Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/81279/erzina-nuolat-stringantis-telefonas-yra-paprasti-budai-to-isvengti/spausdinti/

Erzina nuolat stringantis telefonas? Yra paprasti būdai to išvengti

Publikuota: 2022-01-02 15:22
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©Paulius Simonavičius
Inf. šaltinis: Paulius Simonavičius

Mobiliais telefonais šiais laikais ne tik skambiname ar rašome SMS žinutes, tačiau ir atliekame didžiąją dalį kasdienių užduočių, kurias anksčiau atlikdavome kompiuteriu. Sklandžiam darbui ir kasdienių užduočių atlikimui įtakos turi tiek telefono programinė įranga, tiek techninės įrangos specifikacijos: RAM (operatyvioji atmintis), vidinės atminties dydis, procesoriaus taktinis dažnis. Telefono strigimas ar pakibimas, yra puikiai žinoma ir dažna problema daugelio mobiliųjų telefonų naudotojų. Pakibimu laikomas atvejis, kai netikėtai neįmanoma atlikti jokių veiksmų su prietaisu. Kartais tokiu atveju net neveikia išjungimo ar įjungimo funkcija. Pakibimas gali būti įtakotas daugelio dalykų – nuo programinės įrangos klaidų iki techninių gedimų.

Šiame straipsnyje aptarsime bei pateiksime sprendimus, kaip telefono strigimų išvengti. Yra paprasti metodai, kuriuos gali atlikti net ir neįgudęs vartotojas. Jei pritaikius visus šiuos patarimus jūsų telefonas vis dar pakibs, tai gali būti dėl techninės įrangos problemos. Tokiais atvejais patartina nunešti telefoną į patikimą telefonų remonto įmonę.

Erzina nuolat stringantis telefonas? Yra paprasti būdai to išvengti

Nepakankamas operatyviosios atminties kiekis

Kuo mažiau RAM, tuo mažiau vienu metu gali būti paleista programėlių foniniame rėžime vienu metu. Net ir naudojant tik kelias programėles telefone su maža RAM talpa, telefonas gali pakibti. Todėl patariama naudojant pigius biudžetinius telefonus neapkrauti jų daug programėlių, o programėlę panaudojus, ją visiškai uždaryti. Venkite sunkių žaidimų ir vaizdo įrašų bei ilgo naudojimo. Žaisdami didelės apimties žaidimus užimate daug vietos telefono RAM atmintyje, o tai darydami ilgą laiką išnaudojate telefono galimybes ir dėl to telefonas ima kibti. Venkite šių žaidimų telefonuose su mažomis RAM atmintinėmis, arba bent nežaiskite jų ilgą laiką.

Maža vidinė atmintis

Išmaniųjų telefonų atminties talpa yra ribota. Negalima telefono atminties užpildyti visu 100 %, nes laisvas atminties kiekis yra būtinas sklandžiam veikimui. Tai ypač aktualu, jei RAM kiekis yra ribotas, kadangi tuo atveju vidinė atmintis gali būti panaudota RAM atminties trūkumui kompensuoti. Duomenys, pavyzdžiui, vaizdo įrašai, žaidimai ir nuotraukos, užima daug vietos telefonuose. Tam, kad išmanusis telefonas galėtų netrukdomai atlikti užduotis, reikia pakankamai laisvos vietos, nes programų veikimo metu yra sukuriami įvairūs laikini sisteminiai failai sklandžiam programų darbui. Stenkitės palikti bent 10 % laisvos telefono vidinės atminties.

Išvalykite darbinius duomenis. Kai kurios telefone esančios programos, kol jomis naudojatės, išsaugo duomenų fragmentus ir laikui bėgant užkemša telefono atmintį, todėl telefonas ima kibti. Norėdami išvalyti šiuos duomenis, eikite į Nustatymai -> Programos, pasirinkite dažnai naudojamą programėlę (pvz., naršyklę) ir pasirinkite „Išvalyti duomenis“ (angl. Clear Data). Atlikite šį procesą kitoms dažnai naudojamoms programoms, kad atlaisvintumėte telefono atmintį. Šis paprastas telefono remonto būdas dažnai yra labai efektyvus.

