Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/25237/budas-dalintis-3g-rysiu/spausdinti/

Būdas dalintis 3G ryšiu

Publikuota: 2010-09-14 08:33
Tematika: Ryšio technika
Inf. šaltinis: Nežinau.lt

Man jau kurį laiką neduoda ramybės mintis apie tai, kad kiekvienam turimam ar ateityje turėsiamam įrenginiui parūpinęs 3G ryšį, kaip mat bankrutuosiu. Žinoma, dabar atsiranda santykinai neblogų duomenų planų, tačiau net ir su jais, sudėjęs porą telefonų, kompiuterį ir planšetę, gausiu golfo klubo mėnesinės įmokos dydžio sumą. Ne mano kišenei. Dėl tos priežasties net „iPad“ įsigijau be 3G. Kad nebūtų pagundos…

Bet pagunda yra. Ir to ryšio prireikia pačiose netikėčiausiose vietose. Tokiose, kuriose belaidis „Wi-Fi“ ne visada siekia. O jei susitinki kur nors kavinėje su draugais, tai kaip mat aptinki, kad visi turi kompiuterius, bet niekas negali prisijungti prie interneto. Būna juokinga, bet ne visada – kartais prie interneto tikrai reikia prisijungti.

Tiesa, turiu saują 3G modemų. Kompiuterį 3G ryšiu galiu aprūpinti, bet negaliu pagelbėti „iPad“ ar kolegoms, kurie turi į naršyklę žiūrėti man per petį.

Kažkada pasiskundęs apie tokį komunikacinį skurdą, išgirdau pasiūlymą naudoti „MiFi“. Įrašiau šį dalyką į darbų tvarkaraščio „someday“ skyrelį ir pamiršau, tačiau ne tiek, kad akimirksniu nesureaguočiau į kolegos pasiūlymą jį įsigyti.

Žinau, kad daugelis iš jūsų jau pažįsta MiFi, bet trumpai pristatysiu aparatėlį tiems, kas dar jo nenaudoja:

  • Tai yra mobiliojo ryšio maršrutizatorius („mifi“ yra prekės ženklas, kaip „kseroksas“ ar „kedai“, todėl šiaip jau netinka, nors ir trumpesnis, ir įsimintinesnis). Iš esmės jis yra toks pats, kaip belaidžio ryšio maršrutizatorius jūsų namuose, paskirstantis interneto ryšį kompiuteriams ir kitai įrangai, tik šiuo atveju dalinamasi 3G mobiliuoju ryšiu.
  • Aparatėliai dažniausiai būna nedidukai, telpantys į kišenę. Pakraunami jie per USB jungtį ir be srovės gali dalinti ryšį 3–4 valandas. Į aparato vidų, už akumuliatoriaus, kaip telefone įdedama SIM kortelė. Daugiau nieko ir nereikia – įjungi aparatą ir tuojau pat mobiliuoju ryšiu galima dalintis tarp kelių įrenginių su belaidžio vietinio ryšio antenomis (mano atveju – iki 5).
  • Kartais šie mažyliai turi ir lizdą „microSD“ atmintinės kortelei. Įdėjai 32 GB – ir turi bendrą saugyklą, pasiekiamą visiems prisijungusiems. Tai labai patogu, kai susitinki su draugais, kolegomis ir reikia permesti didesnius failus. El. paštu neprisegsi, „dalinimąsi“ kompiuteryje keblu konfigūruoti, „Rapidshare“ ir pan. veikia lėtai, o čia štai gali dalintis gigabaitais lyg niekur nieko. Atmintinė praverčia ir kaip papildoma saugykla telefonui ar planšetei, ypač jei juose yra nedaug laisvos vietos. Gali nešiotis knygas, filmus, muziką – kai reikia, visada gali prisijungti ir nusiurbti į aparatą.
  • 3G maršrutizatoriai labai praverčia išvykstant į užsienį. Tarptinklinio ryšio tarifai dažnai būna kosminiai, tad naudoti savo kortelę gali tik žmonės, kurių ryšio išlaidas apmoka darbovietė. Kitiems gi geriau įsigyti užsienyje kortelę su pigiausiu išankstinio apmokėjimo duomenų ryšiu ir naudotis ja. Pakaks vienos išvykos, kad visiškai atsipirktų maršrutizatoriaus kaina…
  • Teoriškai aparatą galima naudoti ir namuose, ypač jei kitoks interneto ryšys neprieinamas (nėra šviesolaidžio, telefono linijos DSL, „Mezon“ ar pan.). Rašau „teoriškai“, nes 3G ryšys iš tiesų tinka tik el. paštui, naršymui ir nedidelių failų siuntimui.
  • Gali kartu su kolegomis karštą vasaros dieną (hmm…) persikelti dirbti į parką. Visi lieka prijungti prie interneto.

Tai štai – šiandien jau turiu nediduką „TrekStor“ 3G maršrutizatorių, kurį iš tikrųjų pagamino „Huawei“. Vietinis testas pavyko, tačiau nesugalvoju, kaip SIM kortelėje išjungti reikalavimą įrašyti PIN. Sako, kad beveik visi senesni telefono aparatai turi tokią komandą savo meniu, bet mano senas aparatas (nenaudotas tris metus) nebenori krautis. Išjungus PIN (SIM kortelė šią nuostatą įsimena) naudotis maršrutizatoriumi patogiau. Jis pats neturi skaičių klaviatūros, tad PIN neišjungus kiekvieną kartą tenka jungtis prie aparato vidinio tinklalapio (standartiškai 192.168.1.1) ir įrašinėti PIN.

Ryšio sparta tikrai nėra stulbinanti – 3G yra 3G, net jei naudoji HSDPA, bet naršymui tikrai pakanka. Aparatėlis man kainavo 300 litų. Manau, kad tai neprasta kaina, nes ateity iš jo ketinu turėti nemažai naudos.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!