Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/elektronika/80783/viena-didziausiu-lietuvoje-nutolusiu-saules-elektriniu-bus-dar-labiau-isplesta/spausdinti/

Viena didžiausių Lietuvoje nutolusių saulės elektrinių bus dar labiau išplėsta

Publikuota: 2021-11-26 14:24
Tematika: Elektronika, automatika
Vykdytojai: Profesionalai
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas spaudai

AB „Ignitis gamyba“ pasirašė sutartį su bendrove „Eternia Solar LT“ dėl vienos didžiausių Lietuvoje nutolusių saulės elektrinių plėtros. Planuojama, kad iki kitų metų vasaros Obeniuose bus įrengti papildomi 3,4 MW galios.


AB „Ignitis gamyba“ pasirašė sutartį su bendrove „Eternia Solar LT“ dėl vienos didžiausių Lietuvoje nutolusių saulės elektrinių plėtros. Planuojama, kad iki kitų metų vasaros Obeniuose bus įrengti papildomi 3,4 MW galios, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bendrovės nuotr. / Saulės elektrinė Obeniuose
Bendrovės nuotr. / Saulės elektrinė Obeniuose

Bendra Elektrėnų savivaldybėje esančios saulės elektrinės galia sieks 7,4 MW. Papildomai bus sumontuota daugiau nei 6000 saulės modulių, kurie užims 3 hektarus. Bendras saulės elektrinės plotas bus daugiau kaip 9 hektarai.

Dabar veikiančios 4 MW galios saulės elektrinės energiją vartoja daugiau kaip 1000 gaminančių vartotojų, po plėtros etapo jų padaugės iki beveik 2000. Planuojama, kad bendros 7,4 MW galios elektrinė per savo gyvavimo laikotarpį sugeneruos ne mažiau nei 172 GWh elektros energijos. Dėl šio saulės parko šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų emisijos sumažės beveik 28 mln. tonų.

„Ignitis gamyba“ vadovo Rimgaudo Kalvaičio teigimu, didelis Lietuvos gyventojų susidomėjimas jau įrengtu saulės parku tik patvirtino, kad galimybė tapti gaminančiu vartotoju žmonėms yra labai patraukli ir naudinga. Tai paskatino imtis Obenių saulės elektrinių parko plėtros.

„Šį saulės elektrinių parką Obeniuose pradėjome nuo 1 MW saulės elektrinės. Greitai pamatėme, kad mūsų pasiūlyta naujovė, leidžianti šalies gyventojams nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos tapti gaminančiu vartotoju ir gamintis žaliąją energiją, žmonėms pasirodė patraukli. Dėl to pernai saulės parko pajėgumus padidinome iki 4 MW, o šalies gyventojų pasitikėjimas mumis renkantis būtent „Ignitis gamybos“ saulės elektrinę paskatino plėsti parką iki maksimalaus 7,4 MW galingumo“, – sako R. Kalvaitis.

Pasak saulės elektrinę įrengsiančios įmonės „Eternia Solar LT“ vadovo Andriaus Džiaugio, šis saulės elektrinės projekto plėtros etapas taps ne tik didžiausiu, bet ir išsiskirs savo įrengimo specifika.

Šis saulės parkas pasižymi unikalumu ne tik dėl ankstesnės „Ignitis gamyba“ veiklos sklype (nekenksmingų atliekų sandėliavimas) bei jo sutvarkymo rezultato, bet ir dėl specifinių konstrukcinių bei elektrotechninių sprendinių, kuriuos pritaikė ir konkurse pasiūlė „Eternia Solar LT“ komanda.

„Siekdami išsaugoti šiuo metu atstatomos ekosistemos balansą, saulės modulius montuosime prie specialiai įrengto pagrindo. Džiaugiamės, kad ankstesnis bendradarbiavimas su „Ignitis gamyba“ buvo sėkmingas ir įgijome patirties, kuri leido sėkmingai sudalyvauti konkurse ir jį laimėti“, – sako A.Džiaugys.

Jo teigimu, „Eternia Solar LT“ pasiruošimas ir profesionalūs specialistai leido laimėti visus Obenių elektrinės įrengimo konkursus ir prisidėti prie šio parko vystymo nuo pradžios iki pabaigos.

„Eternia Solar“ priklauso įmonių grupei „Sun Investment Group“ ir veikia keliose Europos šalių rinkose. Lietuvoje įmonė yra įrengusi daugiau nei 21 MW galios saulės elektrinių, šiuo metu įgyvendina daugiau kaip 20 MW galios projektus.


15min.lt
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!