Ištrinkite nereikalingus duomenis. Laikydami nereikalingus duomenis ir programėles, užimate vietos telefone, o telefonui reikia pakankamai vietos, kad jis sklandžiai veiktų. Ištrinkite telefone esančius daug užimančius vaizdo įrašus ar žaidimus, kad atlaisvintumėte vietos ir telefonas veiktų sklandžiai.

Įsigykite išorinę atmintį. Jei jūsų telefono atminties nepakanka reikiamiems failams sutalpinti, greičiausiai turėsite reguliariai trinti failus. Kad išsaugotumėte visus duomenis ir prietaisas vis tiek veiktų sklandžiai, įsigykite SD kortelę, tuo atveju, kai telefone tokia atminties išplėtimo galimybe yra.

Kenkėjiškos programos

Iš rizikingų svetainių arba nepatikimų šaltinių atsisiųstose mobiliosiose programėlėse paprastai būna virusų (kenkėjiškų programų), kurie kenkia jūsų telefonui. Šie virusai trikdo telefono procesus ir galiausiai „pakabina“ telefoną. Visada diekite programėles tik iš oficialių telefono gamintojų programėlių parduotuvių pvz. „App Store“, „Google Play“ ir pan. Programėlėse, atsisiųstose ne iš numatytojoje telefono programėlių parduotuvėje esančių programėlių, dažniausiai yra virusų. Pašalinkite šias programas,

Virusai gali būti labai atkaklūs, todėl kartais norint jų atsikratyti reikia antivirusinės programinės įrangos. Eikite į telefono programėlių parduotuvę, paieškos juostoje įveskite „antivirusinė“ ir atsisiųskite norimą antivirusinę programą. Paleiskite programą ir nuskenuokite failus, kad atsikratytumėte bet kokio viruso, dėl kurio telefonas gali pakibti.

Perkaitimas

Telefonas perkaisti gali laikant jį tiesioginiuose saulės spinduliuose. Taip pat perkaitimą įtakoti gali ir nuolatinis labai intensyvus telefono naudojimas. Ypač tokių programėlių, kurių veikimo rekomenduojamos specifikacijos viršija telefono galimybes. Perkaitęs telefonas gali tiek persikrauti iš naujo, tiek pakibti. Išmaniojo telefono temperatūra turėtų būti 30-40 laipsniai Celsijaus, o bet koks didesnis karštis yra nenormalus ir sukelia veikimo sutrikimus.

Pasenusi programinė įranga

Dėl neatnaujintos programinės įrangos telefonas taip pat gali pakibti. Sisteminė programinė įranga reguliariai atnaujinama, kad būtų ištaisytos klaidos, kurios gali trukdyti telefonui veikti optimaliai. Atsisiųskite ir įdiekite naujausią programinę įrangą. Telefono programinė įranga ir kitos programos reguliariai išleidžia atnaujintas versijas, o šiuose atnaujinimuose paprastai būna ištaisytos klaidos, kurios gali išspręsti bet kokius sutrikimus, su kuriais susiduriate naudodami telefoną ar tam tikras programas. Rekomenduojama atsisiųsti ir įdiegti telefono atnaujinimus, kad būtų išspręstos bet kokios su ankstesne programinės įrangos versija susijusios telefono kibimo ar strigimo problemos.

Gamyklinių nustatymų atkūrimas

Jei visi pirmiau pateikti patarimai nepadeda, patariama iš naujo nustatyti telefono programinę įrangą. Šis nustatymas, dar vadinamas gamyklinių parametrų atkūrimu. Tai suteiks jūsų telefono programinei įrangai naują pradžią. Įsitikinkite, kad sukūrėte atsarginę duomenų kopiją, kad neprarastumėte jokios svarbios informacijos.

Išmanieji telefonai su puikiomis specifikacijomis rečiau pakimba, palyginti su pigiais įrenginiais su prastesnėmis specifikacijomis. Kad ir kokį telefoną naudojate, pirmiau pateikti patarimai turėtų išspręsti telefono kibimo problemą. Kitu atveju, telefonas kimba dėl techninės įrangos gedimų ir be telefonų taisyklos paslaugų neapsieisite.

Elektronika.lt redakcijos pastaba: pranešime yra reklaminė nuoroda.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!