Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/71038/patarimai-kaip-tausoti-savo-ismaniojo-akumuliatoriu-jei-telefona-krausite-per-nakti-veliau-gailesites/spausdinti/

Patarimai, kaip tausoti savo išmaniojo akumuliatorių: jei telefoną krausite per naktį – vėliau gailėsitės

Publikuota: 2019-12-27 18:25
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©Delfi.lt
Inf. šaltinis: Delfi.lt

Vis išsikrauna išmaniojo telefono akumuliatorius? Tikriausiai visi esame atsidūrę tokioje situacijoje: skubame į vakarėlį ir pamirštame iš anksto įkrauti telefono akumuliatorių. Su siaubu žiūrėdami į mažėjančią akumuliatoriaus įkrovos lygio indikatoriaus liniją, suprantame, jog linksmas vakaras gali baigtis gana liūdnai. Tikslaus adreso nežinome, o telefonas tuoj išsijungs...

Patarimai, kaip tausoti savo išmaniojo akumuliatorių: jei telefoną krausite per naktį – vėliau gailėsitės
Asociatyvi nuotr.

Štai keletas praktinių patarimų, padėsiančių išvengti panašių situacijų ir maksimaliai išnaudoti telefono akumuliatorių, rašoma portale wired.co.uk.

Akumuliatorius turėtų būti įkrautas apie 50 proc.

Įkrovimas yra vienas svarbiausių procesų, kai kalbame apie tinkamą telefono akumuliatoriaus priežiūrą, todėl pravartu žinoti bent pagrindinius įkrovimo principus.

Telefono akumuliatorių sudaro du sluoksniai – grafito ir ličio kobalto oksido. Ličio jonams judant iš grafito sluoksnio į ličio kobalto oksido sluoksnį, gaminama energija. Įkraunant akumuliatorių, ličio jonai „grįžta“ į grafito sluoksnį, kad procesas galėtų prasidėti iš naujo.

Atsižvelgiant į šią informaciją, akumuliatorius veikia veiksmingiausiai, kai yra įkrautas apie 50 proc., t. y. viena pusė visų ličio jonų yra ličio kobalto oksido sluoksnyje, kita pusė – grafito sluoksnyje. Dėl tokios pusiausvyros akumuliatorius patiria mažiausią apkrovą ir faktiškai pailgėja jo iškrovimo ir įkrovimo ciklų skaičius. Todėl geriausia akumuliatorių laikyti įkrautą tarp 20 proc. ir 80 proc. ir reguliariai papildomai įkrauti, kai reikia.

Nepalikite išmaniojo telefono krautis per naktį

Taip neverta daryti ne dėl rizikos perkrauti akumuliatorių, kaip kartais teigiama, bet dėl mechanizmo, vadinamo palaikomuoju įkrovimu. Šis mechanizmas sustabdo įkrovimo procesą, kai akumuliatorius visiškai įkraunamas, ir jį tęsia tik talpai nukritus žemiau 100 proc. Ilgalaikis palaikomasis įkrovimas – papildomas „stresas“ akumuliatoriui, dėl kurio gali sutrumpėti jo eksploatavimo laikas.

Be to, jokiu būdu nenaudokite neoriginalaus įkroviklio, nes jame gali nebūti apsauginių mechanizmų, neleidžiančių įkrovikliui tiekti srovės visiškai įkrautam akumuliatoriui. Tokiu atveju atsiranda rizika pažeisti akumuliatorių. Žinoma, galima rasti ir tinkamai veikiantį nebrangų neoriginalų įkrovikį, tačiau geriau nerizikuoti.

Patikimo gamintojo telefono dėklas su papildomu akumuliatoriumi – taip pat neblogas variantas, jeigu reikia daugiau talpos.

Pakoreguokite savo išmaniojo telefono nuostatas

Pirmiausia įjunkite energijos taupymo režimą, kurį rasite nuostatų skiltyje tiek „iPhone“, teik išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ operacine sistema („Android“ atveju jis pavadintas „Akumuliatoriaus taupymo režimu“). Šis režimas pakeičia jūsų išmaniojo telefono pranešimų nuostatas, ekrano ryškumą ir centrinio procesoriaus naudojimą, kad būtų taupoma elektros energija.

