Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/45134/irengiant-didziausia-vandens-parka-baltarusijoje-dalyvavo-lietuvos-imone/spausdinti/

Įrengiant didžiausią vandens parką Baltarusijoje dalyvavo Lietuvos įmonė

Publikuota: 2014-06-05 13:01
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Gegužę duris Baltarusijos sostinėje Minske atvėrė didžiausias vandens pramogų parkas šalyje ir penktas pagal dydį Europoje – „Lebyazhij“. Daugiau kaip 20 inžinerinių sistemų parke įdiegė jungtinės 70-ies intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės FIMA ir jos dukterinės įmonės Baltarusijoje specialistų pajėgos.


Gegužę duris Baltarusijos sostinėje Minske atvėrė didžiausias vandens pramogų parkas šalyje ir penktas pagal dydį Europoje – „Lebyazhij“ („Лебяжий“). Naujajame sveikatingumo ir pramogų komplekse veikia erdvios vidaus ir lauko vandens zonos, SPA centras, pirčių kompleksas, sporto klubas ir žaidimų miestelis vaikams, kelios kavinės, restoranai. Daugiau kaip 20 inžinerinių sistemų parke įdiegė jungtinės 70-ies intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės FIMA ir jos dukterinės įmonės Baltarusijoje specialistų pajėgos.

Vandens parkas siūlo vidaus ir lauko vandens pramogas, SPA paslaugas, jame veikia 7 kavinės, greitojo maisto restoranas, įrengtas didelis sporto klubas, o šalia parko įsikūrė viešbutis. Iš viso komplekso plotas siekia net 32 135 kv. m. Vidaus ir lauko zonose įrengta net 11 įvairaus sudėtingumo vandens nusileidimo takelių, 4 skirtingi baseinai, įvairūs vandens atrakcionai ir įspūdingas vandens miestelis vaikams su kino teatru ir kitomis pramogomis. SPA teritorijoje lankytojams siūlomos įvairios sveikatingumo programos ir kelių rūšių pirtys, o trečiame pastato aukšte esanti treniruoklių salė – didžiausia šalyje – net apie 630 kv. m. ploto. Vienu metu parkas gali aptarnauti apie 2000 lankytojų. Numatoma, kad vasarą per vienos dienos darbo laiką parke galės apsilankyti apie 7800 žmonių, žiemą – 6700. Iš viso per metus tikimasi sulaukti apie 2,5 mln. žmonių.

Ambicingas inžinerinis projektas

Išskirtinio masto komplekse įdiegta daugiau nei 20 inžinerinių sistemų. Jų tarpe yra ir keli unikalūs sprendimai: ypač didelio masto vaizdo stebėjimo sistema, pirmą kartą Baltarusijoje įdiegta skendimo prevencijos sistema, parkingo sistema su numerių atpažinimo funkcija ir kt. Sistemas per rekordiškai trumpą laiką – 4 mėnesius – įdiegė Lietuvoje veikiančios intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės FIMA ir jos dukterinės įmonės Baltarusijoje FIMA BR jungtinė specialistų komanda. Patirties įgyvendinant kitus stambius projektus Baltarusijoje turinčiai bendrovei FIMA, vandens parko projektas – ne tik ambicingas terminais ir darbų apimtimi, bet apskritai didžiausias iki šiol įgyvendintas šioje rinkoje.

„Atlikti tokio masto darbus vos per kelis mėnesius ir užtikrinti jų kokybę – nemenkas iššūkis net ir didelę patirtį turinčiai bendrovei. Siekdami patenkinti ambicingus užsakovo poreikius, mobilizavome labai daug darbuotojų. Kartu su kolegomis iš Baltarusijos prie projekto dirbo net 50-ies aukščiausio lygio FIMA specialistų iš Lietuvos. Dirbti teko neskaičiuojant valandų ir itin preciziškai. Nors ir labai įtemptomis sąlygomis, patyrę darbuotojai gebėjo greitai priimti sprendimus ir darbus atliko labai kokybiškai. Tai lėmė specialistų stambių projektų valdymo patirtis ir efektyvus abiejų šalių darbuotojų komandinis darbas“, – sako FIMA vadovas plėtrai Baltarusijoje Dmitrijus Šadčenevas.

Išskirtinio masto vaizdo stebėjimo sistema

„Akva Minsk“ komplekse įdiegta išskirtinio masto vaizdo stebėjimo sistema. Ją sudaro beveik 500 lauko ir vidaus didelės raiškos IP vaizdo kamerų. Sistema užtikrins itin didelio informacinio srauto apdorojimą bei saugojimą, suteiks galimybę archyvuoti ir pasirinktą terminą saugoti vaizdo įrašus. „Ši įranga visų pirma užtikrins aukštą lankytojų saugumą. Sistema ne tik didelio masto bet ir susieta su lankytojų apyrankėmis – leidžia susieti vaizdą su įvykiu. Tai reiškia, kad prireikus, apsaugos darbuotojai galės atsekti konkretaus asmens apsilankymo komplekse istoriją – kur jis buvo, ką veikė. Tad sistema ir palengvins apsaugos darbuotojų darbą, ir atliks prevencinę funkciją“, – sako D. Šadčenevas.

Unikalus skendimo prevencijos mechanizmas

Vandens parke įdiegta unikali skendimo prevencijos sistema. Visuose baseinuose sumontuota apie pusšimtis specialių ultragarso daviklių. Jie integruoti su lankytojų apyrankėse įmontuotais jutikliais. „Jei žmogus nustatyme gylyje išbūna per ilgai, apyrankėje esantis jutiklis automatiškai siunčia garsinį signalą gelbėtojams, o ultragarso davikliai tuo pat metu identifikuoja skęstančiojo vietą ir akimirksniu nurodo ją gelbėtojams, įsijungia vandens parko signalizacija. Tai leidžia labai operatyviai suteikti pagalbą“, – mechanizmą aiškina FIMA specialistas.

Vieninga informacinė-valdymo sistema

Visos sistemos integruotos į vieną valdymo sistemą, kuri leidžia užsakovui valdyti tiek finansinius – apskaitos duomenis, tiekėjus, personalą, pardavimus ir kt., tiek vidinių sistemų funkcionavimą. Pastato valdymo sistema leis vandens pramogų parko darbuotojams patogiai nustatyti automatinius sistemų veikimo režimus, taupyti energetinius resursus.

Atlikus visus projekte numatytus darbus, FIMA ir toliau tęsia bendradarbiavimą su naujuoju vandens parku ir dvejus metus atliks inžinerinių sistemų garantinę priežiūrą.

‡ 1999–2021 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!