Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/kompiuterija/67893/kaip-pasirinkti-monitoriu/spausdinti/

Kaip pasirinkti monitorių

Publikuota: 2019-04-29 07:25
Tematika: Kompiuterinė įranga
Aut. teisės: ©Sugedo.lt
Inf. šaltinis: Sugedo.lt

Monitoriai skiriasi pagal daugelį parametrų: įstrižainę, ryškumą, atsako greitį, spalvų atkūrimą.Jūs turite žinoti priežastį, kam jums reikalingas šis pirkinys. Nepermokėkite už funkcijas, kurių jums nereikia.

Naršymui internete, bei vaizdo įrašų peržiūrai

Jei kompiuteris reikalingas tik naršymui internete, bendravimui socialiniuose tinkluose, bei vaizdo įrašų peržiūrai per „YouTube“, jums nereikia įmantraus monitoriaus, turinčio didelę raišką ir papildomas funkcijas.Pakaks ir nebrangaus 19-21 colių įstrižainės modelio.Mažesnį nei 19 colių ekraną verta pirkti tik tuo atveju, jei biudžetas yra labai ribotas, ir ant stalo turite labai mažai vietos.

Kaip pasirinkti monitorių

Full HD raiška nebūtina: esant tokiai įstrižainei vargu ar pastebėsite skirtumą tarp HD ir Full HD.Vis dėlto 16: 9 formato santykis yra geresnis pasirinkimas – būtent šiam formatui yra kuriamos svetainės ir pritaikyti vaizdo įrašai.Tai reiškia, kad monitorius turi būti stačiakampis, o ne kvadratinis.

Tokių nebrangių modelių savybės – panašios, todėl galite rinktis jums patinkantį modelį.

Kokį monitorių pasirinkti

 • „Acer EB192Qb“ – patikimas, su geru spalvų atkūrimu.
 • „Philips 200V4LAB2 / 00“ – įmontuota akustika, nereikia papildomai pirkti garsiakalbių.
 • „HP 20kd“ – įstrižainė tik 19,5 colių, tinkamas mažam stalui.Puikiai perteikia spalvas dėka IPS matricos.
 • „Philips 223V5LSB2 / 10“ – geras nebrangus monitorius.
 • „ASUS VP228DE“ – yra įmontuoti garsiakalbiai ir mėlynos šviesos filtras, kad jūsų akys mažiau pavargtų.

Biuro darbams

Biuro darbuotojai, pavyzdžiui vadovai, kurie neturi užduočių konkrečiomis programomis, gali nusipirkti tuos pačius monitorius, kaip ir naršymui internete.Kadangi biure prie kompiuterio praleidžiame apie 8 valandas, praverstų monitorius su galimybe reguliuoti matymo kampą ir aukštį – tai padėtų sumažinti kaklo apkrovimą.Paprastai tokie monitoriai kainuoja šiek tiek brangiau.

Naudingos sveikatai gali būti ir kitos funkcijos: mėlynos spalvos filtras, blizgesio pašalinimas, neatsispindinti ekrano danga.Dirbant prie tokio monitoriaus akys daug mažiau pavargsta.

Apskaitininkams, analitikams, programuotojams ir darbuotojams, dirbantiems su didelėmis lentelėmis tiks monitoriai, kurių kraštinių santykis yra 21: 9 („UltraWide“).Jie yra platesni, todėl ekrane pateikiama daugiau informacijos.

Kita naudinga funkcija darbui yra galimybė pasukti monitorių vertikaliai.Kai kuriems žmonėms taip patogiau dirbti su tekstais ir lentelėmis.Ši funkcija gali būti naudinga redaktoriams, žurnalistams, teisininkams ar buhalteriams.

Tokiu atveju neturėtumėte permokėti už didelę skiriamąją gebą, spalvų perdavimą ar atsako greitį, jei nedirbate su grafika – įprastiniame darbe visa tai nėra naudinga.

Kokį monitorių pasirinkti

 • „BenQ“ linija – monitoriai su vertikaliu pasukimu, aukščio reguliavimu ir mėlynos spalvos filtru.
 • „Dell SE2419H“ – nebrangus monitorius su IPS matrica ir pakreipimo reguliavimu.
 • „LG 25UM58-P“ – monitorius su 21: 9 kraštinių santykiu.
 • „LG 24MB37PM-B“ – nebrangus monitorius su įmontuotais garsiakalbiais, vertikaliu pasukimu, aukščio reguliavimu ir geru spalvų atkūrimu.
 • „Acer K202HQL“ – nebrangus kompaktiškas monitorius su įmontuotais garsiakalbiais.Daug teigiamų atsiliepimų internetinėse parduotuvėse.