Išjunkite akumuliatorių greitai iškraunančias funkcijas, tokias kaip „Bluetooth“, belaidis interneto ryšys ir GPS, kai jomis nesinaudojate. Būnant namuose, verta išjungti ir 4G interneto ryšį bei įjungti belaidį, nes pastarasis sunaudoja 40 proc. mažiau elektros energijos.

Taip pat galite įjungti skrydžio režimą net jei nesate lėktuve, jeigu kurį laiką išmaniuoju telefonu neskambinsite ar nenaršysite internete. Suaktyvinus lėktuvo režimą ir išjungus ekraną, išmanusis telefonas naudos tik 5 proc. el. energijos, palyginti su įprastais 15 proc. esant neveikos būsenai.

Išjungę pranešimų šviesos diodų indikatorių, klaviatūros garso signalus, vibraciją ir jutiklinį grįžtamąjį ryšį, taip pat galėsite ilgiau naudotis išmaniuoju telefonu iki kito įkrovimo. Galiausiai pašalinkite nenaudojamas paskyras, nes jos irgi greičiau iškrauna akumuliatorių.

Pakoreguokite savo išmaniojo telefono ekrano ryškumą

Verta atverti telefono ekrano nuostatų skiltį ir rankiniu būdu pakeisti ekrano apšvietimą, atsižvelgiant į konkrečias aplinkos sąlygas. Jeigu jūsų išmaniajame telefone yra adaptyviojo ryškumo nuostata, išjunkite ją, priešingu atveju ekrano apšvietimas keisis priklausomai nuo vietos apšvietimo. Tai nėra bloga funkcija, bet ir nelabai naudinga, kai baigia išsikrauti akumuliatorius. Taip pat sumažinkite laiką, kuriam praėjus telefonas pereina į miego būseną. Kuo greičiau ekranas išsijungia, tuo mažiau elektros energijos sunaudojama.

Jeigu jūsų išmanusis telefonas turi OLED ekraną, įjungę tamsųjį režimą arba naudodami nespalvotus ekrano fonus taip pat sumažinsite el. energijos sąnaudas. Kita vertus, jei jūsų prietaiso ekranas – įprastas skystųjų kristalų, pirmiau aprašytos gudrybės nepadės. OLED ekranų pikseliai patys skleidžia šviesą, todėl būdami juodi nenaudoja el. energijos. Skystųjų kristalų ekranai apšviečiami nuo kraštų, taigi, visiškai nesvarbu, kokios spalvos paveikslėlį naudojate kaip ekrano foną, el. energijos sąnaudos bus vienodos.

Stebėkite programėlių veiklą

Programėlės gali akimirksniu „išsiurbti“ akumuliatorių. Išmaniojo telefono nuostatų skiltyje raskite meniu „Akumuliatorius“. Jame matysite, kurios programėlės naudoja daugiausia el. energijos. Įjunkite „Foninio apribojimo“ ir „Akumuliatoriaus optimizavimo“ funkcijas arba visiškai pašalinkite nenaudojamas programėles. Pasyvinę bereikalingus pranešimus, neleisite programėlėms pernelyg dažnai įjungti telefono ekraną.

Labiausiai akumuliatoriaus el. energiją eikvoja srautinio vaizdo siuntimo programėlės, pavyzdžiui, „Snapchat“, „Netlifx“ ir „YouTube“. Taip pat verta paminėti „Facebook“ programėlę, kuri irgi pasižymi nemažu apetitu, kalbant apie el. energiją. Būtinai išjunkite jos pranešimus bei apribokite el. energijos ir foninių duomenų naudojimą. Nepamirškite reguliariai atnaujinti programėlių ir telefono operacinės sistemos, nes naujiniai dažniausiai optimizuoja el. energijos sąnaudas.

Venkite karščio šaltinių

Stenkitės, kad jūsų išmaniojo telefono akumuliatorius nesušiltų, nes dėl padidėjusios temperatūros gali sumažėti jo talpa. Tinklaraštyje „Android Authority“ rašoma, kad 25–30 laipsnių Celsijaus temperatūroje laikomas akumuliatorius turėtų išsaugoti apie 80 proc. talpos po pirmųjų naudojimo metų net jei dažnai yra visiškai iškraunamas ir įkraunamas.


Delfi.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!