Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/projektai/elektronika/26982/bus-diegiama-zaibu-aptikimo-sistema/spausdinti/

Bus diegiama žaibų aptikimo sistema

Publikuota: 2011-01-11 11:14
Tematika: Elektronika, automatika
Vykdytojai: Profesionalai
Inf. šaltinis: ELSIS, UAB

Besiruošiant šiltiesiems sezonams ir siekiant užkirsti kelią jų metu tykančioms nelaimėms jau imtasi priemonių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje bus diegiama žaibų, kurie gyventojus gąsdino ne tik vasarą, bet ir vėlyvą rudenį, aptikimo sistema.


Besiruošiant šiltiesiems sezonams ir siekiant užkirsti kelią jų metu tykančioms nelaimėms jau imtasi priemonių. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje bus diegiama žaibų, kurie gyventojus gąsdino ne tik vasarą, bet ir vėlyvą rudenį, aptikimo sistema.

Projektą įgyvendinanti informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių grupei „Elsis“ priklausanti bendrovė „Elsis TS“ tikina, jog įdiegta žaibų sistema skirta aptikti žemo dažnio, vadinamo „debesis-žemė“, žaibus bei nustatyti jų iškrovos vietą ir intensyvumą trumpesniu nei 500 m tikslumu. Ši galimybė leis operatyviau gauti tikslesnę informaciją apie artėjantį pavojingą gamtos reiškinį ir jam tinkamai pasirengti.

Viliamasi, kad tiksli informacija apie perkūniją sudarys galimybę laiku perspėti rizikingose vietose esančius žmones. Be to, duomenys apie žaibo kryptis, laiką, iškrovos trukmę, juostos plotį bei kt. bus naudingi ir ugniagesiams, gelbėtojams, kitoms operatyvinėms tarnyboms. Ši priemonė leis laiku pasirengti galimoms nelaimėms.

„Elsis TS“ generalinis direktorius Darius Imbrasas: „Žaibų aptikimo sistema duomenis apdoros, analizuos ir perduos realiu laiku. Be to, sistemą bus galima integruoti į jau esančius kaimyninių valstybių bei regioninius žaibų aptikimo sistemų tinklus ir taip tikslesnę informaciją gauti dar operatyviau“.

Žaibų sistemos jutikliai bus instaliuojami Biržų meteorologijos stotyje, Šilutės hidrometeorologijos stotyje ir Lietuvos hidrometeorologijos būstinėje. Centrinis procesorius, apdorojantis ir analizuojantis gautus duomenis bus instaliuojamas perkančiosios organizacijos būstinėje, o vartotojų darbo vietos – Aviacinės meteorologijos centre, Kauno aviacinės meteorologijos stotyje, Palangos aviacinės meteorologijos stotyje, LHMT Klaipėdos skyriuje bei Kauno meteorologijos stotyje. Visi darbai turi būti įgyvendinti iki 2011 metų vasaros pabaigos.

Projektas „Lietuvos meteorologinių stebėjimų tinklo modernizavimas“ finansuojamas 2007–2013 m. Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Sutarties vertė — daugiau nei 1 mln. Lt.

‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!