Kino filmų mėgėjams

Iš tiesų žiūrėti filmą geriau per televizorių.Tokio paties įstrižainės dydžio, žiūrėjimo kampo ir vaizdo kokybės jis bus pigesnis už monitorių. Be to, televizoriai paprastai geriau perduoda dinamišką vaizdą.

Bet jei norite filmus žiūrėti būtent per monitorių, vadovaukitės tokiais rodikliais:

 • Įstrižainė turėtų būti ne mažesnė kaip 24 coliai, pageidautina 30 colių, kad būtų patogiau žiūrėti filmą iš tolesnio atstumo sėdint ant sofos arba esant dildelei kompanijai.
 • Kraštinių santykis 16: 9 – juo nufilmuoti daugelis filmų.
 • Minimali skiriamoji geba yra „Full HD“ (1 920 × 1080 pikselių).Jei esate geros kokybės fanatas, galite pasiimti 4K monitorių (3840 × 2160 pikselių).Turėkite omenyje, kad norėdami žiūrėti 4K filmus, turėsite įsigyti galingą grafikos plokštę.
 • Matrica IPS arba VA, skirta geresniam spalvų perdavimui.
 • Tvirtinimas prie sienos.
 • Dažnis – 75 Hz, o dar geriau 100 Hz ar didesnis, kad dinaminės scenos atrodytų aiškesnės ir efektyvesnės.Šis rodiklis nėra pats svarbiausias, nes esant 60 Hz dažniui video paprastai atrodo neblogai.

Neverta permokėti už „UltraWide“ ir išlenktą ekraną.Žiūrint „UltraWide“ formatu tik kai kurie filmai atrodo gerai.Išlenktas ekranas yra patogus kai žiūrite vienas, bet jei žiūrėsite filmą su kompanija, vaizdas kraštuose bus iškreiptas.

Kokį monitorių pasirinkti

 • „Acer RG270bmiix“ – 27 colių įstrižainė, IPS matrica, geras ryškumas ir spalvų atkūrimas.
 • „LG 27MK430H-B“ – 27 colių įstrižainė, „Full HD“ skiriamoji geba, yra tvirtinimas ant sienos.
 • „ASUS VA326H“ – 31,5 colio įstrižainė, dažnis 144 Hz, išlenktas ekranas.
 • „LG 27UD58-B“ – 27 colių įstrižainė, 4 K skiriamoji geba, yra pigesnis nei kiti tokios pačios rezoliucijos monitoriai, tačiau jo dažnis yra tik 61 Hz.
 • „LG 43UD79-B“ – 42,5 colio įstrižainė, IPS matrica, 4K skiriamoji geba – visapusiška televizoriaus atmaina.

Menininkams: dizainas, piešimas, video montavimas

Tokiuose monitoriuose pagrindinis dalykas yra spalvų perdavimas.Jis turėtų būti maksimalus, kad spalvos nebūtų iškraipytos. IPS matrica jas perduoda geriausiai.Ji taip pat turi aukščiausius žiūrėjimo kampus – vaizdas šonuose atrodo taip pat, kaip ir centre, patogu atliktus darbus parodyti kolegoms.

Monitorius turi būti blizgaus ekrano.Matinis mažiau reaguoja į saulę, bet per daug iškraipo spalvas, todėl jis netinka meninėms užduotims.

Įstrižainės dydis turėtų būti nuo 24 colių, kad ekrane tilptų daugiau elementų.Jūs netgi galite rinktis monitorių, kurio kraštinių santykis yra 21: 9, kad darbo zona būtų dar platesnė.

Meninėms užduotims atlikti dažnis nėra toks svarbus, todėl už tai jūs galite nepermokėti.Išlenktas ekranas taip pat nebūtinas.Jei biudžetas ribotas, jūs neturėtumėte permokėti už tai, bet jei turite pinigų, galite rinktis ir tokį ekraną.Tada ekrano kraštinės bus matomos ir periferiniu matymu – nereikės pasukti galvos darbo metu.

Kokį monitorių rinktis

 • „LG 25UM58-P“ yra nebrangus „UltraWide“ monitorius su geru spalvų perdavimu.
 • „HP 27w 1JJ98AA“ – „Full HD“ monitorius su 27 colių įstrižaine, beveik berėmis.
 • „LG 29UM69G-B“ – „UltraWide“ monitorius, kurio įstrižainė 29 colių.
 • „LG 27UK650-W“ – 4K monitorius su 27 colių įstrižaine ir puikiu spalvų atkūrimu.
 • „Samsung C49J890DKI“ yra brangus profesionalus monitorius, skirtas architektams, inžinieriams ar dizaineriams.Įstrižainė – 49 coliai, skiriamoji geba – 3840 × 1080 pikselių, kraštinių santykis 32: 9. Gera alternatyva 3-4 monitorių naudojimui tuo pačiu metu.

