Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/28395/kaip-surasti-krypti-i-kaimyniniu-saliu-skaitmenines-antzemines-tv-dvb-t-siustuvus/spausdinti/

Kaip surasti kryptį į kaimyninių šalių skaitmeninės antžeminės TV (DVB-T) siųstuvus

Publikuota: 2011-03-26 11:42
Tematika: Ryšio technika
Aut. teisės: ©Skaitmenine.lt
Inf. šaltinis: Skaitmenine.lt

Plečiantis skaitmeninės antžeminės TV tinklams Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir (greitai) Lenkijos pasienio ruožuose su Lietuva, neretai iškyla klausimas, o kurgi kreipti anteną? Į kurią pusę, kad kuo tiksliau būtų galima „pagauti“ kaimyninėje šalyje esantį TV siųstuvą?

Meistrai naudojasi ieškikliais, bet namų sąlygomis turėti tokį instrumentą yra brangus malonumas. Čia ateina į pagalbą interneto milžinas „Google“ – naudojantis šios kompanijos produktais ir išvestiniais instrumentais, galima greitai ir paprastai pasiruošti ir atsispausdinti žemėlapį, kur kreipti anteną.

1. Pirmiausiai, reiktų sužiūrėti, kurioje vietovėje yra artimiausi TV bokštai. Aš einu į maps.google.com įvedu savo gyvenamąją vietą (galima iki gatvės tikslumo). Šiuo atveju aš ieškau Naujoji Vilnia.

2. Surandu, kur yra artimiausi siųstuvai. Sužinau, kad artimiausi TV siųstuvai dirba Trakininkuose (1) 44 kanalu, Geranainyse (2) 49 kanalu ir Medile (3) 44 kanalu.

Kaip surasti kryptį į kaimyninių šalių skaitmeninės antžeminės TV (DVB-T) siųstuvus

Informacija apie lenkiškus siųstuvus yra čia: http://radiopolska.pl/.

Laukiu lankytojų atsiliepimų, kur ieškoti latviškų ir rusiškų iš Kaliningrado srities siųstuvų sąrašų – papildysiu vėliau.

3. Ieškau visų minėtų bokštų koordinačių. Sužinau, kad:
Трокеники GR 54°45'04"N 25°53'50"E
Мядель MI Теляки мачта 54°53'36"N 26°48'21"E
Геранёны GR 54°07'07"N 25°33'37"E

4. Konvertuoju koordinates į laipsninį formatą. Gaunu:
Трокеники GR 54.751111 N 25.897222 E
Мядель MI Теляки мачта 54.893333 N 26.805833 E
Геранёны GR 54.118611 N 25.560278 E

5. Susirandu objektą ant žemėlapio – pvz., http://maps.google.com/maps?q=54.751111+25.897222.(Nuorodos sandara: fiksuota pradžia http://maps.google.com/maps?q= o po lygybės ženklo nuorodos pabaigoje įvedu laipsnines koordinates – pvz., 54.751111 25.897222 – tarp koordinačių dedu pliuso ženklą) ir perjungiu režimą „Žemėlapis“.

6. Einu į http://www.daftlogic.com/projects-google-maps-distance-calculator.htm ir ten žemėlapyje įvedu miestą ir gatvę bei susirandu savo gyvenamąją vietą (labai padeda vaizdas „palydovas“). Spustelėjęs pelyte uždedu burbuliuką. Dabar persijungiu į režimą „Žemėlapis“.

Kaip surasti kryptį į kaimyninių šalių skaitmeninės antžeminės TV (DVB-T) siųstuvus

7. Po to ieškau žemėlapyje to paties vaizdo kaip (5) punkte rodomas žemėlapis – ir uždedu antrą burbuliuką. Kaip minėjau, tam padeda režimas „Žemėlapis“.

Surandu (žr. po žemėlapiu), kad iki Trakininkų – 35 km, iki Medilo – 90 km, iki Geranainių – 60 km. Patikimo priėmimo zona – iš Trakininkų – 19 km, iš Medilo – 56 km, iš Geranainių – 49 km.

Taigi, tikėtina, kad iš Geranainių kažkiek signalo turėtų pasiekti. Bet, žinoma, šiuo atveju verta pabandyti ir Medilo + Trakininkų kryptis (jos beveik sutampa) – iš ten siųstuvai transliuoja tuo pačiu kanalu.

Dėmesio! Pagal nutylėjimą žemėlapyje rašomos mylios, nepamirškite persijungti į kilometrus!

8. Jeigu viskas sėkmingai, turiu žemėlapį, kuriame yra du burbuliukai. Viskas, turiu kryptį!

Kaip surasti kryptį į kaimyninių šalių skaitmeninės antžeminės TV (DVB-T) siųstuvus

9. Norėtųsi šiek tiek smulkesnio mastelio? Išdidinu savo vietovę kiek galima daugiau ir perjungiu į režimą „Palydovas“ – matysiu, kuria kryptimi reikia sukti anteną.

Kaip surasti kryptį į kaimyninių šalių skaitmeninės antžeminės TV (DVB-T) siųstuvus

10. Atsispausdinu žemėlapį – beje, jeigu spausdintuvas nespalvotas, geriau tą ploną raudoną liniją su nuotraukų redaktoriumi (kad ir paint) pakeisti į storesnę baltą ir tada atsispausdinti.

Viskas – lipam ant stogo ar einam į balkoną ;) ir sukame anteną į tą pusę. Gal dar praverstų kompasas – nors, manau, galima gana sėkmingai išsiversti ir be jo. Beje, rekomenduoju, ypač gyvenantiems toliau nuo siųstuvo, sukioti anteną esant giedram dangui ir sugaudyti maksimaliai stiprų signalą – tokiu atveju bus galima išvengti „kvadratų efekto“, atsirandančio lyjant.


skaitmenine.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!