Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/51387/ktu-studentu-praktika-realios-inovacijos-verslui/spausdinti/

KTU studentų praktika: realios inovacijos verslui

Publikuota: 2015-09-16 08:03
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų atlikta praktika pavirs realiais sprendimais verslui, o studentai dar besimokydami įgis darbinės patirties, kuri vėliau leis lengvai įsidarbinti. Tokią galimybę jiems nuo rugsėjo pradžios suteikia vykdomas vienas stipriausių pasaulyje inovacijų projektų „Demola“.


Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų atlikta praktika pavirs realiais sprendimais verslui, o studentai dar besimokydami įgis darbinės patirties, kuri vėliau leis lengvai įsidarbinti. Tokią galimybę jiems nuo rugsėjo pradžios suteikia vykdomas vienas stipriausių pasaulyje inovacijų projektų „Demola“.

Projektas gimė Suomijoje, sprendžiant dilemą, kaip studentui įgyti darbinės praktikos, kai jis dar tik mokosi universitete. Prieš kelerius metus Lietuvai prisijungus prie augančio tarptautinio atvirų inovacijų tinklo „Demola Network“, projektas tapo prieinamas ir mūsų šalies studentams.

KTU studentų praktika: realios inovacijos verslui

Ieško sprendinių verslui

Šios inovacijų ekosistemos idėja grįsta verslo, studentų ir universitetų bendradarbiavimu. Į šį tinklą įsijungusios žinomos tarptautinės bendrovės, užimančios lyderių pozicijas inovacijų srityje, pateikia realias problemas ar užduotis, o studentų grupės per numatytą laiką ieško optimalių ir originalių sprendimų. Vėliau idėjos vertinamos, sprendžiant ar bus išperkama teisė naudotis sukurtu rezultatu įsigyjant licenciją.

KTU vykdomame projekte studentų atliktos kūrybinės užduotys bus vertinamos kaip studijuojamų modulių praktiniai darbai, o gautus rezultatus studentų komanda galės pasiūlyti įsigyti įmonėms. Per tris projekto mėnesius studentai, padedami verslo įmonių profesionalų ir projektų tarpininkų, susipažįsta, kaip kuriami nauji produktai ir paslaugos. „Demoloje“ gali dalyvauti visų KTU studijų krypčių ir pakopų studentai, o visos teisės į sukurtą prototipą nuo pat pradžių priklauso jiems patiems.

Tramplynas į karjerą

Pasak projekto „Demola“ tarpininkės Gedos Daškevičiūtės-Lazauskienės, studentai čia įgis ne tik praktinių gabumų, bet ir turėdami visas teises į sukurtus rezultatus, galės juos panaudoti – užsiskaityti kaip praktinį ar baigiamąjį darbą.

„Apie karjeros pradžią galvojantiems studentams, „Demola“ gali būti puikus tramplynas. Iš atsakingai ir nuoširdžiai dirbusių komandų, jau du trečdaliai studentų įsidarbino įmonėse su kuriomis bendravo šiame projekte“, – sako ji.

Per pastaruosius metus projekto teikiamais privalumais pasinaudojo 30 studentų iš KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino, Ekonomikos ir verslo, Informatikos fakultetų. Didžioji dalis jų į projektą įsitraukė ieškodami praktikos įmonėse.

Atskleidė darbines savybes

Pasak KTU Informatikos fakulteto absolventės Viktorijos Poderskytės, dalyvavimas programoje atvėrė duris pas darbdavius. Mergina šiuo metu dirba programinės įrangos testuotoja bendrovėje „Informacinių technologijų organizacija“.

„Dalyvaudama programoje sužinojau, kaip yra valdomi projektai, kokia yra jų kūrimo seka, kokias sritis reikia išanalizuoti, norint sukurti kokybišką, pelningą produktą. Kadangi jokios panašios patirties dar nebuvau turėjusi, čia įgytos žinios vėliau pravertė man studijuojant ir susirandant darbą“, – sakė ji.

Merginos teigimu, verta buvo dalyvauti ir dėl to, nes ji susidomėjo kitomis sritimis ir technologijomis, apie kurias anksčiau nežinojo ir suvokė savo silpnąsias ir stipriąsias savybes dirbant grupėje. Tai jai padėjo apsispręsti toliau renkantis karjeros kelią.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!