Žaidimams

Žaidimams skirtam monitoriui yra svarbus dažnis, mėgėjiškiems žaidimams – 100 Hz, profesionaliems – ne mažiau kaip 180 Hz, kad nebūtų vėlavimo.

Kitos parinktys priklauso nuo jūsų reikalavimų žaidimams:

 • Su greitu dinaminiu vaizdu geriausiai susitvarko TN + film matrica, tačiau jos spalvų perdavimas yra šiek tiek blogesnis nei VA ar IPS.VA matrica reaguoja šiek tiek lėčiau, o kainuoja daugiau, tačiau ji geriau perduoda spalvas.Jei svarbu greitis ir ekonomika – rinkitės TN + film, jei gražus vaizdas – VA.
 • Jei jūsų kompiuteris nėra labai galingas, pirkite monitorių su „Full HD“ skiriamąja geba.4K monitoriams reikės naujausios kartos vaizdo plokštės, pvz., „GeForce GTX 980 Ti“.
 • Atkreipkite dėmesį į monitorius, kurių kraštinių santykis yra 21: 9 ar net 32: 9 ir 32: 10. Jie žymiai išplečia žiūrėjimo kampą ir suteikia daugiau realistiškumo žaidimams, ypač jei monitoriaus ekranas yra išlenktas.
 • Kad vaizdas būtų kokybiškesnis, pasirinkite monitorius su „Nvidia G-Sync“ ir „AMD FreeSync“ technologijomis.Jie praktiškai nesiskiria, bet veikia tik su savo vaizdo plokštėmis: „G-Sync“ su „Nvidia“ ir „FreeSync“ – su AMD Radeon.
 • Šiuolaikiniuose žaidimuose yra HDR režimas, kuris pagerina spalvų perdavimą šviesoje ir prieblandoje.Jei jums reikalinga ši funkcija, rinkitės monitorių su HDR palaikymu.

Kokį monitorių pasirinkti

 • „BenQ XL2411P ZOWIE“ – TN matrica, dažnis 144 Hz.Pigesnis nei daugelis kitų žaidimams skirtų monitorių.
 • „Samsung QLED C24FG73FQI“ – VA matrica ir išlenktas ekranas.Spalvų perteikimas yra geresnis, tačiau greitis yra mažesnis nei TN.
 • „HP 27xq“ (3WL54AA) – matrica TN, dažnis 144 Hz, palaiko FreeSync.
 • „LG 27GK750F“ – panašus į ankstesnį modelį, tačiau dažnis – 240 Hz.
 • „LG 34UC79G-B“ – „UltraWide“ su išlenktu ekranu ir „FreeSync“ technologija.
 • „Samsung QLED C34F791WQI“ yra išlenktas „UltraWide“ monitorius su labai turtinga spalvų gausa, tačiau tik 100 Hz dažnio.
 • „ASUS PG248Q“ – 4K monitorius su 3D palaikymu.

Bendri patarimai

 1. Atsižvelkite ne tik į savybes: gamintojai kartais sąmoningai jas pervertina.Pavyzdžiui, gali būti deklaruotas 178 ° žiūrėjimo kampas, tačiau iš tiesų vaizdas šonuose bus iškreiptas.Arba nurodoma įstrižainė kartu su rėmu, o faktinė ekrano įstrižainė yra pusė colio mažesnė.Geriau išsirinkti kelis monitorius ir surasti jų palyginimą internete arba tiesiog pažiūrėti juos parduotuvėjė ir pirkti tą, kurio vaizdas jums patiks labiausiai.
 2. Nesirinkite lenkto ekrano monitoriaus, jei nesate profesionalas ar fanatiškas žaidėjas.Jie atrodo gražiai, bet yra per brangūs, kad pirkti tiesiog filmų peržiūrai ir naršymui internete.
 3. Parduotuvėse prie kai kurių monitorių nurodoma paskirtis „žaidimams“.Tai nereiškia, kad monitorius yra geras, tinkamas žaidimams ar netinkamas darbui.Prierašas „žaidimams“ yra tik marketingo triukas, ir renkantis jūs neturėtumėte tuo pasikliauti.
 4. Daugelyje šiuolaikinių monitorių nėra DVI-D ir D-Sub jungčių, skirtų prijungimui prie kompiuterio, o yra tik „DisplayPort“ ir „HDMI“.Jei turite seną kompiuterį, įsitikinkite, kad jis turi būtinas jungtis monitoriaus prijungimui.
 5. Parduotuvėje nesirinkite papildomų paslaugų, pvz., mokamo patikrinimo dėl neveikiančių pikselių.Jums ir taip turi patikrinti monitorių.O jei namuose radote gedimų, bet kuriuo atveju galite pakeisti brokuotą prekę.

Sugedo.lt
‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!