Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/73260/moteru-inovaciju-sprinta-laimejo-medikiu-komanda-kurianti-skausmo-nustatymo-pleistra/spausdinti/

Moterų inovacijų sprintą laimėjo medikių komanda, kurianti skausmo nustatymo pleistrą

Publikuota: 2020-06-08 09:38
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Moterų inovacijų sprintą „Women for Global Challenges“ finalą, kuriame rungėsi 17 komandų, laimėjo trijų medikių projektas „Painless“ – tikslus skausmo matavimo įrankis. Laimėtojų komanda kuria išmanųjį pleistrą, susietą su mobilia aplikacija. Šis pleistras bus skirtas tiek gydymo įstaigoms, tiek individualiam naudojimui namuose.


Moterų inovacijų sprintą „Women for Global Challenges“ finalą, kuriame rungėsi 17 komandų, laimėjo trijų medikių projektas „Painless“ – tikslus skausmo matavimo įrankis. Laimėtojų komanda kuria išmanųjį pleistrą, susietą su mobilia aplikacija. Šis pleistras bus skirtas tiek gydymo įstaigoms, tiek individualiam naudojimui namuose, rašoma pranešime.

Organizatorių nuotr. / Moterų inovacijos sprinto laimėtojos
Organizatorių nuotr. / Moterų inovacijos sprinto laimėtojos

„Skausmas yra vienas iš dažniausių skundų dėl ko kreipiasi pacientai į skubios pagalbos skyrių ar šeimos gydytoją. Mums, medikams, dažnai neužtenka esamų parametrų – skausmo vertinimo skalių ar gyvybinių parametrų, tokių kaip kraujo spaudimas, širdies susitraukimo dažnis ir kiti, kad objektyviai nustatytume reakciją į skausmą, skausmo stiprumą.

O ligonis, apimtas streso, arba nuvertina skausmą ir kenčia iš paskutiniųjų, arba, atvirkščiai, pernelyg perdeda patiriamą skausmą, kiti – kūdikiai, žmonės po operacijos – tiesiog neturi galimybės žodžiais apibūdinti skausmo lygį.

Mūsų kuriamas pleistras padėtų pagal kūno fiziologinių parametrų kitimus bei skausmo metu išsiskiriančių medžiagų – baltymų, hormonų – duomenis medikams įvertinti skausmo lygį ir tiksliau skirti medikamentinį ar kitokį skausmo gydymą“, – pasakoja komandos lyderė Kauno klinikų vaikų ligų gydytoja ir ligoninės priimamajame dirbanti Lina Jankauskaitė.

Šis pleistras gali būti integruotas su aplikacija, kuri medikams teiktų reikiamą informaciją nuotoliniu būdu. Komandos manymu, projektas ypač aktualus dabar, kai epidemija verčia kiek įmanoma labiau apriboti fizinius kontaktus.

Lina Jankauskaitė ir dvi būsimosios vaikų gydytojos LSMU studentės Aistė Pociūtė ir Goda Mickevičiūtė su partneriais – Uppsala universiteto moksline grupe – ketina toliau aktyviai vystyti inovaciją ir pritraukti fondų finansavimą.

Antrosios vietos laimėtojai – komanda „Sustainline“, kurianti maisto pakuotę, pagamintą iš pomidorų stiebų. Trečiasis prizas atiteko projektui iDATA+, tai įrankis kaulų lūžių nustatymui, diagnostikai dirbtinio intelekto pagalba.

Laimėtojams skirti pagrindinio partnerio „Swedbank“ įsteigti piniginiai prizai, taip pat tobulėjimo galimybės – mentorystė, mokymai, dalyvavimas konferencijose.

„Programa startavo ambicingai su 40 komandų, daugiau nei 250 dalyvių. Daugiau nei keturis mėnesius komandos, vadovaujamos dvidešimties profesionalų – mentorių kūrė, testavo, tobulino savo produktus, siekdamos sukurti sprendimus, atliepiančius darnaus vystymosi tikslus. Finale matėme 17 projektų, kurie, tikiu, virs sėkmingais startuoliais“, – pasakoja viena iš projekto iniciatorių "Future Leadership" vadovė Justina Klyvienė.

„Inovacijų sprintas atliepė šiandienos realijas, kai per karantiną akivaizdžiai išaugo skaitmenizacijos, tvarių inovacijų, naujų technologijų poreikis. Džiaugiuosi, kad sukurta tiek daug skirtingų sričių – medicinos, meno, pramonės, laisvalaikio praleidimo, edukacijos – projektų. Tokios inovacijos prisidės prie globalių iššūkių sprendimo ir ambicingesnės Lietuvos ekonomikos“, – sako pagrindinio partnerio „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Komandų idėjas vertino 20 mentorių ir komisija, kurią sudaro „LitBAN“ įkūrėja ir valdybos narė Rita Sakus, „LitCapital“ įkūrėjas ir vadovaujantis partneris Šarūnas Šiugžda, UAB „Verslo angelų fondo valdymas“ partnerė Daiva Rakauskaitė, „Practica Capital“ įkūrėjas ir partneris Donatas Keras ir MITA direktorius Gintas Kimtys.

Tęstinė programa „Women for Global Challenges“ siekia paskatinti moterų verslumą ir pagerinti lyčių balansą inovatorių bendruomenėje. Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje vidutiniškai tik 7 proc. inovacijų ir išradimų užregistravo moterys. Tik 29 proc. visų išradimų priklauso komandoms, kuriose buvo bent viena moteris. Moterys yra įkūrusios kas ketvirtą mūsų šalyje gimusį startuolį.

Programą „Women for Global Challenges“ inicijuoja moterų lyderystės projektas Go Forward!, inovacijų laboratorija „Future Leadership” ir pagrindinis partneris „Swedbank“. Projekto partneriai – asociacija „Lyderė“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Finansinių technologijų ir inovacijų centras ROCKIT.


15min.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!