Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/rysiai/17160/made-in-china-kaip-atskirti-originala/spausdinti/

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Publikuota: 2009-05-25 09:18
Tematika: Ryšio technika
Autorius: Julija R.
Aut. teisės: ©Mobili linija, UAB
Inf. šaltinis: Mobili linija, UAB

Su kiekviena diena atsiranda vis daugiau šiuolaikinių mobiliųjų telefonų, kurie turi tikrai nemažai funkcijų ir iš pažiūros gali atrodyti sudėtingi. Tačiau tai tikrai nėra kliūtis juodosios rinkos gamintojams. Kaip žinia, atsiranda vis daugiau ir daugiau neoriginalių telefonų bei jų priedų.

Ir kuo toliau tuo daugiau replikų galima išgirsti apie tai, kad kinai gali pagaminti praktiškai viską. Nepriklauso išimčiai ir plačiai žinomi bei vartojami tokių prekių ženklų kaip „Nokia“, „Samsung“, „Sony Ericsson“ telefonai. O ką jau šnekėti apie pigių telefonų su „iPhone“ dizainu skaičių...

Dėl to, kad kinų padirbti telefonai išsiskiria itin žemomis kainomis ir atskirais atvejais būna labai panašus į originalus, jų platinimas tarp nelegalių prekeivių ar net mažmenininkų yra labai paplitęs.

Todėl rizika įsigyti brangų mobilųjį telefoną kuris iš tikrųjų sukurtas (pabrėžiu ne surinktas, o sukurtas) Kinijoje, yra pakankamai didelė. Įsigijus tokį prietaisą dauguma nusivilia artimiausiu laiku pastebėję aiškius kokybės skirtumus bei neatitikimus su originalia preke.

Tačiau nereikia baimintis, šiek tiek pasikausčius galima labai lengvai atpažinti sukčius. Reikia tik gerai žinoti pagrindinius skirtumus.

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Pavyzdžiui, beveik visų „Nokia“ gaminamų telefonų ypatumas – jų svoris. Dėl to jei pakankamai didelis telefonas jums atrodo įtartinai lengvas, neskubėkite.

Kartais atskirti kokybišką telefoną nuo padirbtų galima pagal sudedamųjų dalių kokybę. Neoriginalūs aparatai dažniausiai gaminami iš plono, itin trapaus plastiko. Pastebėti šį trūkumą galima šiek tiek smarkiau paspaudus korpusą. Ir paskutinis niuansas: nepatingėkite pamaigyti prietaisą. Paspaudus „Nokia“ telefono mygtuką, jei yra garsas, tai dažniausiai būna duslus spragtelėjimas, bet ne garsus traškėjimas.

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Viena iš populiariausių bendrovių Kinijos klastočių rinkoje, pasirodo, yra amerikiečių kompanija „Motorola“. Galima sutikti tikrai nemažą skaičių pigių telefonų kuriuos atskirti nuo originalo bus praktiškai neįmanoma. Čia patariame atkreipti dėmesį į tel. bateriją. Jeigu naujame telefone įdėta neoriginali baterija tai 70% atvejų telefonas irgi bus toks pat. Baterijos autentiškumą dar galima patikrinti nukreipus ultravioletinius spindulius į lipduką esantį jos paviršiuje (jeigu, aišku, yra tokia galimybė). Ant lipduko turi matytis ryškios geltonos juostelės.

Ir dar vienas būdas atskirti neoriginalą: galima tikrinti informaciją esančią galinėje korpuso dalyje po dangteliu. Ypatingai atkreipkite dėmesį į serijinį numerį. Jis turi sutapti su ant pakuotės esančiu ir turi būti sudarytas iš 15 skaičiukų.

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Dažnai kenčia nuo klastotojų taip pat ir japonų-švedų tiekėjas – „Sony Ericsson“. Čia surinkta šiek tiek mažiau informacijos. Skelbiama, kad atskirti galima pastebėjus nenatūralias arba netolygias korpuso spalvas.

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Na ir pabaigai populiarusis „iPhone“. Jų kopijos, kaip ir originalai, pasižymi lietimui jautriu ekranu, tačiau dažnai jame ne viską įdiegia. Vienas minusas – „multitouch“ funkcijos trūkumas. Tai reiškia, kad, pvz., peržiūrint nuotraukas „iPhone“ galima jas „'praplėsti“' dviem pirštais – o neoriginaliuose tel. tai jau neįmanoma.

Perkant „iPhone“ taip pat atkreipkite dėmesį į meniu. „Klonuose“ jis dažnai būna netikslus arba net su klaidomis. Sumažėjęs telefono funkcionalumas ar operatyvumas dar viena priežastis įtarimams.

„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Na ir galiausiai dažniausiai pasitaikantys faktoriai, kuriuos aptikus galima net neabejoti autentiškumu:

  • Kameros neoriginaliose telefonuose neretai turi didesnę skiriamąją gebą (pvz. Vietoj 2 ar 3 MP įmontuota 5 ar 8MP kamera.
  • Kinai dažnai gamina telefonus palaikančius 2 ar net 3-4 sim korteles vienu metu.
  • Aiškus požymis tokie užrašai ant korpuso kaip „Nokla“, „Veptu“, „Wotorola“, „iFone“, „Suny Ericssun“, „Movie“, „Bluetooht“ ir pan.
  • „Sumanūs telefonai“ nepalaiko kai kurių dokumentų formatų arba neveikia „Java“, .SIS. formato failai.
„Made in China“: kaip atskirti originalą?

Ir DAR: minėtiems telefonams dažniausiai netiks jokie arba beveik jokie tel priedai. Tai reiškia jeigu Jums sulūš įkroviklis, ausinės arba išsipūs akumuliatorius – priedai kuriais prekiaujama Lietuvoje Jūsų prietaisui greičiausiai netiks. Na ir galiausiai garantija. Retai kada yra suteikiama reali garantija tokiems daiktams, o mūsų taisyklose dauguma bijos arba tiesiog nematys tikslo apsiimti kiniečių „išradimo“ taisymu.

Jeigu Jūs apsisprendėte įsigyti naują telefoną – nepatingėkite apžiūrėkite jį interneto puslapiuose arba ateikite į oficialią atstovybę ar saloną, kur galėsite jį detaliai išanalizuoti o kartu dar gausite ir informatyvią konsultaciją apie pasirinkimą.

Pastaba: ant telefonų dėžučių ar aksesuarų tikrai neretai pasitaiko užrašas „Made in China“ tačiau tai tikrai nereiškia, kad telefonai yra netikri. Dažniausiai didelės įmonės tiesiog turi savo gamyklas Kinijos teritorijoje, dėl to toks tekstas yra pateisinamas.

Būkite budrūs!


Mobili linija
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!