Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/83804/jaustukai-kaip-jie-atsirado-ir-kaip-susikurti-toki-kuris-primintu-jus/spausdinti/

Jaustukai: kaip jie atsirado ir kaip susikurti tokį, kuris primintų jus

Publikuota: 2022-08-03 20:19
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Jaustukai (angl. emoji) ‒ įvairūs ženklai, naudojami el. susirašinėjimuose ar tinklalapiuose. Kiekvienais metais liepos 17 d. minima pasaulinė jaustukų diena. Šia proga „Samsung“ pasakoja apie jaustukų populiarumo bangos pradžią bei nurodo, kaip savo „Samsung Galaxy“ telefone galite susikurti ir naudoti į jus panašų asmeninį jaustuką.

Jaustukai: kaip jie atsirado ir kaip susikurti tokį, kuris primintų jus
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Pagrindinė jaustukų paskirtis ‒ išreikšti emociją, kurią sunku perteikti vien tik žodžiais. Veido išraiškų, gyvūnų, maisto produktų, sporto, laisvalaikio, transporto ir kiti jaustukai supaprastina komunikaciją el. erdvėje, ji įgauna žaismingumo. Vietoje to, kad parašytume „neužilgo tau paskambinsiu“, užtenka nusiųsti vos 2 jaustukus: telefono ir laikrodžio“, – sako „Samsung“ viešųjų ryšių vadovė Eglė Tamelytė.

Jaustukų pradžia ir dabartis

Kompiuterių mokslininkas, JAV profesorius Scottas Elliottas Fahlmanas dar 1982 m. pasiūlė naudoti tekstą pakeičiančius simbolius. Juos sudarė dvitaškis, brūkšnys ir vienas iš skliaustelių.

„Įdomu tai, kad teksto pakeitimo idėjos buvo pristatytos dar anksčiau. Pavyzdžiui, dar septintame dešimtmetyje rašytojas ir novelistas V. Nabokovas interviu laikraščiui „The New York Times“ teigė, kad jis dažnai pagalvoja, jog turėtų egzistuoti specialus tipografinis ženklas, skirtas žymėti šypseną. Vis dėlto, jaustukai išpopuliarėjo 1990 m., kai tiek Amerikos, tiek Japonijos ir Europos kompanijos pradėjo taikyti ir keisti tai, ką pristatė S. E. Fahlmanas“, ‒ pasakoja E. Tamelytė.

Anot ekspertės, pirmąjį telefono jaustukų rinkinį sudarė 90 ženklų, o šiuo metu jų yra daugiau nei 3 tūkstančiai. Praėjusiais metais ne pelno siekianti korporacija „Unicode Consortium“ paskelbė, kad net 92 proc. pasaulio interneto vartotojų naudoja jaustukus. 2021 m. populiariausiu jaustuku išrinktas veidukas, kuriame vaizduojamos džiaugsmo ašaros – susirašinėjimuose jis naudotas dažniausiai.

Kaip susikurti savo jaustuką

Šiuolaikiniai telefonai suteikia galimybę patiems susikurti į save panašų jaustuką. „Samsung Galaxy“ telefonuose tai padaryti itin paprasta, nes juose galima rasti unikalių funkcijų.

„Tam, kad sukurtumėte savo asmeninį jaustuką „Samsung Galaxy“ telefone, atidarykite kameros programėlę ir pasirinkite „Daugiau“ (angl. more). Tada spauskite „AR zona“ (angl. AR zone), po to „AR jaustukų fotoaparatas“ (angl. AR emoji camera) ar „AR jaustukų studija“ (angl. AR emoji studio). Kai kuriuose telefonuose gali reikėti paspausti „Daugiau“ (angl. more), o po to „AR jaustukas“ (angl. AR emoji)“, ‒ sako E. Tamelytė.

Jei reikia, spauskite „Leisti“ (angl. allow). Tada pasirinkite pliuso ikoną, kad telefone save paverstumėte į jaustuką. Tiesa, kai kuriuose telefonuose gali reikėti pasirinkti „Sukurti fotoaparatu“ (angl. make from selfie) ar „Sukurti iš vaizdo“ (angl. make from pic).

„Galiausiai, sekite instrukcijas ekrane, o pasiruošę spauskite „Užfiksuoti“ (angl. capture). Pasirinkite kūno tipą ir spauskite „Kitas“ (angl. next). Jei kas nors naujame jaustuke netinka, prieš jį išsaugodami pakeiskite norimas detales kitomis. Pasirinkite ekrano apačioje esančias ikonas „Veidas“ (angl. face), „makiažas“ (angl. makeup), „rūbai“ (angl. clothes) ar „Aksesuarai“ (angl. accessories) ir pakeiskite jaustuką. Kai baigsite spauskite „Kitas“ ir „Baigti“ (angl. all done). Taip savo jaustuką išsaugosite“, ‒ aiškina ekspertė.

Kaip naudoti savo jaustuką

E. Tamelytės teigimu, savo jaustuką galėsite naudoti susirašinėjimuose, kurti įdomias nuotraukas ar vaizdo įrašus.

„Nueikite į žinučių programėlę ir joje sukurkite naują žinutę. Spauskite ant teksto rašymo laukelio, tada pasirinkite besišypsančio veidelio ikoną ir savo AR jaustuką. Po to matysite savo jaustuko GIF animacijas. Vieną iš jų pasirinkę galėsite nusiųsti, paspaudę siuntimo ikoną dešiniame kampe“, ‒ sako „Samsung“ ekspertė.

Jei su savo jaustuku norite sukurti nuotraukų ar vaizdo įrašų, eikite į kamerą, pasirinkite „Daugiau“ (angl. more), tada „AR zona“ (angl. AR zone) ir „AR jaustukų fotoaparatas“ (angl. AR emoji camera). Pasirinkite jaustuką ir režimą, kurį norite naudoti. Jei norite gauti nuotrauką, spauskite ant jaustuko. Jei norite vaizdo įrašo, paspaudę jaustuko ikoną, ją dar palaikykite. Tiek nuotraukos, tiek vaizdo įrašai bus išsaugoti galerijoje.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!