Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/83358/joniniu-savaitgali-leisite-prie-vandens-ekspertas-perspeja-ko-negalima-daryti-suslapus-telefonui/spausdinti/

Joninių savaitgalį leisite prie vandens? Ekspertas perspėja, ko negalima daryti sušlapus telefonui

Publikuota: 2022-06-24 11:17
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: LRT.lt

Ilgasis Joninių savaitgalis žada vasariškus orus, tad daugelis laisvas dienas leis prie vandens telkinių. Specialistų teigimu, šiltuoju metų laiku padaugėja įrenginių gedimų, jiems įkritus į vandenį ar birų paplūdimio smėlį. Mėgaujantis vasara svarbu nepamiršti savo išmaniųjų priežiūros ir taikyti esmines taisykles jų apsaugai, rašoma „Tele2“ pranešime.

Joninių savaitgalį leisite prie vandens? Ekspertas perspėja, ko negalima daryti sušlapus telefonui
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, teigia, kad drėgmė ir smėlis gali padaryti daug žalos išmaniesiems įrenginiams. Specialistas dalijasi patarimais, kaip apsaugoti savo telefoną nuo šių vasariškų pavojų.

Skirtingos įrenginio galimybės

Telefonams taikomi IP reitingo (atsparumo aplinkos veiksniams) reikalavimai. Vartotojams naudinga juos peržvelgti ir pasirūpinti atitinkamomis apsaugos priemonėmis. Pirmasis IP skaičius nuo 1 iki 6 skiriamas priklausomai nuo tai, kokio dydžio detalės (smėlis ar dulkės) gali patekti į įrenginio vidų per jungtis.

Antrasis IP reitingo skaičius nuo 1 iki 8 suteikiamas, atsižvelgiant į atsparumą drėgmei. Pavyzdžiui, 1 nurodo, kad įrenginys atsparus vertikaliai krentantiems lašeliams, 7 – reiškia, kad modelis gali išbūti 30 min, panardintas po vandeniu 15-100 cm gylyje, o 8 – įrenginys atlaiko bet kokį panardinimą į didesnį nei 1 metro gylį.

Drėgmė – vienas didžiausių priešų

Pavojai. Dauguma naujųjų telefonų yra atsparūs vandeniui ir priklausomai nuo gamintojo, gali po vandeniu išbūti tam tikrą laiką, tačiau čia nereikėtų eksperimentuoti. Kai kuriems išmaniesiems kontaktas su vandeniu gali sukelti nepataisomų gedimų. Vandens lašeliai per jungtis ir angas gali greitai patekti į įrenginio vidų ir pažeisti vidinius jo komponentus, įkrovimo ar ausinių lizdus ar telefono mikrofoną. Svarbu ne tik neįmesti įrenginio į vandenį, bet ir nesinaudoti juo iškart išlipus iš vandens.

Apsauga. Naudokite vandens nepraleidžiantį, kieto permatomo plastiko dėklą su sandariu užsegimu. Taip galėsite ir toliau naudotis įrenginiu, pasikabinti jį ant kaklo, įsidėti į kuprinę ar kišenę.

Jeigu vasarą dažnai praleidžiate vandenyje – plaukiate baidarėmis, žvejojate ar maudotės, be šio daikto neišvykite iš namų. Vasarą užklumpa ir netikėtos liūtys, o į telefono vidų patekę vandens lašai taip pat gali pridaryti nemalonumų. Vykstant į gamtą vertėtų pasirūpinti sandariu ir hermetišku telefono dėklu, neturinčių ertmių jungikliams ir mygtukams. Toks dėklas gali apsaugoti telefoną ne tik nuo drėgmės, bet ir nuo smūgių.


LRT
‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!