Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/elektronika/80684/dviejuose-sinchronizacijos-projektuose-litgrid-prades-antruju-etapu-projektavimo-ir-statybos-darbus/spausdinti/

Dviejuose sinchronizacijos projektuose „Litgrid“ pradės antrųjų etapų projektavimo ir statybos darbus

Publikuota: 2021-11-18 12:25
Tematika: Elektronika, automatika
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradės 330 kV elektros perdavimo linijų Kruonio HAE-Bitėnai ir Darbėnai-Bitėnai antrųjų etapų projekto parengimo ir statybos darbus.


Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradės 330 kV elektros perdavimo linijų Kruonio HAE-Bitėnai ir Darbėnai-Bitėnai antrųjų etapų projekto parengimo ir statybos darbus. Trečiadienį vykusiame neeiliniame visuotiniame „Litgrid“ akcininkų susirinkime pritarta sudaryti projektavimo ir rangos darbų sutartis su pirkimus laimėjusiomis tiekėjų grupėmis.

Dviejuose sinchronizacijos projektuose „Litgrid“ pradės antrųjų etapų projektavimo ir statybos darbus
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Litgrid“ artimiausiu metu sudarys sutartis su pirkimus laimėjusiomis dviem tiekėjų grupėmis. Linijos Darbėnai–Bitėnai projektavimo ir statybos darbus atliks tiekėjų grupė, kurią sudaro bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Litenergoservis“. Šios sutarties vertė – 46,93 mln. eurų (be PVM). Linijos Kruonio HAE-Bitėnai projektavimo ir rangos darbus jungtinės veiklos pagrindu atliks įmonės „Connecto Lietuva“, „Connecto Eesti AS“, „Empower AS“ ir „Empower – Fidelitas“, su kuriomis bus sudaryta 17,35 mln. eurų (be PVM) vertės sutartis. Numatoma abiejų projektų darbų pabaiga – 2025 m.

Statant linijas Darbėnai–Bitėnai ir Kruonio HAE–Bitėnai, antrųjų etapų statybos darbų metu pirkimo laimėtojai parengs techninius projektus ir atliks rangos darbus naujai statomose ir rekonstruojamose linijų atkarpose Klaipėdos, Šilutės, Pagėgių, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio rajonų savivaldybėse.

Šios linijos užtikrins patikimą perdavimo tinklo veiklą nutiesus jūrinę jungtį su Lenkija „Harmony Link“ ir atsijungus nuo aukštos įtampos elektros perdavimo linijų Rusijos Kaliningrado srityje bei Baltarusijoje.

„Tai bus dvi naujos elektros perdavimo linijos, kurios yra reikalingos ruošiantis sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. Jos sujungs Darbėnus, kuriuose prasidės naujai suplanuota „Harmony Link“ jungtis, su šiuo metu pagrindine Lietuvos sistemos rezervą užtikrinančia Kruonio hidroakumuliacine elektrine, įsikūrusia tarp Kauno ir Elektrėnų. Visi abiejų projektų darbai vykdomi sėkmingai ir laiku“, – teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Projekte Darbėnai-Bitėnai jau baigiami pirmojo etapo projektavimo darbai

330 kV elektros perdavimo linijos Darbėnai-Bitėnai statybos projektą sudaro du etapai. Pirmuoju rekonstruojama linijos Klaipėda–Grobinė atkarpa nuo būsimos Darbėnų pastotės iki Kretingos–Klaipėdos rajonų ribos. Rekonstrukcijos metu linija keičiama iš viengrandės į dvigrandę. Šiuo metu jau baigiami pirmojo etapo projektavimo darbai.

Naujai užbaigtas projektavimo ir rangos darbų pirkimas apima antrąjį etapą: linijos Klaipėda–Grobinė rekonstrukciją Klaipėdos rajone, statomą 12 km ilgio naują linijos atkarpą aplink Klaipėdos ir Gargždų miestus bei rekonstruojamą maždaug 80 km linijos Klaipėda-Šyša-Bitėnai atkarpą nuo naujai pastatytos linijos iki Bitėnų transformatorių pastotės. Didžioji linijos dalis bus rekonstruojama keičiant atramas ir pridedant antrąją grandį esamų linijų apsaugos zonos ribose, nauja atkarpa, apeinanti Gargždų ir Klaipėdos miestus, suformuos naują apsaugos zoną.

Pabaigus abu etapus, 140 km ilgio linija Darbėnai–Bitėnai sujungs Kretingos savivaldybėje planuojamą Darbėnų pastotę su Pagėgių savivaldybėje esančia Bitėnų pastote.

Linija Kruonio HAE–Bitėnai suformuos naują inžinerinį koridorių

330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai bendras ilgis siekia 211 km, iš jų apie 62 km atkarpoje Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko rajonų savivaldybėse bus formuojamas naujas inžinerinis koridorius, o beveik 39 km atkarpoje numatyta esamos linijos dalies nuo Jurbarko iki Bitėnų rekonstrukcija, panaudojant esamą infrastruktūros koridorių.

Šį projektą sudaro trys etapai. Pirmuoju rekonstruojama dalis linijos nuo Jurbarko iki Bitėnų, linija keičiama iš viengrandės į dvigrandę. Šiuo metu jau pabaigti pirmojo etapo projektavimo darbai, vyksta techninio projekto ekspertizė. Užbaigtas projektavimo ir rangos darbų pirkimas apima antrąjį etapą, kuriame bus statoma nauja linija nuo rekonstruotos atkarpos iki esamos 330 kV linijos Kruonio HAE–Sovietskas Vilkaviškio r. savivaldybėje. Šiuo metu taip pat vyksta trečiojo etapo pirkimas, šiuo etapu bus vykdomas Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas ir naujai suformuotos linijos prijungimas.

330 kV elektros perdavimo linijų Kruonio HAE-Bitėnai ir Darbėnai-Bitėnai statyba yra 2 iš 15 strateginių valstybės projektų, būtinų Lietuvos elektros sistemos sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. „Litgrid“ jau įgyvendino keturis iš šių projektų: 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimą, 110 kV linijos Pagėgiai–Bitėnai statybą, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstrukciją ir „LitPol Link“ jungties išplėtimą.

Baltijos šalių sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais planuojama įgyvendinti 2025 m. Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia vadinamajame BRELL žiede, kuriame elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!