Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/48777/rusiavimo-entuziastams-20-tukst-euru/spausdinti/

Rūšiavimo entuziastams – 20 tūkst. eurų

Publikuota: 2015-02-25 20:09
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Nuo rugsėjo iki vasario „Mes rūšiuojam“ projekto dalyviai sukaupė prizų už apytiksliai 20 tūkst. eurų (69 tūkst. litų). Ši suma sukaupta renkant elektronikos ir buitinės technikos, senų baterijų bei akumuliatorių atliekas bei jas priduodant projekto organizatoriams.


Nuo rugsėjo iki vasario „Mes rūšiuojam“ projekto dalyviai sukaupė prizų už apytiksliai 20 tūkst. eurų (69 tūkst. litų). Ši suma sukaupta renkant elektronikos ir buitinės technikos, senų baterijų bei akumuliatorių atliekas bei jas priduodant projekto organizatoriams.

Trečiąjį projekto „Mes rūšiuojam“ sezoną organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su partneriais VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“. Projektas skirtas tam, kad kiekvienas gyventojas galėtų patogiai priduoti atliekas, surinktos atliekos neužterštų aplinkos, o būtų perdirbtos ir panaudotos dar kartą. „Mes rūšiuojam mokyklose“ organizuojamas švietimo ir mokslo įstaigose, „Mes rūšiuojam“ įmonėje“ vyksta įvairiose Lietuvos įstaigose ir organizacijose.

Rūšiavimo entuziastams – 20 tūkst. eurų

GIA vadovas Alfredas Skinulis džiaugiasi, kad kiekvienais metais „Mes rūšiuojam“ dalyvių sąrašas ilgėja, o kuriamas atliekų surinkimo tinklas plečiasi.

„Daugiausia dėmesio skyrėme vaikams ir jaunimui ir mūsų lūkesčiai pasiteisino. Švietimo įstaigose rūšiavimas tampa naudingu įpročiu, vaikai tą įprotį parsineša į namus, todėl pamažu formuojami geri rūšiavimo įgūdžiai vis didesnėje Lietuvos dalyje“, – sako A. Skinulis. Jis viliasi, kad su rūšiavimo nauda susipažinusi jaunuomenė niekada nebemes elektronikos ar baterijų į buitinių atliekų konteinerį. Praėjusiais mokslo metais apie 1400 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvavo projekte ir suvienijo jėgas rūšiuojant elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų ir akumuliatorių atliekas. Atliekų surinkimas ir perdirbimas vyksta pagal Aplinkos ministerijos nustatytas tvarkas bei aprobuotus teisės aktus. Gausus projekto dalyvių būrys nuo projekto pradžios iki praėjusių metų rudens surinko 720 tonų elektronikos ir 25 tonas baterijų atliekų. Į projektą aktyviai įsijungė ir automobilių servisai bei įvairios įmonės.

Kiekvienas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas kasmet suskirstomas į dvi atskiras akcijas – viena jų prasideda rugsėjį ir tęsiasi iki sausio, kita prasideda kovą ir baigiasi vasarą. Akcijų metu nustatytu laiku į sutartas vietas prie mokyklų, įmonių atgabenama sena, nenaudojama elektronika, senos baterijos. Tose vietose atliekos yra sveriamos ir surašomos. Gali būti pristatoma tiek smulkios atliekos (pvz., plaukų džiovintuvas, mikrobangų krosnelė, virtuvės kombainas ar pan.), tiek stambios atliekos – televizoriai, kompiuteriai, šaldytuvai ir t. t. Įvairios susidarančios atliekos surenkamos ir iš automobilių servisų, fiksuojant atliekų rūšis ir kiekius. Pagal rezultatus projekto dalyviai yra skatinami įvairiais prizais.

Kaip žinoma, elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios gali padaryti žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!