos mokslininkais. Toks bendravimas ir dalijimasis patirtimi skatina naujų idėjų tarptautiniams moksliniams projektams atsiradimą. Dauguma mokslo centrų organizuojant pirmuosius vizitus laikėsi stebėtojų pozicijos, tačiau dalyvavusieji – įvertino puikius pirmųjų vizitų rezultatus, nesudėtingą ir paprastą paraiškų pildymo bei vizito administravimo tvarką, žvalgosi galimybių pasikviesti vizitams daugiau užsienyje dirbančių tyrėjų“, – patirtimi dalijasi vizitus organizuojančio Mokslininkų sąjungos instituto atstovė Julija Sabaitytė.

Mokslininkų vizitų finansavimo konkursas: kas ir kaip gali pateikti paraišką?

Mokslininkų vizitų finansavimo konkurse gali dalyvauti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie bent 2 paskutinius metus iki paraiškos pateikimo dirbo mokslinį darbą kitose šalyse ir kurie nori sugrįžti dirbti į Lietuvą. Dalyvauti gali visų mokslo sričių tyrėjai.

Priimančiosiomis institucijomis gali būti Lietuvos mokslo centrai (aukštosios mokyklos, mokslinių tyrimų institutai ir pan.), Lietuvos įmonių asociacijos, aukštųjų technologijų įmonės, kurių veiklai būtina užsienyje esančių mokslininkų kompetencija ir žinios.

Finansuojamas tyrėjo vizitas priimančiojoje institucijoje gali trukti nuo 2 savaičių iki 3 mėnesių. Vizitai turi prasidėti ne anksčiau kaip 2007 m. gruodį ir baigtis ne vėliau kaip 2008 m. vasario 29 dieną.

ES remiamo projekto lėšos organizuojant konkursinius mokslininkų vizitus skiriamos tyrėjui ir priimančiajai institucijai. Tyrėjui gali būti padengiamos kelionės išlaidos ir skiriama stipendija gyventi Lietuvoje. Taip pat gali būti padengiamos priimančiosios institucijos išlaidos, susijusios su tyrėjo priėmimu (pvz. laboratorijų reikmenims įsigyti, atlyginimas vizito koordinatoriui institucijoje ir pan.).

Vizito metu yra galimos šios tyrėjų veiklos: paskaitų skaitymas, seminarų vedimas, metodinių medžiagų rengimas, moksliniai tyrimai, inovacijų diegimas, eksperimentinė plėtra, kiti su moksliniais tyrimais, eksperimentine plėtra, inovacijų kūrimu bei diegimu susiję darbai. Nėra iš anksto nustatytų mokslo sričių ar krypčių.

Užsienio lietuvių rėmimo centras primena, kad paraiškas dalyvauti konkurse tyrėjai ir priimančios institucijos kviečiami teikti elektronine forma, naudojant Elektroninę paraiškų pateikimo sistemą (EPPAS) vizitai.eppas.lt. Paraiškos dokumentus bei daugiau informacijos apie mokslininkų vizitų finansavimą ir įgyvendinamą projektą, pareiškėjai ir visi besidomintys gali rasti interneto svetainėje www.sugrizimai.lt.

Apie projektą „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“

Mokslininkų vizitų finansavimo konkursas rengiamas įgyvendinant projektą „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“, kuriuo siekiama sukurti užsienio mokslo centruose studijuojančių ir dirbančių Lietuvos piliečių skatinimo grįžti į Lietuvą programą.

Projektas „Protų susigrąžinimo programos parengimas ir įgyvendinimas“ finansuojamas pagal Lietuvos 2004–2006 metų bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ 2.5 priemonę „Žmogiškųjų išteklių kokybės gerinimas mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje“.

Bendrasis programavimo dokumentas
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!