Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/ivairus/28360/pasakiski-europos-kino-archyvai-interneto-vartotojams/spausdinti/

Pasakiški Europos kino archyvai – interneto vartotojams

Publikuota: 2011-03-22 18:02
Tematika: Organizaciniai, planavimo
Vykdytojai: Profesionalai
Aut. teisės: ©Bernardinai
Inf. šaltinis: Bernardinai.lt

„Kino pavasario“ organizatoriai ir Lietuvos centrinis archyvas pristatė „European Film Gateway“ interneto portalą. Interneto vartotojai jame ras ne tik kino istoriją liudijančių dokumentų, nuotraukų, plakatų, bet ir pirmųjų meninių filmų, dokumentikos.


„Kino pavasario“ organizatoriai ir Lietuvos centrinis archyvas pristatė „European Film Gateway“ (EFG) interneto portalą.

Interneto vartotojai jame ras ne tik kino istoriją liudijančių dokumentų, nuotraukų, plakatų, bet ir pirmųjų meninių filmų, dokumentikos. Svetainė jungs šešiolikos šalių, 22 organizacijų archyvinę medžiagą. Tarp šių šalių – ir Lietuva.

„Nuo 2008-ųjų žingsnis po žingsnio bandome patekti į Europos kino mėgėjų šeimą. Svetainėje pateiksime dokumentinių filmų, pirmųjų meninių juostų, karo metų kroniką, bus galima stebėti, kaip atkuriamas Lietuvos ūkis, raudonosios kronikos pavyzdžių. Būsimieji spilbergai galės domėtis kino istorija neišeidami iš namų ar darbo vietos“, – sakė Lietuvos centrinio archyvo direktorius Dalius Žižys.

Žadama, jog svetainėje bus galima rasti apie 400 tūkst. įvairių dokumentų, kurie, tikimasi, bus įdomūs ne tik tyrėjams, akademinės visuomenės atstovams, bet ir kino mėgėjams, besidomintiems kino kūrimo istorija.

„Savo kompiuteryje spragtelėję www.europeanfilmgateway.eu, rasite nuotraukų, plakatų, spaudos, cenzūros dokumentų, retų vaidybinių bei dokumentinių filmų, kronikų ir kitos dokumentinės medžiagos. Šis interneto portalas, skirtas tyrinėtojams ir plačiajai publikai, atvers turtingą filmų kūrimo Europoje istoriją nuo jos ištakų iki šių dienų“, – žada Jolė Stimbirytė, Lietuvos centrinio valstybės archyvo atstovė.

Portale bus galima pamatyti tokių įdomybių kaip 20 amžiaus pradžioje Norvegijoje sukurtų reklamų, pirmųjų lietuviškos kino kronikos ir vaidybiniai filmų, senųjų Europos šalių filmų plakatų ir nuotraukų iš filmavimo aikštelių, žymios Danijos nebyliojo kino aktorės Astos Nielsen filmų retrospektyvą ir kt.

Kaip tvirtino EFG koordinatoriaus Vokietijos filmų instituto atstovė Julia Welter, svetainė sujungia visų projekto partnerių archyvus į vieną sistemą, o patogi paieška suteiks galimybę patogiai naršyti po archyvus, sukauptus skirtingose platformose.

Bandomoji portalo versija pradės veikti gegužės mėnesį, o galutinę versiją interneto vartotojai pamatys rugpjūtį.

Projektas remiamas Europos Sąjungos lėšomis ir yra susijęs su daugiakalbiu milijonų muziejų, archyvų, bibliotekų ir audiovizualinių kolekcijų dokumentų prieigos tašku – Europos skaitmeniniu kultūros portalu europeana.eu. Tai – internetinė kultūros svetainė ir paslauga, siūlanti milijonų skaitmeninių objektų, teikiamų Europos muziejų ir galerijų, bibliotekų ir audiovizualinių institucijų, paieškos galimybes. Vieni jų yra pasaulinio garso šedevrai, kiti – vis dar neatrasti lobiai. Šiuo metu „Europeana“ teikia daugiau kaip 12 milijonų skaitmeninių objektų prieigą.

Pateikdamas turinį „Europeanai“, EFG atveria Europos filmų archyvų turtus „Europeana“ vartotojams ir kino gerbėjams visame pasaulyje. Portalas EFG sukurtas įgyvendinant to paties pavadinimo projektą, kurį koordinuoja Vokietijos filmų institutas, įsikūręs Frankfurte.

Projektą, pradėtą 2008 metų rugsėjį, numatoma baigti 2011-ųjų rugpjūtį, o jame dalyvauja net 22 partneriai iš 16 Europos šalių.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!